Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyenge fizikumú 26 éves...

Gyenge fizikumú 26 éves fiúként milyen szakmát érdemes tanulnom, amiből meg lehet élni rendesen?

Figyelt kérdés
7 évnyi tanulás után végleg kibuktam a magyar felsőoktatásból. Egy ideig jól mentek a dolgok, de néhány tárgy és a szakdolgozat meghaladta a képességeimet. Most szakmát szeretnék tanulni, de olyat amivel nem fürdök be. 50 kiló vagyok, szóval nagyon meg kell választanom mit tanulok, mert az emberek előítéletesek és nem fognak felvenni elég sok munkakörbe (nehézipar, gépipar stb.), mert gyengének hisznek (ami részben igaz, de kitartó vagyok). Szóval olyan szakmát keresek, amivel el lehet gyorsan helyezkedni és elég gyorsan le tudom tenni a vizsgát. Sürget az idő és egyre fokozódik a tanácstalanság bennem, főleg, hogy a korom miatt már csak estin végezhetem el, szóval ki tudja mennyit fog érni akármit is tanulok (nem mintha egy nappali OKJ annyival többet érne). Mondanátok pár javaslatot?

2019. márc. 2. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik tárgyakkal volt a gond?


Ha egy nyelvet meg tudsz tanulni magas szinten akkor valamilyen ügyfélszolgálatos munkát könnyen el tudsz végezni relatív jó fizetésért.

2019. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: A tanulmányaimról nem szívesen beszélnék, most már úgyis csak a múlt.

Hát igen... a nyelv. Középfokú papírom van angolból, de a kommunikáció nagyon nem megy (még jobban nem megy, mint ahogy az egyetem nem ment). Máskülönben már rég Angliában mosogatnék/takarítanék. Így viszont a hazai ügyfélszolgálatos munka is kilőve. Ezért is jöhet szóba csak a szakmunka.

2019. márc. 2. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el takarítónak. Alapfokon csak beszéled az angolt. Külföldiek szerintem jobban megfizetnek.
2019. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Angol javításához ajánlom a Gaál Ottó-féle Kreatív angolnak a teljes átismétlését.

Szakma ügyileg pl. cukrász OJK ?

Szerintem jobb perspektíva mint a takarítás.

2019. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Matróz dunai hajón esetleg. Elég f_OS 500-600 ft-s órabér de ha az ember halálra dolgozza magát megkereshet nettó 200 000 ret. A tanfolyam viszont 60 000 ft.
2019. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szakacs, fodrasz, utobbi akkor ha van ismerettseged mert vallalkozokent kell csinalnod.


En festo vagyok, ez sem nehez munka, csak az amikor a nagy festekes vodrot kell emelni, cipelni

2019. márc. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem kicsit tudakolódj a neten, hogy milyen szakma az, ami neked szimpatikus. Az a baj, hogy hiába ajánlanak neked szakmát, ha nem tetszik, nem fogod elvégezni, mert nem hajt semmi előre. Igazából fontos, hogy azért szeresd is amit csinálsz, hiszen ez egy életre szóló dolog. Persze lehet, hogy más szakmában fogsz elhelyezkedni, de arra, amit megtanultál, mindig alapozni lehet. Kicsit próbálj tájékozódni, hogy mi az, ami szimpatikus neked és mi az, amit a hátad közepére sem kívánnál :D
2019. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

El kell keseritselel, ha gyenge vagy akkor te nem fogsz mosogatni soha, mivel az kemeny fizikai meló ám... (tudom, hogy kepletesen fogalmaztál)

Lakatos, hegesztő stb stb gyorsan nem leszel, szóval nem a fizikumod lesz itt a szűk keresztmetszet.

Ha nincs semmi, amihez ertesz, vagy tudod csinálni 27 évesen, akkor tenyleg csak a tanulas marad. Mondjuk valami programozó light?

2022. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!