Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenki ilyen anyagias?

Mindenki ilyen anyagias?

Figyelt kérdés

Akkora baj, hogy nem érdekel a fizetés?

De tényleg nem érdekel. ALig költök 50000 forintot havonta + lakhatás. A többit félreteszem. De nem érdekel, mert úgy érzem mindenem megvan.

Persze vannak terveim, de egy korrekt munkahelyem van, a beosztásomnak, képességeimnek és a feladataim megfelelő fizetést kapok, semmi panaszkodnivalóm.

Mégis csomóan kérdezik, hogy miért nem váltok munkahelyet, ahol többet is kereshetnék, elég e nekem az az 250000 havonta. Tényleg nem élek luxusban, de nem is adnék annyira rá ha jobban megtehetném.


Sokszor a család is kérdezi így okés e minden, de hát miért ne lenne? Nem éhezek, mindenem megvan amit szeretnék, még utazgatni is tudok.

Miért lett mindenki ilyen anyagias? Azt hitték, hogy ha ténylegesen magam tartom el magamat egyetem után akkor majd másképp fogom gondolni?:(



2019. febr. 23. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Menj már a pcsába.

Ki keres ennyit egy munkahelyen????

2019. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
felőlem 2 forintélrt is dolgozhatsz a tökömet nem érdekli
2019. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem mindenki
2019. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A havi 50ezerből hol élsz meg? Mármint melyik városban? Csak kíváncsiságból.

Egyébként nem mindenki anyagias, sokan vannak, akik azért dolgoznak alacsony bér ellenére ott ahol, mert nem a pénz a fő, hanem hogy jól érzik magukat ott vagy szeretik a munkát amit csinálnak.

Az egy dolog, hogy most elég az 50ezer havonta és tök jó, hogy a maradékot félre tudod tenni, de arra is gondolj, hogy (bár nem tudom hány éves vagy, de gondolom max 20-35 között) nyugdíjad már nem lesz, így arra is kell majd a félretett pénzed. Gondolom szeretnél majd egy családot, nem lehet tudni akkor milyen anyagi helyzetben lesztek, lehet, hogy a megtakarításodat is használni kell. Szóval nem árt az, ha többet keresel. Persze ha szereted amit csinálsz, akkor csak a pénz miatt ne válts.

2019. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Pl. mert ha dupla ennyit keresnél, akkor 15 év múlva nyugdíjba mehetnél, szakszerűen: elérnéd a pénzügyi függetleneséget.
2019. febr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha anyukáddal élsz, és kér tőled a rezsibe egy jelképes összeget, amúgy meg főz rád, akkor persze, hogy nem érdekel.

Amúgy meg ez nem egy rossz fizetés, inkább átlag. Én is mérlegelnék, ha ajánlanának egy magasabb összeget, hogy mennék-e, a jelenlegi munkahelyemmel meg vagyok elégedve. Min. 50 %-kal többet kéne fizetni, hogy menjek. Erre én nem látok esélyt. Amikor legutóbb voltam állásinterjún, egy fejvadász hívott be, valami ezeréves adatbázisban találta meg az önéletrajzomat. Mondtam neki, hogy nem keresek már állást, de rábeszélt, menjek el, nézzem meg mit ajánlanak. Hát, az interjú, mint általában úgy zajlott, hogy győzzem meg én őket, miért engem vegyenek fel. (hm, győzzenek meg ők engem, hogy érdemes váltanom), és hogy mondjam meg, hogy mennyit szeretnék, ők nem nyilatkoznak. Mondtam, hogy a mostaninál nyilván többet. Erre felírták a mostani béremet, meg még bejelentették, hogy itt van béren kívüli, és ennyi. Nem nagyon akartak engem meggyőzni, persze fel sem hívtak utána. Én azóta nem keresgélek.

2019. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!