Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy munka ajánlatot...

Guti73 kérdése:

Kaptam egy munka ajánlatot 4órás bejelentéssel . Ez mit takar? A másik 4 órát elhazudnák a NAV elöl?

Figyelt kérdés
Kellene a meló, mert brutál sokat ígér, de így még nem dolgoztam,így nem értem az adózási hátterét! Adóbevalláskor hazudni kell és lapítani a több pénz miatt?
2019. febr. 6. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

A járulékok ugyanannyik 4 és 8 óra esetén is, tehát ha pl br. 300.000 a fizud, akkor a cég ugyanannyi járulékot fizet és te is, mindegy, hogy hány órára vagy jelentve.

Ezzel csak úgy tudnak trükközni, ha be vagy jelentve 4 órás minimálbérre és a többit zsebbe kapod.

2019. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
nem az idő, hanem a bér utána van adófizetés. Ha neked egy órára fizetnek egy millát, akkor is annyit adóznak, mintha hatra tennék.
2019. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Papíron kapsz 97 bruttót ami 64 nettó, a többi boríték, valószínűleg így gondolták. A járulékokat csak a 97 ezer után fizetik.

De ha rendes becsületes cég aki 4 órára 300 ezerrel jelent, akkor az ilyen ritka.

2019. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, bejelentenek valami kevés pénzre, és a többit kapod zsebbe. Mikor lehet ebből baj:


- NAV ellenőrzés

- tartós betegség (táppénzt csak a bejelentett fizetésed után kapsz)

- nyugdíj (a nyugdíjalapba csak a bejelentett fizetésed alapján fizetsz, tehát a fizetésed fekete részéből érdemes külön gyűjteni)


És igen, adóbevallásnál a nem bejelentett fizut el kell titkolni a NAV elől.

2019. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Sok nyomoronc garázscég 4 órás minimálbérrel szokott trükközni, bár nem értem, akkor miért nem már inkább 1 órással, vagy még kevesebbel. Gondolom annyira gyökerek, hogy a 4 óránál kisebb jogviszonyról már nem is tudnak.
2019. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!