Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 120 ezer forintból hogyan...

120 ezer forintból hogyan lehetne megélni?

Figyelt kérdés
Doktori képzésre szeretnék jelentkezni, de csak nettó 120 ezret kapnék havonta.
2019. febr. 4. 17:30
1 2
 11/18 anonim válasza:
Utolsó, de a szállást is ebből kellett finanszíroznod? :D
2019. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Doktorit azért nem akarok olyan koliban csinálni, ahol 20 évesek buliznak minden este. A legolcsóbb, lepukkant szoba is 35-40 ezertől kezdődik (rezsi nélkül) a legrosszabb környéken. A helyi bérlet 10 ezer forint, ha csak havonta egyszer megyek haza, az is 10 ezer forint. Nekem kajára is minimum kell havonta 30 ezer.
2019. febr. 4. 22:08
 13/18 anonim válasza:
Én 3 évig éltem egy elég nyugis koliban 20ezer ftért. Aztán albiban (szobatárssal) 30ért (rezsivel együtt). Sehol nem volt gond a tanulással. Csak utána kell járni picit, meg minimális alkalmazkodást kíván. De vegyük azt, hogy mondjuk találsz szobát 50-60-ért, plusz 10 bérlet, 10 hazamenetel, 30 kaja, még mindig van 10-20 ezer ftod amit arra költesz, amire szeretnél. Szóval mi itt a kérdés?
2019. febr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mivel a doktorihoz kell 2 msc és egy 1 bsc (ha jól tudom), van kepesitesed és zudnál vallani mellékállást. Meg lehet élni, persze Budapesten lakást nem tudsz bérelni egyedül.
2019. febr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Doktori iskola heti 1 nap, tartandó órák száma 4, tehát ez is egy nap, vagy 2 hetente tartasz egy napon 8-at és kész.


Nálunk a srác egy napon megoldotta az egészet. Felkelt hajnal 4-kor és tartott 2 órát reggel, doktori suli 1-ig, 30 perc ebéd és 5-ig ismét órákra ment, majd 19.50-ig tartott 2 órát és éjfélre hazaért.


Egy másikat láttam első héten, utána eltűnt, fél évig felmarkolta az ösztöndíjat (havi 120e Ft), de nem teljesített semmit, így kibukott.

Később kiderült egy cégnél dolgozott csak elfelejtett kilépni a doktori suliból, pedig fél évig ment neki a 120e :)

2019. febr. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#11-es: hárman laktunk egy albérletben. Az ösztöndíjam kb. 23 ezer Ft volt havonta, ez fedezte a lakbért és a rezsi egy részét. Közösen főztünk + otthonról amikor tudtam hoztam kaját (ennyi a csalás a történetben :D). A legnagyobb költség a BKV bérlet és a 2 hetente történő hazavonatozás volt. Ez havi szinten kb 9 ezer Ft volt. A maradék 18-20 ezret be tudtam osztani egy hónapra, kaja, tusfürdő és egyéb háztartási dolgokra (takarítószer, wc papír ilyesmik) ment el.
2019. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#14

Ezekkel semmit nem lehet kezdeni és csak egy mesterképzés van. Azért akarok doktorira menni, hogy legalább tudjak mit csinálni.

2019. febr. 5. 10:05
 18/18 anonim válasza:
Mit tanulsz, ha szabad kérdezni?
2019. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!