Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszférában miért akarnak a...

Közszférában miért akarnak a dolgozók több fizetést?

Figyelt kérdés
Az a része oké, hogy mindenki több fizetést szeretne, de itt inkább arra irányul a kérdés, hogy arányosan a végzett munkáért mennyi fizetés jár.
2019. márc. 9. 10:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Miért hergeled a közvéleményt a kérdéseddel? Miért gondolja azt a "nép", hogy a közszolga nem csinál semmit? Elárulom, fuldoklunk a munkában. Teljesíthetetlen határidőink vannak. Én még kitartok mert szeretem a munkám, jó a közeg, és mert az ügyfeleink számítanak ránk, őket nem érheti hátrány.


Eddig csak elvettek tőlünk, nincs cafeteria, jutalom, csakis a havi bér. És most már a munkaidő is emelkedett. Megnézheted a törvényben mennyit kapok: megyei hivatal, sáv minimuma.

2019. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Rengeteg akta tologató állás van a közszférában. Kormányhivatalokban meg rengetegszer azt látom, hogy 1 dolgozik 3 trécsel, az nem baj, hogy 30 ember várakozik, jól elnevetgélnek kávézgatás közben. Intézem az ügyem és közben felveszi a telefont az ügyintéző és elkezd vigyorogva beszélni ismerősével és mutatja az ujjával, hogy maradjak csöndben.


Ezért még a jelenlegi bérük is sok. Versenyszférában ilyet nem lehet megcsinálni vagy lehúzhatja a vállalkozás a rolót. De itt a monopol helyzet miatt rákényszerülünk, hogy náluk intézzük az ügyeket.

2019. márc. 9. 11:14
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Általánosítás, általánosítás, frusztrációd máshol éld ki.
2019. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%

Érdekes hogy minden közalkalmazott azzal jön hogy mennyire sokat kell dolgozni es érdekes módon semelyik hivatalban nem latni azt az annyira sok munkát.


Fűtött irodában aktatologatásért ne is adjanak többet. Lehet menni a versenyszférába dolgozni, ott huszonix éve nem része az ebedszunet a munkaidőnek, huszonix éve húsz nap (négy hét !!) az éves alap szabadság stb stb. Épp ideje volt hogy elkezdjék őket a valódi munka fele terelgetni. Egyetertek, kerdezo

2019. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

Kamu kérdés!

Sőt az előző válaszoló is a kérdező!

Fel lehet ismerni a fogalmazását... A héten már az 5. ilyen kérdés ez.

És mindig megjelenik a 61%-os is.


Mindig a kávé, at akta tologatás és a fűtés a probléma...

2019. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Egészségügyben voltam közalkalmazott 3 évig. Most vagyok 22 éves, és egy roncs lettem. Lelkileg, testileg. És nem a kevés munkától, képzeld el..

Naponta maximum 4 órát aludtam, a térdem tropára ment, a derekam leszakad, híztam 20 kilót (mert főzni sosem volt időm, mirelit ételen éltem), sportolni nem volt időm, sem energiám. A sok stressz hormonálisan is meglátszik a vérképemen. Mindezért 135000 Ft fizu :(

2019. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#5 Nem tudom honnan veszed ezt a sületlenséget, hogy én vagyok a másik válaszíró.. szerinted lehetetlen, hogy más ember is átlássa a dolgot?
2019. márc. 9. 19:29
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg nem kötözködésből, de akik azt gondolják, hogy a közszférában semmit nem kell dolgozni de cserébe akkor is viszonylag jó fizetést lehet kapni miért nem mennek a versenyszférából a közszférába? Vagy ha azt gondolják, hogy rossz a fizetés de nem is kell sokat dolgozni érte ez miért fáj azoknak, akik esetleg a versenyszférában sokat dolgoznak de cserébe sokat is keresnek ott? Tényleg nem értem :D

Egyébként sokan váltanak a versenyszférába éppen a pénz miatt. A közszféra ráadásul eléggé tág fogalom, nem állítom, biztos vannak olyan részei ahol nem kell dolgozni igazán, de nem ez az általános. Nagyon sok olyan területe van, amit az állampolgárok nem látnak de nyilván az alapján ítélik meg az egész közszférát, amely területtel kapcsolatba kerülnek pl.kormányablak.

2019. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

Pontosan utolsó...

Ez olyan mint amikor az orvosokat azért pocskondiázzák, mert elfogadják a hálapénzt.

Abba bele sem gondolnak, hogy összesen az orvosok 10-20%-ával van lehetőségük találkozni.

A patológussal nem beszélnek, max a OKJ-s boncz mesterrel... Az orvosi mikrobiológus, vagy diagnosztikai analitikus szakorvossal nem taliznak, ahogyan a infektológussal sem feltétlenül.

Vagy mondjuk egy oxyológussal is max. addig amíg újra éleszti Őket a rohamkocsiban... Azt sem tudják, hogy nem egy sima mentős.


De azért mert a sebészek elfogadják általában a hálapénzt, a kritikán aluli fizetés miatt már köpködik az egész szakmát.



Ugyan ez a helyzet itt is. A kormányablakban dolgozók esetleges hiányosságaik miatt az összes közszférában dolgozó egy léhűtő szemét...

Csak azt nem fogják fel, hogy közben létfontossagú a munkájuk.

2019. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tetszik, lehet máshol dolgozni. Aki meg ennyi egészségkárosodást bevállal a munkájáért mint az egyik válaszoló, az már bőven a ló túl oldala, hiába a szociális érzékenység...
2019. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!