Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért a semmire járnak...

Sokan miért a semmire járnak főiskolára/egyetemre?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek de sokan úgy járnak felsőoktatásba hogy igazán konkrét céljuk nincs vele. "Majd lesz valami" alapon, meg "úgy hallották hogy az kell". Ennek így van értelme?

2019. febr. 22. 12:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

"Igen 9-es elkezded nèzni àllàshirdetèseket èrdekes èn 2006-ban is ìgy tettem pedig akkor mèg nem volt ìgy elterjedve profession meg ezek.



Mondjuk 18 èvesen olvasson gazdasàgi portàlokat nèzze meg milyen szakmàba tudnà elkèpzelni magàt ahhoz mèrten nèzze meg a fizukat is,hogy mennyire fekszik neki a szakma.


Utàna kellene járni szèpen ès nem csak dönteni a vakvilàgba.


Èrdekes mi tudtuk 18 èvesen melyik szakmàban mit kell csinàlni.


A mai fiatalsàg sajnos èletből felmentett,ott az internet mindenfèle portàl,blogok.


Nem is èrtem komolyan."



Hagyjuk már, ez baromság. Én is nagyon sok mindent olvastam, láttam, hogy mire van piaci igény, de hogy KONKRÉTAN mit csinálnak egy-egy munkakörben azt honnan a vérgőzös frinc francból kellett volna tudnom? Elmentem informatikusnak, mert azt mondták jó dolog programozni, de egészen addig halvány lila fingom se volt, hogy mit csinál egy programozó, amíg el nem kezdtem gyakornokként dolgozni. Most már, hogy egyetemnek is vége és már van 4-5 év munkatapasztalatom, tudom hogy mit csinál egy programozó... A CÉGEMNÉL. Máshol másmilyen módszerekkel, más vezetéssel, más technológiákkal dolgoznak és simán lehetnének teljesen más tapasztalataim.


NEM lehet csak internetről meg mások pár perces elbeszélései alapján tuti biztosan szakmát és hivatást választani. Az ember kis túlzással vaktában fog választani. Pláne ha most nem is csak egyetemről beszélünk. Sokaknak már 14 évesen szakmát kell választaniuk, mégis honnan a franckarikából tudná egy 14 éves, hogy mit csinál egy szerkezetlakatos KONKRÉTAN?


Ráadásul mire a gyerek kipotyog a választott szakmájával a nagyvilágba, simán változhat a munkaerőpiaci helyzet. Amikor még a középiskola elején voltam, akkor még nagyon a gazdasági szakok voltak a slágertémák.

2019. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

21-es, nagyon igaz, amikor én egyetemre mentem, akkor a közgáz volt a sláger, nem is vették fel a diákot, csak kitűnő bizonyítvánnyal meg 2 középfokú nyelvvizsgával. Most meg Dunát lehet velük rekeszteni.

9-es, ez az üzletvezető dolog egy mekkora marhaság már. Kezdőfizetés 350.000 nettó. És szerinted felvesznek egy kezdőt?! Szerinted egy OKJ-s tanfolyamon megtanulja a szakmát? Nem, azt majd a gyakorlatban, kezdőt felelős szakmába nem sokat vesznek fel. Amúgy meg nagyon sok ilyen OKJ_s képzés van, és munkahely meg töredéke. Sok O-s boltvezető betanított munkás a soron.

Egyébként meg, hogy az internet mit ír a fizetésekről, az egyáltalán nem reális, általában szépítenek rajta. Én is nettó százzal többet keresek a net szerint. Sőt a KSH szerint egy kezdő szakmunkás fizetése is nettó 250.000. Haha.

2019. febr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


3-as, 6-os, 8-as, 10-es válaszokat írtam én, szerintem eléggé sikerült kifejteni mi az válasz a kérdésedre.


De kiegészítem pár dologgal: én pl. 5-es koromban kerültem gimnáziumba (8 osztályos), mert szüleim azt akarták, hogy gimibe járjak, később nyilván egyetemre. Nem nagyon volt választásom, meg amúgy is egy 5-es!!!!! GYEREK honnét a francból tuda bármit is a világról, meg miért is érdekelné, hogy majd huszon X évesen milyen munkája lesz, meg miből fog élni. Abszolút nem releváns ez a feltételezés.


A többit pedig a linkelt kérdés válaszaiban leírtam.


A mostani fejemmel és tapasztalatommal inkább mentem volna valami szakkmát tanulni középsuliban és maximum mellette leírettségizni. De egyébként amikor kezdtem a gimit honnét kellett volna tudnom, hogy 8 év múlva mik lesznek a hiányszakmák? Sőt igazából az egyetemet beleszámítva 11-12 év múlva mik lesznek hiányszakmák?

Ezt ki tudja megmondani előre?

Anno a turizmus-vendéglátás, közgáz meg hasonlók voltak a "slágerszakok" mindenhonnét az folyt, hogy ezekkel majd milyen jól el lehet helyezkedni, aztán valahogfy mégsem így lett...

Most 2019-ben majd boldog, boldogtalan elmegy informatikai területre, nagy részüknek semmi érzéke, tehetsége, kedve nicsn hozzá, de mégis jelentkezik ilyen képzésre, mert a csapból is az folyik milyen jól lehet keresni ezzel és mekkora hiány van belőlük.

Aztán nyilván kb 2/3-a ezeknek az embereknek NEM fogja elvégezni a képzést csak elpazarolnak jópár évet az életükből.

Ugyanez igaz a különböző mérnöki képzésekről. Most is van egy csomó ismerősöm akik jelentkeztek vmilyen mérnöki szakra és már 5+ éve küzdenek vele. Belőlük soha nem lesz mérnök, mert nem valók annak!

Nem mindenki alkalmas és nem mindenkit érdekelnek az ilyenfajta szakmák ezt tudomásul kell venni.

2019. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nővérem diploma után netto 90 ezret kapott amin kiakadt, emellett kiakadt hogy csak főiskolai diplomája lett. És azt hitte hogy orvos lesz, mert a gyakorin tájékozódott, igy 1 hónapot birt ki a munkájában, mert nem szerette amit csinál, vicc, de az egyetemisták tényleg nem tudják, hogy mit fognak dolgozni és mennyi pénzért.
2019. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!