Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt meg lehet csinálni, ha...

Ezt meg lehet csinálni, ha két cég is ajánlatot tett nekem?

Figyelt kérdés

Hiányszakmáról van szó. Nem adtam meg túl magas bérigényt. Az egyik cég megadta az igényem, a másik pedig többet ajánlott az igényemnél. Mindketten adtak néhány nap gondolkodási időt.


Gondoltam rászólok az előbbi cégre, hogy ha azt szeretnék, hogy hozzájuk menjek, akkor az ajánlatuknak felül kell múlnia a másik céget, amelyik jobbat ajánlott, mert jelen állás szerint a másik cég ajánlatát fogom elfogadni.

Na most erre lehet hogy elküldenek a fenébe, de veszteni valóm nincs, hiszen akkor is a jobb ajánlatot fogadom el. De tegyük fel, hogy azt mondják, hogy jól van, többet adnak. Ezt 1-2 napon belül meg kell tenniük, mert a másik ajánlat elfogadására csak 3 nap van és eddig az a nyerő.


Tehát tegyük fel, hogy az a cég, amelyik elsőre rosszabbat ajánlott, a válaszomat figyelembe véve végül úgy dönt, hogy ajánl egy jobb fizetést, ami már felülmúlja a másik cégét, így most már az előbbit fogadnám el. Ebben az esetben a másikra szólnék rá - akiknek addig még nem adtam választ - hogy van egy másik cég, aki felüllicitált. Erre ők is vagy elküldenek a fenébe, vagy ha úgy látják megéri nekik, akkor megadják a még nagyobb összeget. Veszteni valóm itt sincs, hiszen akkor a másik (jobb) ajánlatot fogadom el.


Ezt meg lehet csinálni?



2019. febr. 7. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Meg lehet, persze!
2019. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Éppen meg lehet csinálni, csak ne csodálkozz, ha a végén a 2 szék közül a földre esel: hiányszakma ide vagy oda.

Az ugyanis kimaradt a logikádból, hogy közben (az első cégnél) kapnak mást esetleg - olcsóbban.


Addig elmennék én is, hogy az első cégnek elmondanám, hogy bocs, kaptam egy jobb ajánlatot - aztán vagy emelnek vagy nem.

Persze azért azt is figyelembe kell venni, hogy Neked melyik munkahely van közelebb, stb.

2019. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha kapnának mást olcsóbban, akkor nem ajánlanának nekem jobbat és akkor ügy lezárva, nem?
2019. febr. 7. 18:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Na akkor leírom érthetőbben: első munkahelyen mondjuk mondtál 200 ezeret, a másik helyen adnak 250-et, mire Te visszamész első helyre és közlöd, bocs, máshol 240-et ígértek. Erre Te azt várod, hogy benyögjék - és tegyük fel, meg is teszik,- hogy jó, akkor legyen 260, majd ezzel visszamész a 2-eshez, hogy 1-es 260-at ad - csak közben jelentkezik más is és 1-es cégnél azt felveszik mondjuk 230-ért, Te meg a két szék közül a pad alá estél (mert a 2-es cégnél azt mondtad, hogy 1-esnél nagyobbat ígértek, csak épp azok addigra felvettek mást).
2019. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ha egy cég hivatalos formában küld ajánlatot, abból nem fognak visszakozni két nap alatt.
2019. febr. 7. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Jó, akkor vitatkozzál még... én tényleg csak jóindulatúlag szóltam, hogy ezt kihagytad, de nincs időm arra, hogy órákig rágódjak egy gumicsonton.
2019. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
88%

"ha egy cég hivatalos formában küld ajánlatot, abból nem fognak visszakozni két nap alatt"


De :-)

2019. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha ez megtörténhet, akkor elvileg az is megtörténhet, ha nem harcolok ki emelést, hanem amit eredetileg küldtek, azt visszamondják mert találtak olcsóbban?
2019. febr. 8. 08:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem erdemes. Vagy el kell fogadnod a jelenleg ajanlott magasabb bert, vagy az elsonek szolsz hogy mashol van magasabb ajanlatod, dd neked ok tetszenek igy ha x osszeget megkeresheted naluk, oda mesz. Vagy, egyszeruen mesz a masodik ceghez es bekamuzod hogy kaptal mashonnan jobb ajanlatot, ezzel megkockaztatva hogy elkuldenek es mehetsz az elsohoz kevesebbert. Vagy ennek mondod vagy annak, mindkettonek nem erdemes.
2019. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi újság kèrdező, mit tettèl vègül?
2019. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!