Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért a semmire járnak...

Sokan miért a semmire járnak főiskolára/egyetemre?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek de sokan úgy járnak felsőoktatásba hogy igazán konkrét céljuk nincs vele. "Majd lesz valami" alapon, meg "úgy hallották hogy az kell". Ennek így van értelme?

2019. febr. 22. 12:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Jó, mindannyian tudjuk a gyk-ról, hogy menő programozók vagytok milliós fizetéssel, örüljetek neki, hogy pont az érdekel és ahhoz van érzéketek, ami (most éppen) piacképes (mellesleg az ügyvédek is így voltak ezzel 1-2 évtizede, manapság meg egyre inkább küszködnek).


Nem kell leírni 500x, mennyivel királyabbak vagytok azoknál, akik pl. hülyék a számokhoz, ezért nem mentek Java developernek, hogy aztán gyűlöljék a munkával töltött életük minden egyes percét.

2019. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

11-es àllj egy szòval se mondtam csak programozòkènt kereshetsz jòl,vannak szakmàk mèg:

- Könyvizsgàlò

- Gazdasàgi matekos

- Alkalmazott közgazdàszok

- autószerelő

- Burkolò

- asztalos

- szobafestő

- lakàsfelùjìtòk


Soroljam mèg?


Jah ott van üzletvezető a Lidlben.

Kezdő nettó bèr 350,plusz cèges autò korlátlan benzinkàrtyàval.

Nem nem kamu,portfoliora menj fel nèzd meg van egy cikk.

Termèszetesen a bèr emelkedik.



Mondom utànajàràs,őszintèn hànyan tudnak erről?

Ès hogy mi kell hozzà?

Egy sima OKJ ès hello.

2019. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%

Mint írtam, normál (és ingyenes) szakemberképzés nincs Magyarországon, 14 évesen beraknak egy szakmunkásképzőbe pár súlyos arccal, aztán tanuld ki a szakmát, ahogy tudod. Ha szerencséd van, el tudsz szegődni egy szaki mellé inasnak és talán van esélyed később vállalkozóként befutni.


A többi felsorolt sem ideális olyasvalakinek, aki nem reálos beállítottságú, vagyis utálja a számokat. Feltételezem, a Lidl-be sem keresnek több ezer üzletvezetőt évente, ami felszívhatná a fölös munkaerőt.

2019. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD. Ez kib@$zott vicces. Elmentek úgy egy szakmát megtanulni hogy fingotok sincsen arról mit kell csinálni? Ne vicceljetek már. Nekem óriási mázlim volt hogy én már úgy nőttem fel hogy volt internet és utána tudtam nézni. Milyen kényelmes volt már, hogy elég volt interneten kutakodni. Mondjuk ettől függetlenül elmentem mindenféle nyílt napokra meg bemutatókra ahol ezzel a témával foglalkoztak. Komolyan elmentek például úgy mérnöknek tanulni hogy ha megkérdezik mit csinál egy mérnök az a válasz:

Há'. Mérnökösködik. Egyébként meg a noname gimnáziumok is pont csak ilyen időhúzásra jók. Még 5-6 évig meg van mentve a pi csám attól hogy dolgozni kelljen. Aki tudja mit akar az rögtön elmegy érettségizni és utána megy tovább az egyetemre.

2019. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A válaszolók nagy részének (a helyesírásból ítélve) még érettségije sincs...
2019. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
40%

,,14 évesen beraknak egy szakmunkásképzőbe pár súlyos arccal, aztán tanuld ki a szakmát, ahogy tudod. Ha szerencséd van, el tudsz szegődni egy szaki mellé inasnak és talán van esélyed később vállalkozóként befutni."

Mi a tanulsàg?

Nem bulikàzniuk kellene,hanem okès akkor keresni egy szakit akihez hètvègèn elmegy szèpen dolgozni ès hètköznap is szèpen.

Csak megint a kifogàs.

Utàna kell jàrni facebookon ràìrni szakikra,hogy inasnak akarna jelentkezni,mert jó szakember akar lenni.

Ès nyàron meg tolja teljes àllàsban a szakinàl,ès azt csinàlja amit mond.

Ennyi,de ehhez utànajàràs kell ès megmozdulni na ez a baj itt aki èletrevalò az utànajàr ès intèzz magànak inaskènt helyet,mert aki akar az elintèzi.



A többi felsorolt sem ideális olyasvalakinek, "aki nem reálos beállítottságú, vagyis utálja a számokat. Feltételezem, a Lidl-be sem keresnek több ezer üzletvezetőt évente, ami felszívhatná a fölös munkaerőt."

Ez igaz,de ezèrt kell,hogy kiemelkedj amikor tanulsz OKJ-n hajtani menni teperni,ès lesz_rni ha lestrèbereznek.

2019. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, majd pont burkoló vagy szobafestő leszek. Aki okos, az miért végezne ilyen szakmákat? Hiába jó a fizetésük (a fővárosban + nyugat - minden más város élhetetlen, pláne kelet, ahol én lakom), aki kicsit elvontabb alkat, az nem fog fizikai munkához folyamodni. Van, aki inkább elmegy mondjuk tanárnak vagy kutatónak, csakhogy azt csinálja, amit szeret. Nem minden a pénz.
2019. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%
Ìgy van 14-es a mai fiatalsàgnak fingja sincsen van az 20% aki igen csak komolyan tolja,de a többsèg mindenfèle kifogàst keres meg elmegy melegedni egyetemre persze ott se tolnà le magàt minnèl előbb dolgozni hanem bulikàzàs csak aztàn majd koppan,hogy szakmai gyakorlat a legfontosabb,aztàn persze majd szìdja a munkaadòkat,hogy nem veszik fel 0 gyakorlattal.
2019. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk azèrt 17-es mert sokkal többet èr mint a bölcsèsz diploma sőt a jogitòl is màr.

Olyan pènzeket keresnek,hogy lesek, zsìrùj verdàk,nagy hàz.

Diplomàban se mindegy milyen,műszaki ès pàr matekos gazdasàgin kìvűl inkàbb hulladèkot èrnek.

2019. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ötletük , jövőképük, de mások által sugallottan jobb elhelyezkedési lehetőséget látnak. Úgy értem, hogy hallották másoktól, hogy "diploma nélkül nem mennek semmire", esetleg lehet, hogy még a családjuk is lenézte volna őket; tehát itt meg nem pénzügyileg nem megy semmire; hanem a család lehet , hogy lenézte volna őket, és kinézte volna maguk közül, ha nincs felsőfokú végzettségük; szal lehet még ilyen megfelelési kényszer is akár.
2019. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!