Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Angliába menni dolgozni?

Érdemes Angliába menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egy ismerőstől, hogy Bradfordban van egy paplangyár ahol heti 350 font a kezdő bér aztán 2 hét után 500 fontra emelik és heti elszámolás van. Illetve 1200 font lakástámogatást adnak albérletre amennyiben bejelentve dolgozok. Ez valóban így van? Vagy ha nem is így van érdemes oda kimenni dolgozni?

2019. márc. 6. 07:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
így, ha nem tudsz magadtól utánanézni a dolgoknak, akkor nem érdemes.
2019. márc. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Miért akarsz gyárba menni? Gyár itthon is van

Amúgy az ottani árak mellett az a heti 500 font kb semmi.

2019. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha ez a celod hogy biorobotkent egy szalag mellett dolgozz hajra...
2019. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez gondolom bruttó fizetés akar lenni, mert ha nettó, akkor gondolkodás nélkül. Az a helyzet, ennyit nettóban gyári melóval Londonban lehet megkeresni. Bradford nem a legbiztonságosabb város, de olcsó. Albérlet támogatást nem fogsz kapni. Segély van olyanok számára, akik bár dolgoznak, nem keresnek annyit, hogy biztosítsák maguknak a minimális életszínvonalat. Ha kamuzol az adatok bemutatásával, visszefizettetik és meg is büntethetnek. Ahol te megkeresel 1400£ felett nettóban, és kerülnek a lakások 450-500£-ba, semmit nem fogsz kapni, mert nem jár.

Még a 2. hozzászólótól annyit kérdeznék, hogy mit ért azokon a magas árakon? Egész konkrétan a kaja, élelmiszerek, tisztálkodási szerek olcsóbbak, mint otthon. Autót harmadáért veszel. Ami drágább egy fokkal, az a rezsi, autó fenntartás. A szórakozás, kikapcsolódás költséges. Ezek kompenzálják egymást, ezért elmondható, hogy Anglia nem drágább Magyarországtól. Továbbmegyek, kizárólag dolgozni kiköltözoknek olcsóbb is.

2019. márc. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Olcsóbb?? Behalok rajtad utolsó. Tedd őssze a költségeket úgy igazából, akkor szólalj meg. Ne a Iceland-os 1 fontos pizzával gyere, meg a legolcsóbb, ehetetlen kenyérrel. Ha nem putriban laksz, 8 másik emberrel, odafigyelsz az étkezésre, foglalkozol magaddal, akkor oda pénz kell, nem kevés. De ugye azt tudjuk hogy Angliába többségében olyanok mennek/mentek, akiknek a magyar májkrémes szendó a csúcs kaja, nincs igényük semmire. Úgy persze hogy megélnek.
2019. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Néznél legalább utána 5-ös, mielőtt fröcsögni kezdesz. Nem az iceland-os pizzával jövök, hanem azoknak az üzleteknek a termékeivel, amelyek otthon is megtalálhatóak. Lidl, Aldi pl. De ha már Iceland, igen, a fagyasztott kajákat is olcsóbban veszed meg kint, mint otthon. Ugyanazokat a termékeket, és ezen van a hangsúly. Ha drágább, minőségigg kaját veszel, arányaiban ugyanott vagyunk, mert otthon is méregdrága. Tisztálkodsái szereket is írtam. Tusfürdő, sampon, de még a rohadt pelenka is, ugyanaz a márka 1,5-2X-ese otthon. Én tudom, mit beszélek, mert jelenleg a két ország között ingázom, nem kell bizonygatnom senkinek semmit, úgyhogy ahelyett, hogy értelmetlen fröcsögésekbe kezdesz, nézz utána, kérlek.

Amit írsz, hogy 8 másik emberrel kell lakni, az Londonra igaz, de ott is csak azokra, akik leragadnak egy szinten, nem tudnak vagy akarnak előre lépni. A kérdező egy olcsó kisvárosról kérdezett. Ott nem kell együtt laknia senkivel, mert saját lakást bérel, ami rezsivel is max 700 font. De ha csak egy valakivel együtt megy ki, máris feleződik.

Az olcóbb árakhoz nyugodtan hozzávehetjük még a benzint és a ruházkodást. Minőségibb ruhákat veszel annyiért, mint otthon a kínaiban. Az meg csak hab a tortán, hogy a bruttó jövedelmed jelentős része nem adó köteles, tehát sokkal több marad nettóban.

