Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2019. 01. 01-től a minimál...

2019. 01. 01-től a minimál órabér: 857 Ft. Van egy 2019. 01. 03. -án aláírt szerződés,800 Ft órabér ről. Érvényes ez a szerződés?

Figyelt kérdés

#szerződés #minimál órabér #csaló cégek
2019. márc. 10. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

A szerződés valószínűleg érvényes, ha csak ennyi probléma van vele. Lehet, hogy te voltál idén az első belépő és még a tavalyi nyomtatványsablon nem lett aktualizálva. Nem kell egyből csalást kiáltani. Kapsz egy bérre vonatkozó módosítást.

Azóta egy fizetést már legalább kaptál, mi van a bérpapíron?

2019. márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem adtak bérpapirt. Közben átkerültünk egy másik alvállalkozóhoz, ahol szintén 800 Ft az órabér.
2019. márc. 10. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A szerződés valószínűleg érvényes, csak a benne foglalt órabér nem.


Ha nem kapod meg (szerződésben foglaltaktól függetlenül) a minimál órabért fizetéskor, akkor tessék reklamálni.


Csak ki tudja valaki számolni, ha X. Y. órát teljesített, azt megszorozva 857,- Ft-tal, mennyi a bruttója. Annak a nettója: Bruttó x 66,5 %-kal. Ha annyit kaptál, amennyit kiszámoltál, akkor jó a számfejtés. Ha kevesebbet, akkor reklamálj.


Példa: 176 órád volt x 857,- = 150.832,- x 66,5 % = 100.304,- nettónak kell lennie.

2019. márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt nem nem a bruttó 57 Ft számít, mert nem sokat érek vele, hanem a hozzáállás. Mindenki nyugati béreket szeretne, de hozzá teszi azt a lelkiismeretes munkát, ami ezt valaha is lehetővé teszi? Tényleg igaz, hogy a hatékonyságunk felé, harmada, negyede egy nyugati országban dolgozóhoz képest? Azok, akik ezt a hatékonyságot el tudják érni, már mind elmentek nyugatra? Kivétel az autógyárakban dolgozók?
2019. márc. 11. 06:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Hatékonyság...

Fúj a síp, akkor mehetsz csak a mosdóba...


Hát nem tudom.


Én dolgoztam ilyen és olyan rendszerben is. Az "olyan" rendszerben is elkészültek a munkák határidőre, és emberi mivoltunk, jókedvünk megmaradt hozzá. Nem rúgtak ki azért, mert mertem szót váltani a kollégámmal.

Furcsa mód, akkor szerettem járni dolgozni, ma már méla undorral kelek fel reggelente, és csak a szabad hétvégéért dolgozom. :)

Nem vagyok benne biztos, hogy a hiba bennem van.

2019. márc. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!