Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkában 729ft/óra,...

Alkalmi munkában 729ft/óra, nekem elég karcsúnak tűnik, vagy ez átlagosnak számít?

Figyelt kérdés
Csomagoló munka, napi 9 óra- szünetek, ezért 8 órát fizetnek csak ki, napi 5832ft.
2019. jan. 30. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerűsített foglalkoztatásban más szabályok vannak: X összegig nem kell adóznod, mentesített keretösszeg van. Ez pedig a következőképpen néz ki:


"Alap-, illetve teljesítménybérként minimum a kötelező legkisebb munkabér 85%-a jár. Minimálisan kifizetendő bérek az egyszerűsített foglalkoztatás kapcsán 2019-ben:

- minimálbér (857 Ft/óra) 85%-a, azaz 728 Ft/óra, vagy

- a szakképzettséget igénylő munkakörökben garantált bérminimum (1121 Ft/óra) 87%-a, azaz 975 Ft/óra."


Mivel a csomagolás nem igényel szakképzettséget, ezért rád a 728 ft/óra vonatkozik: ennyit fogsz kapni, de ez után nem kell adóznod: ebből nem vonnak, ez tiszta, kézhez kapott összeg lesz.

2019. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem sok, de ha ez netto, akkor több mint a minimálbér. 22 munkanappal számolva 128304 ft. Te döntöd el, kell e.
2019. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ez épp a legalja annak, amit adhatnának :(

Ha jól tudom, elvileg 15 napot lehet dolgozni havonta ebben a formában, vagy változtattak rajta?

A 15 nap havi 87500, amiből a tb-ét fizetnem kell, ami kb 7500ft, se tp, se szabi, mert akkor nincs fizetés. Nyugdíjba beszámít ez az időszak?

2019. jan. 30. 15:30
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
És igen, jól írja 2-es, hogy ez havi 128 ezer ft lesz, ami bőven jobb, mint a minimálbér - ami jelenleg nettó 99 ezer ft. Mivel a csomagoló munka nem szakmunka, ezért tényleg nem rossz.
2019. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, 4-es válaszomban hülyeséget írtam - tényleg csak 15 napot lehet dolgozni.

Nem a legalja: ez amaximum, amit adózás nélkül kaphatsz. Ha ennél magasabb összeget kapnál, akkor adózni kellene utána. A napok a nyugdíjszerző időbe beleszámítanak.

2019. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
A nyugdíjba nem számít bele. És azt se felejtsd el, hogy efoba havi 15 napot, éves szinten 90 napot lehet így dolgozni, szóval max 6 hónapig járható út.
2019. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt találtam: Ha a munkavállaló szakképzettséget NEM IGÉNYLŐ munkakörben van foglalkoztatva! Napi mentesített keretösszeg 8 918 Ft.

Ha így nézem, akkor simán adhatnának többet, és napi 8918ft-ig nem kellene adóznom, csak a felette lévő összegből.


Ez a havi 80e, ami marad a tb fizetés után, nagyon karcsú.

Az sem volt szimpatikus, hogy x idő után sem jelentenének be rendesen. A hirdetésben meg szó sem volt alkalmi munkáról, csak az elbeszélgetésen derült ki, így hirtelen nem tudtam hova tenni ezt az összeget.

2019. jan. 30. 16:10
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os, bár utalt rá akivel beszélgettem, hogy okosban megoldják a foglalkoztatást, gondolom nem minden nap jelentenének be a nav-hoz, amikor ott vagyok, lehet csak minden 2. alkalmat, hogy kitartson a 90 nap.
2019. jan. 30. 16:16
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem, mint írtam, alkalmi foglalkoztatásra más szabályok vonatkoznak - az 1-es válaszom elejét olvasd el figyelmesen:

" Egyszerűsített foglalkoztatásban más szabályok vannak: X összegig nem kell adóznod, mentesített keretösszeg van. Ez pedig a következőképpen néz ki:


"Egyszerűsített foglalkoztatás kizárólagosan órabéres megállapodás legyen (pl: van napibér is, de azt el lehet rontani).


Minimálisan kifizetendő bérek az egyszerűsített foglalkoztatás kapcsán 2019-ben:

- minimálbér (857 Ft/óra) 85%-a, azaz 728 Ft/óra, vagy

- a szakképzettséget igénylő munkakörökben garantált bérminimum (1121 Ft/óra) 87%-a, azaz 975 Ft/óra."


Nem tudom, azt a 8 ezer valamennyit honnan szedted - én innen:

[link]

2019. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
6-os, de igen, a napok száma beleszámít a nyugdíjszerző időbe, csak maga az összeg nem, nem növeli a nyugdíját, amikor kiszámolják., amit kap érte.
2019. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!