Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elköltöttem a fizetésem...

Elköltöttem a fizetésem felét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 2 hónapja dolgozok. Ma egy játékra kiadtam 49 ezer forintot.. Nagyon lelkiismeret furdalasom van.. Félek hogy mi lesz akkor, hogyha anyáék megtudjak.. Szijat hasitanak a hatambol. Mit tegyek?

2019. febr. 17. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
hasítsszíjjat te a hátadból így anyádék már nem tudnak
2019. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Add el anyáékat is, vegyél abból is játékot. Így nem lesz gond, és mindenki boldog.
2019. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Felnőtt ember vagy, nem kell róla beszámolnod a szüleiének. Nyilván a maradékból továbbra is tudod fedezni az albérleted és a megelhetesedet a következő fizetésig, így konkrétan mi a probléma ?
2019. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Anyuekkal lakok. Csak mert forgalmi vizsgadijat is be kell fizetni, egészségügyi tanfolyamot is. Illetve tavaszra akarok venni ruhákat venni ruhámat.. És alig van 40ezer forintom..
2019. febr. 17. 12:35
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Nos, bennem több kérdés is felmerült.

pl. otthon laksz-e és ők tartanak el? Adsz valamennyit haza a háztartásba?

Ha igen, akkor nyugodtan állj eléjük, mondd meg, hogy nemrég óta dolgozol, még nem tanultad meg beosztani a pénzt, hüle voltál, de ez van, de megdolgoztál érte.


Aztán próbáld meg beosztani a pénzedet, már csak azért is, mert a legtöbb helyen 3 hónap a próbaidő és addig egyik napról a másikra felmondhatnak - azaz bármikor pénz nélkül maradhatsz.

2019. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Látom, közben megírtad, hogy otthon laksz.

Ha nem adsz a háztartásba egy fillért sem, akkor joggal szólhatnak bele, hogy bár te dolgoztál meg érte, de ők tartanak el - nem kéne ilyenre költeni. Főleg, ha amúgy is másra kéne a pénz.

De ha adsz haza is, akkor semmi gond, nem szólhatnak érte - csak máskor legyél előrelátóbb és ne égesse a zsebedet a pénz :D

2019. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Értem. Hata kkor oda állsz anyádek elé és közlöd, ugyan a korod szerint felnőtt vagy, agyilag mégis gyerek, így elbaxtad a pénzedet. A vizsgádat majd a következő hónapban fizeted, természetesen a saját fizetésedből, tőlük nem kérsz kölcsön. Ruhát meg most nem veszel magadnak. Ennyi
2019. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

> "Nagyon lelkiismeret furdalasom van"

Önmagában szerintem az ember teljesen jogosan érzi úgy, főleg 19 évesen, hogy az első 1-2 fizetése után megérdemel magának ezt-azt, teljesen rendben van a dolog, te dolgoztál meg ezért a pénzért.

Viszont!

Játékra 49 ezret én biztosan nem adnék ki, főleg így, hogy tucatnyi jó F2P lehetőség van mostanában. Nem játszom a szentet, én is szoktam mikro-tranzakciókra költeni rendszeresen, de mindössze legfeljebb havi 1-2 ezer forintokat és nem minimálbéren, hanem majdnem annak tízszerese mellett! Szóval szerintem is hülyeség volt 49 ezret kiadni erre, de nem dől össze a világ. Az első fizetésemet akkoriban nem 50%-ban, hanem 200%-ban új gépre költöttem, holott utólag belegondolva akkor még nem volt szükségem rá. Most már nem lenne tétel, de utólag visszagondolva sem változtat semmin.

Szerintem 2 (+1) dolgot tegyél: (1) legközelebb ne költs olyanra, amiről nyilvánvalóan tudod, hogy haszontalan és hogy meg fogod bánni, (2) tanuld meg és rendszeresítsd, hogy hogyan tegyél félre, illetve (2+1) a jövőben tervezz magasabb jövedelem után nézni, mert minimálbérből nehezen fogsz tudni továbblépni. 19 évesen szerintem teljesen rendben van a minimálbér, én nem kerestem ennyit, de a jövőben ez nagyon kevés lesz.

2019. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TappancsMancs ***** válasza:
46%

Mit tegyél? Először is tanulj belőle valamit. Egyébként meg rendesen és nyugodtan megmondhatod nekik mi történt és kérhetsz pénzkezelési tanácsot is tőlük.


A legjobb ha már fizetés előtt és fizetéskor az eleve szükséges kiadásokra félreteszed a pénzt. Ez lehet bármi az élethelyzetedtől függően, rezsi, tandíj, kaja, stb. Ami marad az a költőpénz ruhára meg ami neked kell és a játék is beleférhet. Fontos, hogy a fizetést már most se, hogy még a szüleiddel laksz se tekintsed egészében költőpénznek, mert rossz szokásokat alakítasz ki vele, hiszen majd be kell tudnod osztani magadnak a jövedelmedet. Szóval így, hogy velük laksz is kezeld fizetésként és ne zsebpénzként a jövedelmedet.

2019. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:
41%

Elírtam, de biztos érthető volt.


A legjobb ha már fizetés előtt *számontartod és fizetéskor az eleve szükséges kiadásokra félreteszed a pénzt.

2019. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!