Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol dolgozzon egy fiatal...

Hol dolgozzon egy fiatal szívbeteg?

Figyelt kérdés

3 szívűtéten volt már, leszázalékolást nem kapok, mert minden műtét után annyira összeraknak az orvosok hogy évekig szinte tünetmentes vagyok. Ment még a fizikai munkám is, annyira! A legutóbbi rosszullétem óta nem tudom ellátni a munkámat, az orvosom is megtiltotta hogy 2kgnál nagyobb súlyt megemeljek vagy gépeket kezeljek a mostani gyógyszereim mellett! Az államhoz továbbra se akarok fordulni a tortúra miatt, dolgozni akarok! Értelmiségi tudásom nincsen, az érettségit múlt évben tettem le a biztonság kedvéért, eddig nem volt rá szükségem!

Viszont nem tudom hova mehetnék dolgozni ahol nem kell rakodni. Jelentkeztem élelmiszerboltba eladónak de kasszás létemre elvárták hogy rakodjak is. Zöldségesnél is dolgoztam, ott is nekem kellett volna kirakodni mindent! Próbáltam ruhaüzletekbe menni ahol kinntvolt az “eladót felveszünk” de nem vettek fel.

Milyen munkakör lehetne jó nekem? Bizt. őr vizsgát nem tudok letenni mert nem kapok eü alkalmasságit! Nyelveket nem beszélek!


2019. jan. 18. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Sosem késő tanulni. Az informatika bármely területe pont neked lenne való. Bár persze ahhoz legalább ugatni kell tudni angolul.


Esetleg próbálj meg szakácsképzésre menni. Arra simán alkalmas vagy. Bár nem tudom, az egész napos álló munkát hogy bírná a ketyegőd.


A másik, amit javasolni tudnék, a jogászi pálya. Ha rágyúrsz, be tudsz jutni.

2019. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakácsnak ne menj szívbetegen. Napi 12 óra munka van, a konyha meleg és párás és egész nap rohangálsz benne fel-alá. Egészségesen is nagyon kimerítő.


Keress valami irodai munkát, végezz el egy OKJ-t vagy más képzést, ha most nem tudsz hozzá eleget.

2019. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelvet, programozást.

Én is azt mondom, a szakácskodás semmiképpen nem jó: stressz, meleg, 10-12 órai munka.


Viszont azt javaslom, mégiscsak próbáld meg azt a leszázalékolást, illetve, még ha nem is sikerül, ott, ahol intézik a leszázalékolást, van olyan lehetőség, hogy megváltozott munkaképességűeket közvetítenek ki. Próbálkozz ott, hátha...

2019. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
HR szak egyetemen? Sok férfi HR-es is van, ők interjúztatják a leendő dolgozókat.
2019. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne dolgozzon
2019. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben mindenképpen százalékoltasd le magad!


Második körben pedig tanulj valamit egyetemen levelezőn...

Gazdinfó is jó lehet, egy kicsit könnyebb mint a többi, bár ez szubjektív.


Vagy valamilyen gazdasági szak.


Esetleg a már említett jog, vagy ha érdekel akkor pszichológia.

Bár azt minimum 5 évig kell tanulni, hogy pszichológusként dolgozhass, ami inkább 9, de a BA diplomával is elhelyezkedhetsz már pl. HR területen.


Ha relative könnyű szakot akarsz akkor közigazgatás-szervező.

Ezt amúgy nem ajánlom, mert nem a legélvezetesebb munka, meg a fizetés is kevés... De a szívet legalább nem terheli és szerintem azért jbb mint egy életen át pénztárosnak lenni.

Főleg hogy már sok helyen gépek vannak a pénztárosok helyén, oké hogy még vannak azok mellett is dolgozók, de ez előbb vagy utóbb változni fog nagy eséllyel...


Amíg még tanulsz pedig keress valami részmunkaidős állást és ha abból nem jössz ki, akkor vedd fel a diákhitelt.

2019. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

HR, logisztika pl beszerzőként, bérszámfejtés, pénzügy... persze mindegyikhez tanulni kell


Munkaügyi központ be tud iskolázni

2019. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!