Sokkal nagyobb bajok vannak a közbiztonsággal, gyűlölködéssel vagy akár a szar időjárással, ami állandó letelepedésre szinte alkalmatlanná teszi Angliát. Bár ez is olyan, hogy kinek mi. Nem kell ferdíteni

2019. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem érdemes.
2019. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A párommal mennék pár hónapra, hogy tudjunk itthon házat vásárolni mert sajnos itthon hiába keresek jól ha az albérlet és a megélhetés elviszi azt a pénzt. Azt nem tudom, hogy bruttó vagy nettó 500 font hetente a fizu csak annyit hallottam, hogy kezdőbér heti 350 font aztán 2 hét múlva 500 font hetente és ha 3 szobás lakást bérlünk akkor valamilyen támogatást vagy segélyt kapunk amiből ezt tudjunk fizetni ami 1200 fontot jelentene. Na most ez nem tudom mennyire igaz azért is kérdezem. Sajnos így fejjel a falnak szaladni nem merek mert nagyot lehet bukni vele.
2019. márc. 7. 17:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Néhány hónap alatt nem fogtok egy házra félretenni, mégha csak egy lyukban laktok is. Másrészt agyatok ki fog égni az ilyen kulimunkától.
2019. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor az valószínűleg bruttó lesz. De még így sem rossz fizetés, ha a Bradfordi árkat nézzük. Ezzel a támogatással valaki nagyon félrevezetett titeket, meg úgy az egészet hihetetlenül rózsaszínben látjátok.

1. Bradfordban a három szobás lakások is kb 500-ért mennek. Mire kapnátok ti 1200 fontot?

2. Pár hónap? oké. Azt akkor elárulom neked, hogy pár hónap munkaviszony eleve feltétele annak, hogy lakást bérelhess. Addig bizony szobában lesztek vagy ismerősnél. Hogy jött ki nektek az, hogy pár hónap alatt meglesz egy házra, én komolyan nem értem. Szóval pár hónap után tegyük fel kivesztek egy lakást, aminek szerencsés esetben 1 havi kauciója lesz meg 1 havi rent előre. Plusz az ügynökség díja, de azt ne is számoljuk. Ilyen fizetésekkel egy 1200 fontos lakásra sem kapnátok támogatást, mert nem jár. Max akkor ha csak az egyikőtök dolgozna, de akkor is kb a 40%-át. Mivel 500 fontért találtok lakást, még egy fizetés is elég lenne a megléhetésre, tehát semmi nem járna. Arról ne is beszéljünk, hogy ha 1200 fontos lakást néznétek, akkor alap 2400 lenne az induló.

Teljesen tájékozatlan vagy, és aki adta a tanácsot az is, ezért én azt a biztos munkát és ígért fizetést sem venném készpénznek. Egy háromszobás lakásban esetleg azt megcsinálhatod, hogy kiadsz egy vagy két szobát, és kihozod a saját költségeiteket nulla körülire. Na akkor tudnátok félretenni mondjuk 2X1300 fontot. Kaja, utazás levonása után és a jó fizuval számolva. Ez már egy óriási dolog lenne, ha elérnétek. Ha nem utazgattok meg nem jártok szórakozni, ez egy év alatt 26 ezer font (két hónapot levontam az indulási költségek, nehézségek miatt, de ha nem vonjuk le, akkor is alig több 30 ezernél) Ennyiből mondjuk vidéken már tudsz venni házat otthon, de gondolom, nem mindegy, hol. Szóval ez lenne a legjobb forgatókönyv. Segéllyel ne számolj, mert ha esetleg olyan helzetbe kerülnétek, hogy járna nektek, az azt jelentené, hogy ezeknek a pénzeknek a töredékét sem keresnétek. Nem is adhatnátok ki szobát, mert komolyan ellenőrzik a kiadásotokat, bevételeteket. És még ha így is sikerülne gyüjteni, majd gondolkodhatnál, hova dugd, ha haza akarod vinni.

Szívesen segítek, ha van kérdésed. Első blikre azt tanácsolnám, felejtsd el azt az ismerőst, aki ezeket mondta neked

2019. márc. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!