Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is szuper ötlet...

Szerintetek is szuper ötlet lenne, ha Magyarországon jobban támogatnák a távmunkát?

Figyelt kérdés
Persze nem lehet minden munkát távmunkaként végezni, de amit igen, kifejezetten üdvözölendő lenne támogatni. Mérsékelné az ország vízfejűségét, újra lenne esély, hogy visszamehessenek az emberek vidékre, kisvárosokba, falvakba, az ingatlanárak sokkal egyenletesebbek lennének, nem lenne egyre élhetetlenebb Budapest. Ráadásul sokkal környezetbarátabb megoldás. Csomó pozitív hatása lenne.
2019. febr. 11. 22:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is támogatnám, de az a baj, hogy amíg itthon ilyen begyöpösödött főnökök vannak addig nem fog ez a vonal elindulni, még azokon az ágakon se ahol lehetséges lenne.

Én eddig csak olyan munkahelyen dolgoztam ahol a munka 80%-a otthonról is elvégezhető lett volna, max hetente egy-két nap bementem volna az irodába személyesen egyeztetni. Ehelyett minden nap be kellett járni, még akkor is ha aznap semmi munkám nem volt már mert mindent befejeztem és csak malmoztam egész nap. A főnök kikötötte, ő azért fizet, hogy ott meresszem a seggem 8 órát az irodában. Volt olyan hely ahol direkt üvegkalitkás irodát építettet magának a főnökasszony , hogy még munka közben is tudja lesni a dolgozókat hogy valóban dolgoznak-e. Határidős feladatok voltak, nyilván kiderül a végén hogy ki nem dolgozik, főleg hogy közös szerveren rá lehetett nézni ki épp hol tart. Ott is volt olyan hogy ha már kész voltál akkor napokig csak kapartad a koszt a billentyűről mert mást nem tudtál csinálni, de akkor is le kellett ülnöd a 8-9 órás munkaidőt. Nem értem miért jó ez.

Amíg ilyen felfogás van a legtöbb munkáltató agyában, addig sajnos nem lesz itthon elterjed a távmunka.

2019. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyen munkám van. Minőségbiztosításban dolgozok és csak papírmunkám van. Ezért támogatnék egy felülről jövő kezdeményezést, mert maguktól nem lesznek motiváltak a főnökök, csak biztatásra. Látnák, hogy igen, így is meg lehet oldani a dolgokat, utána maguktól állnának rá.


Ki az a Balázska?

2019. febr. 12. 15:11
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nemrég olvastam a neten egy cikket, miszerint a home office gyermekcipőben jár még Magyarországon, de ezzel is visszaélnek, és a szakszervezetek máris tiltakoznak ellene, és el kéne törölni. Mert hogy állítólag a kisgyerekes anyáknak ajánlgatnak ilyen lehetőséget, és sokkal kevesebb pénzért, mint azoknak, akik bejárnak. Ti valahol tapasztaltatok ilyet?

Az én munkahelyemen van HO, és tény, hogy évek óta nem sok fizetésemelést kaptunk, de én nem látom az összefüggést a HO-val. Nyilván ez egy elég komoly érv a munkahely mellett, vannak olyanok, akik emiatt maradnak (többek közt én is), a fiatalabbak, akik inkább mobilok már elmentek inkább máshova.

2019. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!