Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy ügyvédjelölt?

Mennyit keres egy ügyvédjelölt?

Figyelt kérdés

2019. márc. 7. 15:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg hiány van ügyvédjelöltekből? Én az ellenkezőjét hallottam. :D
2019. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bruttó 177.432Ft
2020. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
Ügyvédjelölt hiány? Jo vicc :DD
2020. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ki mennyi idő után ment először tárgyalásra?
2020. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Mióta brutálisan lecsökkent a jogász szakokra állami finanszírozással felvehető hallgatók száma, egyre inkább ügyvédjelölt-hiány van.

Ráadásul aki jogászként végez, azoknak csak egy része akar ügyvédjelöltként kezdeni. Jó részük eleve a közigazgatást célozza meg, ahol azért kezdetben jobbak a fizetések, mint egy ügyvédi irodában. Jelöltként Budapesten azért 200e-ből se lehet fényesen élni. Ezért is egyre kevesebben jönnek vidékről, mert olyan drága a lakbér Budapesten, hogy hiába magasabb a kezdő fizetés, mint vidéken, elviszi a lakbér. Az első 1-2 évet ki kell húzni valahogy.

2021. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Semmi nem garantálja, hogy 1-2 év után nő a fizetés. Az ügyvédi irodáknál spúrabb és kizsákmányolóbb munkáltatók nemigen vannak, maximum akkor lehet nagyobb fizetést elérni, ha felmondasz és máshol többet kérsz.
2021. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16


Nem véletlen, hogy ritka az olyan jelölt, aki egy ügyvédi irodánál tölti ki a 3 évét szakvizsgáig.


Váltani kell.


Volt olyan ismerősöm (nagyon jö képességű lány), aki az első évben 3 irodánál fordult meg. Ez még 2010 előtt volt. Volt olyan iroda, ahol 1 hetet se töltött. Végül talán 5 munkahelyről jött össze neki a 3 év. És azóta ügyvéd Budapesten és sikeres a szakmájában.

Tényleg nem éri meg kutyába lemenni az alacsony jelölti fizetésért, ha nem tetszik, ott kell hagyni az adott irodát.


Nemzetközi irodában meg olyan hajtás van, hogy sokan nem bírják egy évnél tovább, a pár tízezerrel magasabb fizetés nem kárpótol sokakat a reggeltől estig hajtásért.


De szerinem ma könnyebb elindulni, mint amikor mi kezdtük.

2021. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Én fél éve vagyok jelölt egy borzalmas irodában. Már első napomon eldöntöttem, hogy ez nem fog sokáig tartani.

Hát...sajnos sokáig tart, mert hiába jelentkezek folyamatosan, legfeljebb interjúig jutok el.

Szabadulnék, váltanék, de nem tudok.

2021. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Akik már ügyvédjelöltek, adnátok tanácsot, hogy mekkora/milyen irodában érdemes jelentkezni? Én most végeztem.
2021. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes nagyobb, lehetőleg nemzetközi irodába jelentkezni, mert a későbbiekben jól fog mutatni az önéletrajzban.

Sajnos sok a munka és a túlóra, de fizetésben is sokkal többet tudsz kiharcolni magadnak, mint pl. egy egyéni ügyvédnél.

Nemzetközi irodából sokkal könnyebb később váltani pl egy multi jogi osztályára.

2021. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!