Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megírtuk a szerződést,...

Ha megírtuk a szerződést, visszaléphetek?

Figyelt kérdés
Ma voltam bent szerződést írni, de közben kaptam egy ajánlatot amit szívesebben csinálnék.. Nem gáz ha beközlöm, hogy bocs mégsem kell a meló, és szerződésbontás?
2019. febr. 7. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

??? Bemész szerződést kötni majd 1-2 óra múlva közlöd, hogy bocs, mégsem? Khmmmm.

Nem tudom, mi az a "kedvezőbb" ajánlat, de nagyon gondolkodj el rajta, hogy ezt felbontsd, mert sosem lehet tudni, nem lesz-e szükséged még erre a munkahelyre.

Ha pesti vagy és ezer munkalehetőséged van, akkor is azt mondanám, hogy minimum holnapig gondolkodj el azon a másik álláson, ha vidéki, kevés munkalehetőséggelé, akkor meg nagyon-nagyon megfontolnám.


"Láttam én már karón varjút" - akarom mondani, volt már olyan, nem egyszer, itt a Gyakorin is, hogy valaki felmondott egy jobb lehetőségért, aztán kiderült, hogy a másik hely még rosszabb volt.

De Te tudod - a körülmények mérlegelésével döntsd el az elvi lehetőség megvan rá.

Pl. ha ismerős ajánlott a mostani helyre, akkor az ismerőst se égetném azzal, hogy szerződéskötés után 1-2 órával felmondok.

2019. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ALÁÍRTAD, annak lehetnek következményei.

Ha van próbaidőd, akkor érdemesebb bemenni 1-2 napra. Akkor indoklás nélkül, azonnal kiléphetsz, HA más nincs a szerződésben.

2019. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmi ismerősöm nem ajánlott , ez egy sima raktáros munka(a semminél jobb úgy kategória). De közben behívtak interjúra egy helyre, amit eleve csinálni szerettem volna. Persze először az interjúra mennék el, és ha felvesznek, utána gondoltam arra, hogy bontsuk a szerződést, nem egyből, nyilván nem akarok 2 szék közé esni:). Félreérthetően írtam ki a kérdést, most pontosítottam :D
2019. febr. 7. 13:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha össze is jön a másik munka akkor is bemegyek 1-2 napra mindenképp. Így mondhatom, hogy nem erre számítottam bocs.
2019. febr. 7. 13:52
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Semmi gond. Elvileg kell is legyen benne 3 hónapnyi próbaidő, ami alatt indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhat bármelyik fél. És nem kell pár napra bemenni, mert ez nem illedelmeskedési szokások szerint megy. Bemész holnap munkaidő kezdetére, megiszod a kávédat és bemész a vezetőhöz, hogy próbaidős felmondással felmondasz. Nyilván ezt rendesen és méltányosan, emberi hangnemben közlöd. Vedd ezt normális dolognak is és jogilag sem kifogásolható. Elmondhatod azt is miért lépsz ki egyből, hogy kaptál egy előnyösebb állásajánlatot...
2019. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A próbaidős felmondás azonnali hatályú, ami azt jelenti, hogy nyomtatják is a papírt, aláírtad és te attól a perctől már nem dolgozol ott. Még azt a munkanapot sem kell ledolgoznod, mert azonnali hatályú.
2019. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja megint eszembe jutott még valami. :) Egyébként is teljesen egyértelmű, hogy álláskeresés közben a sok elküldött jelentkezés miatt sorban, egymás után is befuthatnak a visszajelzések. A munkáltatók is válogatnak és a munkavállalók is kell, is, hogy válogassanak, mert egy állás esetében, mégiscsak egy munkahelyről van szó, és nem egy gombóc fagyiról.
2019. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja látom még folyamatban van a másik állás. Ok.
2019. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, persze én is így gondolom. Igen még csak "folyamatban" van. Majd lesz valahogy, egyébként a szerződésben benne van, hogy bármelyik fél felmondhatja a szerződést azonnali hatállyal.
2019. febr. 7. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!