Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék fennmara...

Álláskeresési járadék fennmaradó időtartamára járó juttatás kérelmezését mikor kell intéznem?

Figyelt kérdés
Beregisztrálok a munkaügyi központba, és ha teszem fel már másnap találok munkát, akkor már a munkaügyiből való kilépéskor vinnem kell a határozatlan idejű munkaszerződést, és az ehhez szükséges munkáltató által kitöltött kérelmet már azonnal?
2019. febr. 25. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban, 1.5 hónap után mondtam le, októberben intézhettem a papírokat, nov elején megállapították, dec elején küldték a fennmaradót. De majd úgyis tájékoztatnak.
2019. febr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem vagy egy évtizede úgy volt, hogy a kedves munkáltatóm a munkakezdéshez képest csak egy hét késéssel volt képes megcsinálni a munkaszerződést és egyebeket... pedig állami szerv volt :P

Persze a munkaszerződés kezdetének a tényleges kezdési dátumot írták a papírra, ahogy egyébként kell is. Viszont a munkaügyiben emiatt én lettem a hunyó, hogy nem jelentettem be időben, ezzel megszegtem az együttműködési kötelezettségemet, ezért jön a büntetés, törölniük kell a nyilvántartásból és nem is regisztrálhatok oda vissza 2 hónapig! :P

Persze marhára érdekelt.. :P De mondjuk én nem is kaptam tőlük semmilyen ellátást.

2019. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát azonnal jelezni kell a munkaügyi felé. És olyat kérhet a munkáltatóm, hogy előbb jelentkezzek ki a munkaügyiből és csak utána csinálja a bejelentést?
2019. febr. 26. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

De sztem nem is túl lényeges.

Mi a legrosszabb, ami történhet?

Hogy törölnek az álláskeresési nyilvántartásból egy időre, mert rossz fiú voltál, mint engem.

De ha már úgyis van állásod, akkor ez mit érdekel?

Ami meg jár, az jár, azt ettől függetlenül ki kell fizetniük.

2019. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Legkésőbb a munkakezdést megelőző napon ki kell jelentkezned a munkaügyiből.

Én novemberben jelentkeztem ki, akkor találtam munkát. Január 8-ig kaptam volna az álláskeresésit, a fennmaradó összeget január 9-től igényelhettem (a munkáltató által kitöltött nyomtatványon nem lehetett korábbi dátum), azt hiszem, egy hónap volt rá. Miután igényeltem, másfél hét múlva a számlámon volt a pénz.

Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy azonnal is kérheted a maradék pénzt. Tőlem legalábbis kérdezte az ügyintéző, hogy vittem e magammal a munkaszerződést, mert ha nem, akkor januárban menjek vissza. (az első munkanapomon kaptam csak szerződést, ezért nem tudom, végül mi lett volna, ha)

2019. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én most találtam munkát, pénteken, elsejével kezdek, holnap megírjuk a szerződést állítólag, elsejétől leszek bejelentve, most ha holnap jelzem a munkaügyiben, hogy péntektől dolgozok, és vegyenek ki a rendszerből mint regisztrált álláskereső akkor később nem lesz gond a fennmaradó összeg visszaigénylésénél, hogy miután kijelentkeztem a munkaügyi központból, másnap még nem dolgoztam, ergó, nem volt meg a folyamatosság ?Mert ha ez problémát okozna, akkor inkább egy nappal a munkakezdésem előtt jelentem be.
2019. febr. 26. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt mondd nekik hogy febr 28 legyen az utolsó napod, és ennyi, nem lesz gond.

Visszaigényelni az eredeti (3 hós) lejárat utáni 30 napig tudod.

2019. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, én is úgy láttam, hogy azonnal nem kérvényezhető, köszi.
2019. febr. 28. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!