Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire sz-@r a MAGYARORSZÁGI...

Ennyire sz-@r a MAGYARORSZÁGI fizetés?!

Figyelt kérdés

az oké hogy Britanniában meg Svájcban a fizetések magasak de hogy még dél Koreában is átlagosan 680000FT értékű fizetést kapnak az emberek az már durva!


és kiszámoltam meg néztem több oldalt is hogy mennyibe kerül ott élni 180-250 ezerből meg van az ember és nem kell nélkülöznie semmit és még mindig több mint a fele fizetése meg van neki (nem csak a rezsit kaját piát közlekedést számoltam bele hanem a szórakozást és egyéb dolgokat is)



most akkor vagy ők keresnek ilyen sokat vagy a magyarok ilyen rosszat?!


mert magyarban az ember keres 200000 ft-ot és abból elmegy 140-160 ezer az alapvető költségekre (étel, ital, rezsi, tisztálkodási szerek, közlekedés)


itt marad az embernél 40-60 ezer ott meg 430-500 ezer


angliáról meg svácjról nem is beszélek mert ott meg még több a fizetés



2019. jan. 29. 17:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
Koreában az ingatlan árak kegyetlen magasak, leginkább azért mert 5ször annyi ember esik ugyanakkora területre mint ami Magyarországnak van kb. Bérelni sem túl olcsó. 80-100e forintért egy gardrób méretű lyukat kapsz. Egy rendes 1 szobás lakás bérlése 200-220e forint, de emellé le kell tenni kulcspénzt is ami inkább 2 millió forint felé tendál. Szóval egyáltalán nem olcsó ott az élet, bár a kaják azt hiszem nem sokkal drágábbak mint itthon. nearthesubway pont com-on fent van amúgy egy csomó hirdetés albérlettel kapcsolatban, te is lecsekkolhatod.
2019. febr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
Sajnos ez van..itt szar a fizetés,szar az egészségügy,szar az oktatás,meg nagyjából minden,focistadionokat kivéve ˙(annak ellenére hogy a magyar foci nem tart sehol).El kell menekülni innen,vagy elfogadni ezt a szörnyű helyzetet.Szégyellem hogy magyar vagyok..szívesebben lennék más állampolgárságú
2019. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
4%

"szar a fizetés"


Ja szakmunkás is 400 nettót keres, normális diplomás meg többet.


"szar az egészségügy"


USA-ban meg nincs is ingyenes.


"szar az oktatás"


USA-ban szintén nincs ingyenes. Itt meg 15 milliót érő felsőoktatást kapsz ingyen.

2019. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ja, az első kijelentésed egyszerű ferdítés, a második kettő meg tényszerűen nem igaz.

2019. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
nem tudom szerintem csak szarkasztikus volt :D
2019. febr. 21. 18:53
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, az első kijelentésed egyszerű ferdítés, a második kettő meg tényszerűen nem igaz."


Az mondatod tényszerűen nem igaz.

2019. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

>ingyen

azért durva, hogy ezt komolyan elhiszik

2019. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Nem rossz a fizetés, csak az embereknek nagyon elszálltak az igényeik.

8 általános végzettséggel ne akarjanak már netto 5-600 ezreket keresni!

El kell menni külföldre. Ott aztán egy senki, nulla bevándorló leszel.

2019. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

#36


De, igaz.


Majd ha megtanulsz angolul akkor itt elolvashatod, hogy az USAban bizony ingyens az oktatás a tanköteles gyerekek részére 5-18 év között (államonként eltér):

[link]


Itt meg azt, hogy az USA a teljes GDPjük 17,1%át fordítja egészségügyre és természetesen rengeteg a lakosság számára ingyenes ellátás van:

[link]


Itt meg azt, hogy miként is működik nálunk ennek finanszírozása:

[link]


Maradjunk annyiban, hogy inkább legyél az USA-ban beteg ha jót akarsz magadnak, mint MO-n...

2019. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Majd ha megtanulsz angolul akkor itt elolvashatod, hogy az USAban bizony ingyens az oktatás a tanköteles gyerekek részére 5-18 év között (államonként eltér)"


Jól beégtél, én ezt írtam: Itt meg 15 milliót érő felsőoktatást kapsz ingyen. Felsőoktatást. Még alá is becsültem, mert 15 milliót írtam a linkeden meg az van, hogy 32 milliót penget egy amerikai a felsőoktatásért.


"Itt meg azt, hogy az USA a teljes GDPjük 17,1%át fordítja egészségügyre és természetesen rengeteg a lakosság számára ingyenes ellátás van:"


Itt is mellébeszélsz és hülyeségeket, attól hogy valamire költ az állam még nem lesz ingyenes. A másik meg attól, hogy van 2 hajléktalanszálló egy városban még nem lesz ingyenes a szállás mindenkinek. Tehát nem ingyenes az USA-ban sem a felsőoktatás, sem az orvosi ellátás.

2019. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!