Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg fogom tudni tanulni a...

Meg fogom tudni tanulni a pénztárgépet kezelni?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy diszkalkuliás vagyok.Azt hiszem,4. vagy 5. osztályos koromban "diagnosztizálták" nálam és felmentettek matekból mert sokkal lassúbb voltam mint az osztálytársaim,a tanár nem tudott külön velem foglalkozni ezért nálam a matek abszolút kiesett.Anyukám ezért suli után matektanárt hvott hozzám.De semmit sem használt,egyszerűen rengeteg időt vesz igénybe hogy fejben kiszámoljak valamit.Az összeadás megy a legjobban.De fejben kivonni,osztani illetve szorozni nagyobb jegyű számokkal perceket is igénybe vehet...nagyon buta vagyok :( A gondom pedig most az,hogy árufeltöltőként dolgozok,de szeretnék beállni a kasszába is mert nagy szükségem van a pénzre és dolgozni akarok,minél többet! Mutatták már,hogy hogy működik a pénztárgép de így elsőre alig fogtam fel,hogy mi történik. Lecsippantani a terméket,valamit bepötyögni..meg azt honnan tudom hogy mikor milyen áfát kell nyomni meg ehhez hasonlók? Illetve mennyire kell mej d nekem fejbe számolnom? Lehetséges ilyen gyatra matektudással,hogy teljes munkakörbe dolgozzak majd? Köszönöm a vélaszokat!

2019. márc. 1. 09:23
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

A pénztárgép számol helyetted. Sőt beütöd, hogy mennyi pénzt adtak és a gép kiírja, hogy mennyi a visszajáró.

Jó tanács, hogy egy órára ülj be az egyok pénztáros mellé és menet közbe megtanulod.

Ha nem 10 perc alatt akkor egy óra.

2019. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!