Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató megteheti hogy a...

Munkáltató megteheti hogy a béremelést szélsőségesen differenciálva adja oda? Egyeseknek a max mértékűt másoknak 0%?

Figyelt kérdés

Béremelés melyet beismerten differenciálva adnak oda a dolgozóknak. Egyeseknek az elérhető plafont adják (vezetőségi tagok köztük....de meglepő), másoknak meg semmit, 0%-ot. Mindezt arra hivatkozva hogy differenciált.

A szakszerv szerint ez egy vicc, a jogszabályok kicsúfolása és visszaélés a joggal.


Mi a véleményetek?


Ott egy torta és szépen felosztom. Enyém az egész neked meg semmit. De felosztottam! 100-0% arányban.....

Ez egy vicc???


2019. márc. 10. 13:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Abbol a 1000000 aki sorba all munkáért
2019. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

"bbol a 1000000 aki sorba all munkáért"


Na .. hajrá. lássuk akkor!

Akkor a haza menedzsmentet azonnali hatállyal ki kell rúgni mert ők nem a 100000000 sorbna állót alklalmazták hanemmegadták a meglevő állománynak a 17%-os emelést.ű

Akkor a menedzsment gynege volt rosszul képviselte a tulajok és az anyacég érdekeit hiszen a cégnek kedvezőtlen és drága alkuba ment bele.


Akkor viszont repülniük kell.


Ugye te is egyetértesz?

2019. márc. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

"Abbol a 1000000 aki sorba all munkáért

"



100000 sorban álló Esztergomban a szlovák határtól 5 m-re.... meg 5 m-t és már többet kap mint itthon....

te melyik bolygón élsz?

2019. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#9

Miért dolgozol olyan helyen ahol nincs összefüggés a teljesítmény és a bérezés között ?


Egyébként a Suzuki gyárban meg a Tescoban dolgozókat sem értem. Ennyire nincs más munka a környéken ?

Ahol eddig dolgoztam mindenhol tisztességesen fizettek és megpróbálták megtartani a munkaerőt.

Azt nem mondom, hogy nem voltak csókosok, azok mindenhol vannak, de ilyeneket amit írtok még nem tapasztaltam.

Az elmúlt 20 évben mindig kaptam fizetésemelést év elején és amikor váltottam akkor is mindig több pénzért mentem tovább.

2019. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Miért dolgozol olyan helyen ahol nincs összefüggés a teljesítmény és a bérezés között ?"



Mondjuk én is olyan helyen vagyok ahol van ugyan teljesítménymérés de ennek semmi hatása a bérre. ennek csak arra van hatása hogy aki X szint alatt van azt lehet baxtatni meg kirúgással fenyegetni.

aki meg jó az meg jó de attól még 1 forinttal se kap többet.

2019. márc. 10. 17:16
 16/20 A kérdező kommentje:

"Ahol eddig dolgoztam mindenhol tisztességesen fizettek és megpróbálták megtartani a munkaerőt."


Ilyen helyet meg még az életben nem láttam nem voltam .... ahol meg akarnak bárkit is tartani. Tizenéve ott dolgozókat engednek el szó nélkül, de 5 ft emelést nem adnának nekik.

2019. márc. 10. 17:17
 17/20 anonim ***** válasza:
Mert annyit is er a munka amit végeznek... Ha valaki rosszul dolgozik 15 evig minek megtartani?
2019. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Mert annyit is er a munka amit végeznek... Ha valaki rosszul dolgozik 15 evig minek megtartani?

"


De ezt miért TŐLEM kérdezed?? Kérdezd meg attól a főnöktől aki 5-10-15-20 stb évig megtart egy embert hogy miért tartja meg? Ha egyszer nem jó?

Talán lehet azért tartja meg mert jó? Hm?

Nem lehet? vagy miért?


mert ha egy főnök egy ROSSZ embert tart 15 évig nos akkor azt a főnökö9t azonnali hatállyal ki kell rúgni mert ha egy főnök eltűri hogy évekig a helyén legyne egy szar ember-nos akkor ott a főnök az igazán szar ember.

Akkor őt kell kivágni.


Ellenvetés?

2019. márc. 10. 18:31
 19/20 anonim ***** válasza:

nincs ellenvetésem nevetségesen túl vagy fizetve a semmit nem érő munkádért,


hm? ellenvetés?

2019. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azta... két különböző felhasználóról is válaszolsz a saját kérdésedre, kemény.
2019. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!