Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionosok! 40 millióval...

Kamionosok! 40 millióval elkezdhetek egy önálló kamionos vállalkozást, Nemzetközi fuvarozás terén?

Figyelt kérdés

Nézzétek: Van 40 millióm. Namármost ha példának okáért,befektetésnek ezért Bp-en veszek egy 2 szobás lakást és kiadom albérletbe, mennyit kapok? Max: havi 160ezret,ebből még adózom is és jó ha 150 ezer Ft lesz a havi bevétel. Meg még lelakják a lakást,felújítás stb.


De,ha vennék egy új Euró6-os Scaniát,13,6-os ponyvás rolós póttal,nyergest, akkor ez kb. 30-32 millióból kijön.

Fuvarokat előre leszervezzük valahova,mármint a fuvarfeladatokat és még ha sofőrt is veszünk fel rá,még akkor is marad profit elég. Ha meg én vezetném,akkor mégtöbb maradna.


Tehát,saját kamion lenne,nem lízingelt vagy bérbevett. Aki bérli a kamiont,az havi 2200 Eurót fizet a szervíznek,ahonnan bérli,de még így is marad neki profit.


Akkor most képzeljétek el,hogy nekem nem kell fizetnem bérleti díjat,mivel saját kamion lenne. Akkor havi szinten a bevételem, jócskán megérné.


Azért számoltam,32 millát a kamionra, 8 millát meg a kezdéshez,beinduláshoz.


Akkor most nem megéri, a havi 150ezer ft-os albérleti díj helyett,mondjuk 6-700ezer ft haszon ami megmarad minden hónapban?


A kocsi Európai teljes Service assistance szolgáltatással rendelkezne,útdíj fizető kütyükkel fel lehet szerelni, Osztrák plakettet a határon lehet venni,Magyart beszereltetni,Német-Osztrák go box,Belga,Szlovák,Cseh..stb box.


Csak nem tudom mennyibe kerülne az Eu-s unios engedély? Ennek az ára azt hiszem húzós. Útkímélő tengely,környezet kímélő papír,adblue tanusítvány stb.



2019. febr. 8. 23:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%

Debrecenben 40 millió Ft-ból veszel két lakást, amit simán kiadsz havi 100-120e Ft-ért/lakás. Szóval pesten sem a luxus kategóriában kell gondolkodni, mert jobb két kisebb, de több pénzért.


Ez esetben milyen feladatod is van? Semmi!! Havi 20e Ft-ot félreraksz a felújítási dolgokra és vége. Mellette tudsz dolgozni, stb.


Ha pedig elkezdel egy vállalkozást a pénzedet egy sokkal kockázatosabb dologba fekteted (jelenleg).

Először is a munkaerő. Ha megbetegszik, szabadság, szimplán nem elégedett a fizetésével, akkor elmegy. Nem lesz, aki vezesse a kamiont.. nincs bevétel.

Ha pedig te dolgozol, akkor a saját munkádat teszed bele a dologba!


A haszon pedig szo-szo, oda mindennek klappolnia kell. Sofőr, szállítások, saját vagy más munkája, etc.


Természetesen neked kell eldönteni.

Én nem vagyok kamionos, nem is értek hozzá, ezért inkább vennék két lakást és biztosan annyival többet kapnék. :)

2019. febr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

1-es válasz. Meggondolandó,amit írtál az biztos. Jobb a stabil nyugodt jövedelem,mint a 3-4 vagy 5-szöröse,de bizonytalanba,főleg kezdetben,mert a kockázat minden téren nagyobb.


Sofőrt alap létminimummal jelenteném be,és 20ezer Ft napidíjat adnék és Vasárnapra,ha áll 15 ezret.

3hét/1hét munkabeosztás ha jó neki,ez nekem is jó,arra az 1 hétre meg teszünk az autóra egy váltót beugróra,de még én is elvezethetem,pl egy Német kanyarra, Bp-Hamburg-Bp-re.


Ha biztosra mennék,akkor 2db két szobás lakást 20-20 millióért nem tudnék venni az biztos bp-en, Debrecenben meg....az nagyon vidék, viszont a profit az profit. Akkor is havi 200 ezer maradna havi szinten.


De,ez a 200ezer még mindig erős kontraszban áll,a havi 800ezerrel.

2019. febr. 9. 00:29
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Ha ezt itt kell megkerdezned...
2019. febr. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
A férjemnek pár évig volt egy vállalkozása 2 kamionnal, 2 sofőrrel. Rengeteg munka, szervezés, stressz, feszültség, probléma. Nagyon örülök, hogy kiszállt belőle, az életminőségünk nagyon pozitívan változott utána.
2019. febr. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
...és akkor gondold el az milyen kontrasztban áll, ha veszel két három vidéki lakást de hogy közelebb 100 kmrel arrébb legyen, megyeszékhelyen egyetemvárosban 3-at és havi 60-70-ért kiadod darabját, egy-két évig.Majd ezzel a teljesítménnyel megpályázol egy munkahelyteremtő beruházást és lízingeled a kamiont hozzá, amit a cég tokehe a 3 ingatlan elbír hitelképesség során. Bérköltség kiesik, az ingatlanok termelnek és ha akarsz még Te is dolgozhatsz mellette fő állásban amivel a Te járulékaid is kiesnek, ha megbízol az "ingyen" munkaerődben.Úgy mennyi jön ki másodállású vállalkozásra?!
2019. febr. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
A "nagyon vidék" Debrecenben, de még Nyíregyházán is havi 90-100k egy normális albérlet... Viszont a lakás olcsóbb, 30 milla körül kijön 2,és még pénzed is marad. Kamionoztál már egyáltalán? Mert leírva jól hangzik, de nagyon sok a háttérmunka is vele.
2019. febr. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
az ingatlan jó biznisz?
2019. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

Bp-en veszek egy 2 szobás lakást és kiadom albérletbe, mennyit kapok? Max: havi 160ezret,ebből még adózom is és jó ha 150 ezer Ft lesz a havi bevétel.


Nem barátom, ha 160-ért adod ki, akkor a bevétel 160. Alapfogalmakkal van bajod, csúnya bukta lenne a kamionozás.

Azt gondolod, megveszed a tütüt, és máris annyi melód lesz, hogy csuda? Hát nem.

Folyamatos szerviz, műszaki, tankolod, várod vissza az adót külföldről, fuvatozót értelmes könyvelő nem vállal el bruttó 100 alatt, fizeted az osztrák, német, minimálbért, napidíjat, a legtöbb bank még a beérkezős devizás utalásokért is díjat számol fel...

2019. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%
# Nem baj az, csinálja csak. :) Már csak azért megérdemelné mert egyből arra alapoz hogy majd szarért húgyért dolgoztatja a sofőrjét 3/1-ben. :) Egyébként úgy látom akárki akármit írna neki, úgyis azt csinálná amit ő jónak gondol. Vagy csak simán kamu kérdés, akinek ennyi pénze lenne ilyesmire, az nem itt kérne tanácsot. :)
2019. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A pesti ingatlanárak ráadásul most vannak az egekben... (ha már az ország második legnagyobb városa neked "nagyon vidék").
2019. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!