Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor küldjek kérelmet munkahe...

Mikor küldjek kérelmet munkahelyre?

Figyelt kérdés

Érettségizni fogok márciusban, májusban, és júniusban. Szüleim szeretnék, hogy már július 1.-től lépjek be állandó munkahelyre. Ha nem lépek be állandó munkahelyre július 1.-től, fog kellenem jelentkezni a munkaügyi hivatalban.


Tanulgatok lassacskán, de félek attól, hogy milyen munkát találok magamnak és mikor lépek be. Mi a fenét csináljak? Szüleim azt szeretnék hogy dolgozzak minnél hamarabb amikor végzek a sulival.


Mit tanácsoltok? Küldjek már most kérelmeket a munkahelyekre?


2019. febr. 23. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Fog kellenem...


Bocs, de mi itt a magyországi helyzetet ismerjük, szerintem hasznosabb lenne otthon érdeklődni.

2019. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen a helyzet nálatok Magyarországon?
2019. febr. 23. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyi hivatalba teljesen felesleges jelentkezned - ott ugyanis nem fogsz munkát találni - álláskeresési támogatást sem fogsz kapni (munkanélküli segély)

Munkahelyre pedig nem kérelmet, hanem önéletrajzot szoktak küldeni.


Szüleid helyében azért hagynám, hogy kiélvezd az utolsó szabad nyaradat - nem "hajtanálak el" dolgozni.


Ha csak sima érettségid van, semmilyen szakma, akkor azért arra készülj fel, hogy hacsak nem olyan helyen laksz, ahol sok munkalehetőség van és olyan helyre jelentkezel, ami hiányszakma, akkor bizony százszámra küldheted a jelentkezést, önéletrajzot: lesz, ahova be sem hívnak, lesz, ahol behívnak, de nem szólnak vissza, hogy nem vettek fel és lesz, ahol esetleg behívnak és felvesznek - ez a ritkább.


Érdemes lenne ismerősi körben már most elkezdeni kérdezősködni, nincs-e valami munkalehetőség?

2019. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

10:45: Szüleim azt állítják, hogy másnap fognak küldeni munkába. Mert ha nem lépek be állandó munkahelyre cég keresztül, és nem jelentkezek be a munkaügyi hivatalba július 1.től, akkor 66€ fogok hazulról fizetni a társadalombiztosítást. No vagyis igen önéletrajzot gondoltam, rosszul fejeztem ki magam.


Van, adminisztráció a szakmám. De nem érdekel a szakma, és nem tudnám végezni a jövőben.


Én nézegetek interneten munkalehetőségeket már. Operátor mint a pásznál dolgozni. Az a legrosszabb, hogy nem tudom milyen munkát szeretnék végezni a jövőben. Van jogsim B, nehéz, nagyon nehéz. Most kezdem megérezni milyen nehéz munkát találni, ami érdekelne.

2019. febr. 23. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

No, most akkor én is megkérdezem: ha nem Magyarországon élsz, akkor miért itt kérdezel?

Még mindig nem derült ki, hogy melyik országban élsz, de mindegy is, mert az ottani jogszabályokat mi itt Magyarországon nem ismerjük.

A társadalombiztosítást meg tényleg fizetni kell - csak épp nem mindegy, hogy melyik országban vagy - Magyarországon havi 7.500 ft - tehát nem 66 euró.

2019. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szlovákia
2019. febr. 23. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ott hogy megy, de itt egy érettségi szart se ér. Utána még érdemes szakmát tanulni vagy fősuli/egyetem. De ha ott élsz, inkább ott Szlovákiában érdeklődj a lehetőségeidről.
2019. febr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!