Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az országban nemcsak...

Ebben az országban nemcsak bizonyos területeken van munkaerőhiány? Csak a következők keresettek?!

Figyelt kérdés

Lényegében egészségügyi dolgozó, pedagógus, rendőr, szakmunkás és szoftverfejlesztő (diplomás) kell.


A többieknek nen könnyű, ha úgy akarják, váltogathatnak a nettó 150 körül fizető, kizsákmányoló, kiskapukat kereső melók között.

Minimálbérre bejelentve és a többi borítékba, be se jelentve, betegen is be kell járni (rokon járt így...)


2019. febr. 9. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk a csak az erős kifejezés.


"Lényegében egészségügyi dolgozó, pedagógus, rendőr, szakmunkás és szoftverfejlesztő (diplomás) kell."


Ez így összeadva nagyjából 1 millió ember.

2019. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1 millió? Nem hinném.

Én is az a kategória vagyok, aki diplomával mehet árut tölteni és az ismerőseim zöme se jár jobban.


Véletlenül bekerültem irodába, már úgy szenvedek, hogy testi tünetei vannak, de nem véletlen nem akarok váltani

2019. febr. 9. 17:24
 3/17 anonim ***** válasza:
A fentiek közül egyik se vagyok... Megis siman van melom
2019. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Irodában emailt küldözgetni, szalag mellett dolgokat összeszerelni mindenki tud. Mérnökökből, kőművesből, ácsból van hiány. Olyan szakmákból, ahova szaktudás kell.
2019. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ezt írtam én is.


Amúgy még az email-küldözgetés változatosnak hangzik, szívesen csinálnám.

2019. febr. 9. 17:50
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy munkaerőhiány van évek óta mondogatják. Ez is csak egy politikai marketing, milyen jók vagyunk, rengeteg állás közül lehet válogatni, még a melós van alkupozícióban. Ja, aha.

Pénzügyi végzettséggel, 2 nyelvtudással elég nehezen találtam gyes után állást. Nagyon függ attól is, hogy az ország melyik területén vagy. Nekem azt mondta fejvadász, hogy itt kb. havonta egyszer jelenik meg olyan állás, ami nekem való lenne, és már 1. nap több száz jelentkező van rá. Szóval azért nem hinném, hogy akkora nagy hiány van.

Mondják még nálunk azt is, hogy még bolti eladónak is hiány van. Lehet. Miért? Rossz a munkaidő, nem lehet mellette magánéleted, hozzá még a fizetés is pocsék. Pedig érettségin kívül nem is kérnek mást. Szerintem nem lenne itt munkaerőhiány, ha meg is fizetnék a munkát.

2019. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szerintem is!



Egy nő pl, aki át szeretné képezni magát, mondjuk 30 évesen, nem szereti az embereket, ne szeretne szerelni, akkor mit?

2019. febr. 9. 18:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Eg random ssc ha tudsz két nyelven minimum 400 bruttóval fog kezdokent felvenni tokmimdegy milyen a diplomad. Igen tudom itt a gykn minden szakmunkas havi 200 milla nettot kap, csak en meg a valosagban nem lattam egy ilyet sem.
2019. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 7 éves területi képviselő, 5 éves üzletvezetői tapasztalattal, nemet nyelvtudással nem talál normális ållást,4 hónapja, ezt neked munkaerőhiány :(
2019. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2 barátnőm van, egyik hr-es, másikuk pénzügyi-számviteli főiskolával, angollal-nem találnak állást, igaz, 45 felettiek. Boltba túlképzettek, öregek, a multikhoz öregek, közigben létszámstop van.


Villanyszerelő cimbi meg válogathat is az ajánlatok között, a boltos is, igaz utóbbi a nagy purpallér ellenére (akár 300ezer ft is, jah persze), 150 nettó a plafon, amit ajánlottak neki.

2019. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!