Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt munkahelyemen nem akarnak...

Volt munkahelyemen nem akarnak kifizetni. Ilyen esetben hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Be voltál jelentve?
2019. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Milyen munkahelyen/munkaviszonyban dolgoztál, be voltál-e jelentve, stb ?

Mit jelent az, hogy nem akarnak kifizetni? Hónap végén felmondtál és csak a többiek fizetésével együtt fogod megkapni, mert nem tartják be az 5 napot?

2019. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Alkalmi bejelentéssel voltam, szerződéssel, szerződés szerint 10 naponta kellett volna kifizetniük. Január végén mondtam fel, nem kaptam semmit január hónapra. Ma kérdeztem hogy mikorra várhatom a fizetésem, burkoltal közölték hogy ne nagyon várjam.
2019. febr. 5. 20:06
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
A ledolgozott napjaidat ki kell fizessék ha be voltál jelentve.
2019. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt értem. Én nem fogok könyörögni. A kérdésem,hogy ilyenkor melyik szervhez fordulhatok? NAV? Munkaügy?
2019. febr. 5. 20:24
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Január végén mondtam fel, nem kaptam semmit január hónapra."


Pont ezt kérdeztem. Ugyanis elvileg az utolsó munkában töltött napodtól számítva legkésőbb 5 munkanap múlva kell kifizetni.

Tekintettel arra, hogy febr. 5-e van, hétvége is most volt (nem munkanap) egyenlőre semmilyen jogalapod nincs arra, hogy bármit is lépj - várj legalább 10-éig.

Arra nem lehet sehol hivatkozni, hogy "burkoltan közölték, hogy ne is nagyon várjam" - egyszerűen nem telt még el elég idő.

2019. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És az nem számít, hogy szerződés szerint is 10 naponta kellene hogy fizetést kapjak? Értem, hogy az utolsó részletet még nem kapok meg. De mi van az első kettővel?
2019. febr. 6. 05:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat :)
2019. febr. 6. 05:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem: január 25-én mondtam fel, január 21-e volt az utolsó munkanapom.
2019. febr. 6. 06:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Látni kéne a szerződésedet, mert ez így nem valami oké.

Egyszerűsített foglalkoztatásban napi bejelentés van, nincs felmondási idő, stb.

Nem kötelező munkaszerződést kötni, Neked kell fizetni a TB-t.

Mettől meddig dolgoztál, hány napot nem fizetnek, van-e nálad is szerződés, aláírta-e a főnökség, stb.

Számtalan olyan kérdés, ami nélkül nem lehet tisztázni a dolgokat. Írtál-e jelenléti ívet, tudod-e bizonyítani, hogy ott dolgoztál?

Végezetül továbbra is azt mondom, várd meg a 10.-ét, mert addig kell a dolgozóknak megkapniuk a fizetést.

Addig is "zaklathatod őket" telefonon, hátha...

2019. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!