Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire igaz a szoftverfejles...

Mennyire igaz a szoftverfejlesztő munkaerőhiány? Ellentétesek az infók és egyesek szerint nincs is igazi hiány.

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 18:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Jó szoftverfejlesztőből, aki nem kettessel lett átrugdalva az egyetemen, és nem is egy volt HR-es, aki valamilyen gyorstalpalón végzett, hanem akinek legalább 4-5 éves tapasztalata van és tökéletesen átlátja a szakterületét, na abból hiány van, nem is kicsi.
2019. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

" hanem akinek legalább 4-5 éves tapasztalata van"


Na ez az... Mi a francot kezd magával egy pályakezdő ha mindenhol 4-5 év tapasztalatot várnak...

2019. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ha az ember kap esélyt, egy jó állásinterjún letesztelik, próbaidőben oktatják (ha nincs fejlődés, még időben elküldik), akkor előbb-utóbb 4-5 éves tapasztalattal rendelkező ember lesz. Ehhez előbb esélyt kell neki adni!


Én hajlandó lennék sok kompromisszumra is, az elején igen kevés bér, bármi.

2019. márc. 7. 18:39
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

#2

Aki egyetemen normálisan teljesít, az már ott kap melót, és ha nem teljesen debil ott simán lenyomhat pár évet amivel már talál normális melót is.

2019. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%

"Na ez az... Mi a francot kezd magával egy pályakezdő ha mindenhol 4-5 év tapasztalatot várnak..."


Saját startup, projectek, stb. Én ezt csináltam. Igazából hobbiból programoztam nagyon sokáig, tök mást tanultam, aztán mégis itt kötöttem ki.

2019. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jó, de aki nem szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkezik?

Mert ha csak ők kellenek, az se igazi munkaerőhiány. :(

Az csak annyit tesz, hogy van pár szak, amivel el is lehet helyezkedni. :(

2019. márc. 7. 18:48
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Az első nem jól fogalmazott. Ismerek olyat, aki 1 év tapasztalattal millió felett keres és alapjaiban meghatározó a munka során (igaz, nagyon sokat beletesz). Amiből hiány van, azok az igazán tehetséges fejlesztők, akik:

- nem 40 évesen végeztek el egy OKJ tanfolyamot 20 év építőipari segédmunka után

- nem "majd kiolvassák az API docsból"

- nem photoshoppolós designer hipsterek, akik azért tudnak valamennyire HTML-t írni meg összehozni valamit jQuery-ben ha nagyon muszáj

- nem rántanak be 5 GB node_modules-t egyszerű feladatokra, mert az ajtó faékkel való kitámasztása is megoldhatatlan logikai problémát jelent nekik én sa

- nem papírra alapozzák a tudásukat, hanem 24/7 önképzik magukat

Na, ilyenből ugyanannyi van, mint 20 évvel ezelőtt: rohadt kevés. Csak közben bejöttek a képbe azok is, akik "valamennyire" meg tudnak felelni az elvárásoknak, de 20 éve simán skippelték volna a területet, amikor még magasabban volt a léc.

2019. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok: tapasztalat alatt nem munkatapasztalatot értek, hanem konkrét fejlesztési/tervezési tapasztalatot. Nekem nincs szakirányú végzettségem, munkatapasztalatom sem volt, csak saját alkalmazásokat, szoftvereket készítettem.

És igen, első munkahelyemen vagyok, havi 1 millió feletti fizetéssel.

2019. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#6

Hozzáértő emberek kellenek, erre a diploma sem garancia, de ezek az okj-s gyorstalpalók ahol a képzés felét az ms office használatának elsajátítása teszi ki, nem sok használható tudást adnak.

2019. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az OKJ-n is programozás van és az OKJ mellett is képzi magát az, aki komolyan veszi.


Nekem például projektem ugyan még nincs, de 2 db nagyobb lélegzetvételű, természetesen grafikus felületű programom már van, amikhez még van további fejlesztési ötletem is.

2019. márc. 7. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!