Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, aki hiába végzett...

Van olyan, aki hiába végzett mérnökként (értek ezalatt gépészt), képtelen megállni a helyét mérnöki pályán?

Figyelt kérdés
Vannak olyan személyek, akiknek ugyan meglett a műszaki diplomája, de semmire nem tudja használni, mert egyszerűbb mérnöki feladatot sem képes ellátni?

2019. jan. 18. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Mérnöki diplomám van. Alkalmazottként, mások profitját termelve az egyszerűbb feladatot is "képtelen" vagyok ellátni, bele értve még a biztonsági őrit is. De otthon például saját fejlesztésű elektronikai terméket gyártottam és töredéke annyi munka- és időráfordítással kerestem vele többet. Plusz még tulaj vagy főnök vagy nunkatárs sem morgott az ingyen vagy olcsón kapott munka hatására mint egy kutya szokott, mivel én magam voltam a tulaj és a főnök egy személyben. Jelenleg a második találmányon dolgozom.

Persze az elején írt "képtelen" szó azért úgy értendő hogy el tudnám látni alkalmazottként is, de eddig minden munkahelyen hülyének néztek és élősködni akartak rajtam. Szinte bűntudatot éreztem amiért ott voltam, mivel gyomot termeszteni bűnnek tekinthető. A komoly feladatokat ellátó mérnöki munka értéke nem ennyi mint Magyarországon, nézd meg a nyugati béreket.

2019. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1 ez mind szép és jó és gratulálok, de a kérdező nyilván nem erre gondolt.
2019. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz azalatt, hogy nem állod meg a helyed? Mennyi helyen és milyen dolgokat próbáltál?

Szerintem inkább az a helyzet, hogy még kevés a gyakorlatod és parázol a dolgoktól, aztán kifogtál pár rossz helyet.

2019. jan. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Még nem, mivel végzős vagy. Hanem úgy értettem, hogy hiába gyilkoltak szét matekból stb. az ég világon SEMMIHEZ sem értek. Nem is mernék vállalni mérnöki melót.......
2019. jan. 19. 15:29
 5/9 A kérdező kommentje:
*végzős vagyok, elnézést!
2019. jan. 19. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem ért semmihez, mikor kikerül az egyetemről, nyugi. A tudásod nagy részét a munkában töltött évek alatt szeded majd magadra. Én is az első munkahelyemen totál elveszett voltam, úgy éreztem, nem értek semmihez, és fogalmam se volt, mit kellett volna csinálnom. Pedig annál a cégnél voltam előtte gyakornokként is. Hiába tudtam, hogy elvégeztem a gépészmérnöki szakot, ráadásul a BME-n, a seggem kitörölhetem vele.

Aztán a következő meg azutáni munnkahelyemen ez szép fokozatosan eltűnt, egyre proaktívabb lettem, megtaláltam azt a területet, ami tényleg érdekel és tényleg kiemelkedő vagyok benne - ezen van a fókusz, valószínűleg más területen teljesen hitvány lennék. De az is valószínű, hogy ha ennek ellenére kitartanék mellette, idővel abba is belejönnék.


Ne parázz, mindenki elkezdi valahol.

2019. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4: Így már értem! Akkor a kérdés rossz. Ha nem dolgoztál még, akkor nem is tudhatod, hogy nem értesz hozzá. A gépészmérnöki meló nem csak abból áll, hogy holnap megtervezel egy autót az elejétől a végéig. Lehet, hogy beraknak valaki mellé, hogy betanulj. Lehet, hogy csak át kell nézned a műszaki rajzokat vagy méretezned. Lehet, hogy egy gombnyomkodásból álló MEO-s melót kapsz.

Elsőként én is úgy voltam, hogy lehúztam pár évet és hú, nem értek semmihez. Aztán mégis mentek a dolgok.

2019. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Senki nem ért egyetem/szakmunkás képző után semmihez, maximum az őstehetségek, ami mondjuk azt jelenti, hogy 100 emberből 1.

Sőt, sok-sok év szakmai tapasztalattal is rengeteg olyan ember "dolgozik" szinte minden területen, akikre egy pohár vizet nem mernék rábízni.

2019. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne majrézz előre.... :-) Az nagyon nagy butaság. :-)

A diplomamunkád miről szól? Ahhoz értesz valamelyest, nem? Hónapokig készül, elég sok mindennel megismerkedik közben az ember. :-)

2019. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!