Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha interjú...

Mit csináljak, ha interjú után nem szóltak vissza akkor, amikorra ígérték?

Figyelt kérdés

Azt ígérték, hogy két hét múlva szólnak. Akkor is, ha felvesznek, akkor is, ha nem engem választottak ki.


Mindjárt meglesz a 3 hét és már tűkön ülök. Rájuk szóljak-e, hogy mi a helyzet? Ezzel vajon rontok a helyzetemen, vagy értékelik, hogy érdeklődöm utánuk?



2019. febr. 20. 22:06
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Szellemi munkáról van szó.


Akik legutóbb felvettek, azok másfél hetet ígértek, és két hét múlva jött az ajánlat. Ezért bizakodom még.

2019. febr. 21. 08:39
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Fontos szabály hogy amint kilépsz az interjúztató helységből, kb felejtsd is el hogy megtörtént és koncentrálj a következőre, sose várj, reménykedj.

Én is sokszor kaptam már a 2 hetes dumát, rengetegszer nem teljesítik. A legjobb talán az volt, mikor az ilyen ígéret után 1.5 hónappal nagy kegyesen felhívtak hogy lenne második kör. Az első körön kb szétszedtek, így nem is értettem az egészet, addigra meg már volt másik állásom és a felmondási időm végét töltöttem...

2019. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Veszítek azzal valamit, ha mégis telefonon felhívom őket, rákérdezek?

Ez a hely, amiről szó van, számomra kiemelkedik a többi lehetőség közül.

2019. febr. 21. 19:04
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer leírom, amit a 8-as válaszomban írtam, de úgy látszik, nem "hallatszott" :D


"Emailben érdeklődnék - az nem tolakodó, mégis jelzi, hogy vagy, ne feledkezzenek meg rólad :-)


Egyszerűen leírnám, hogy ekkor és ekkor voltam állásinterjún és érdeklődnék, véget ért-e már a kiválasztási folyamat?"


És konkrétan ezt nekem álláskeresési tréningen tanították.

2019. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a proaktivitást értékelik, ezért az email jó ötlet, ugyanakkor nem érdemes várakozni egy adott helyre. Ha közben felvesznek máshová, akkor legalább megtanulják, hogy máskor időben visszajelezzenek (különben megint elveszítenek egy alkalmas jelöltet, miközben egyre kevesebb épkézláb munkaerő van).
2019. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
42%
Nehogy már álláskeresésnél ennyire proaktívnak kelljen lenni... Rém egyszerű, akit fel akarnak venni, azt keresik, akit nem, azt nem. Biztosra veheted, ha eddig nem írtak, ezután sem fognak, szellemi munka, szóval gondolom valami irodai alkalmazott lesz, ahol a pozícióra tömegével mennek a CV-k. Nem rosszból mondom, nincs az állással baj, csak ilyen esetben soha senki nem vezsi a fáradtságot gyakorlatilag, hogy a visszautasított jelentkezőnknek legalább egy sablon mailt odavágjon.
2019. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk interjún jelezték egy multinál, hogy értékelik, ha érdeklődünk 1-2 héten belül, született-e már döntés, ezért írtam azt, amit.
2019. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne hívd fel őket. Tolakodásnak vélik majd, és ha esetleg a későbbiekben lenne még ott üresedés, be sem hívnak.

Akármit is ígérnek egy interjún, ne foglalkozz vele. Nem kötelesek értesíteni.

2019. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
86%

Többen írják, hogy "nem veszi a fáradságot, hogy visszaírjon", "legalább majd így tanul belőle, hogy gyorsabb legyen" stb.


Azt tudom mondani így valamennyire rálátva, hogy egy nagyobb cégnél mi zajlik, hogy egyrészt ez nem rajta múlik, másrészt meg nem is "tanul" belőle.


Miért?

Egyrészt a HR-es az azt csinálja, amit a kiválasztást elrendelő vezető kér tőle. Ha az azt mondja, hogy felveheti, akkor már aznap visszaszól neki, ha meg nem mond semmit a vezető, akkor ő se fog semmit se csinálni. Hasonló okokból egyébként ha írnak is valamit, minél kevesebbet írnak, mert abba nem lehet mondjuk bíróságon, vagy mondjuk Egyenlő Bánásmód Hatóságnál belekötni, hogy "azért nem vettük fel, mert..." Nem. Azt írja, ha egyáltalán ír, hogy nem Önre esett a választás, kész. Ebbe kössön bele akárki, elvégre arra nincs semmi törvényi kötelezettség, hogy bárkit alkalmazni kelljen.


A másik, hogy nem is "tanul" belőle a cég, mert ilyen nagy cégeknél az van, hogy általában általános munkaköri kategóriák vannak, előre megállapított -tól -ig bérsávokkal, meg elvárt végzettséggel, nyelvvizsgával stb., amit valaki 2-5-10 éve megállapított aztán úgy maradt. Az mindegy, hogy azóta mondjuk pl. egy informatikusnak 5x annyit fizetnek a piacon, nekünk itt a belső szabályzatban az van, hogy ennyiért lehet ilyen munkakörbe felvenni valakit, ha nincs ilyen, akkor nem veszünk fel senkit, hanem újra kiírjuk a pályázatot amire szintén nem találunk embert. Kit érdekel? Akkor majd újra kiírjuk, mert ez van a szabályzatunkban :P

Persze, a vezetők próbálnak közben ez ellen valamit csinálni, érvelni, hogy már rég nem azok a kategóriák vannak, hát lássák be, hogy mi van a piacon, de sokszor sokat nem érnek vele, mert vagy az érdekképviseletekkel egyeztetni kéne, vagy a cég politikája az, hogy most ez van, de majd később lejjebb is megy az, vagy már megvan az ember és csak kamuból pályáztatnak stb. Nem tudhatod, hogy mi van a háttérben.


Úgyhogy kár ilyen "tisztességes eljárást" elvárni, nem biztos, hogy hótt bunkó az akinek ki van adva, hogy foglalkozzon veled, csak egyszerűen nem csinálhat mást.

Ne tulajdoníts semmi jelentőséget ennek, add be, aztán közben pályázz tovább, vagy bejön, vagy nem, ennyi.

2019. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Egyébként programozói munkáról van szó, tehát erősen hiányszakma, azonban azon belül a csúcs munkahelyek egyike.
2019. febr. 21. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!