Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire számít magasnak az 1 milliós fizetés?

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Átlagos, középosztálybeli fizetés.
2019. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Mármint havonta? Mert havi 1 milliós fizetés nagyon magasnak számít, nagyjából a munkavállalók 1-2%-a kereshet ekkora összeg körül havonta. Ha a vállalkozókat is belevesszük akkor nyilván más helyzet fenn, de ott nem is beszélhetünk hagyományos értelemben vett fizetésről.

Ha évente keres valaki ennyit az viszont nagyon kevés, bár nem ritka, hogy sokan ennél még kevesebből élnek.

2019. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nettó havi.
2019. márc. 11. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Németországban 2315 euró a nettó átlagfizetés (~730 ezer ft), Ausztriában 1848 euró (~583 ezer ft).

#1, #3, ti mi a szarról beszéltek?

2019. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

@12:06


Hagyd, csak sima trollok.

Mivel Magyarországon az átlag nem sokkal van 200ezer Ft felett, így ez az összeg szinte csúcsfizetésnek számít. Valószínűleg az országnak csak egy nagyon elenyésző része keres közel ennyit.

2019. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Fizetésnek (főleg nettó fizetésnek) kivételesen magas, de szerintem még egyéni vállalkozóként is nagyon jónak számít. Legfeljebb pár 10e ember kereshet ennyit az országban, de szerintem mindenképp 100e alatt van a szám.

Bővebben...

Egy 2016-ban készített statisztikára tudok hivatkozni ( [link] ami szerint ha 10 sávra (decilisekre) bontjuk a jövedelmeket, a felső 10% havonta kicsivel bruttó 300 felett keres(ett 2016-ban).

Természetesen feltételezhető (sőt, nyilvánvaló), hogy ezek a számok 2016 óta emelkedtek, tehát felső hangon is bruttó 400-ra lőném be a felső 10% átlagos havi jövedelmét (fizetés és egyéb jövedelem együttesen).

Tehát a havi 1 milliós fizetés mindenképp nagyon magasnak mondható, semmiképp sem gyenge/átlagos középosztálybeli jövedelemnek (esetleg felső-közép). Szóval én sem értem, hogy a #1 és a #3 válasz miről beszél.

2019. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Átlag, semmi nagy dolog nincs benne.


Ápoló, 24 N, 150 Nettó

2019. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Az átlaghoz képest természetesen nagyon magasnak számít, ez talán nem kérdés senkinek sem. Megélhetés szempontjából viszont annyira nagy császár nem leszel tőle, legalábbis ha nem örököltél hozzá vagyont a szüleidtől.


Bruttó 1M Ft az 665e nettó. Ha albérletben laksz Budapesten, az már kapásból legalább 150e Ft, plusz rezsi legyen 50e, háztartás, kaja havi 100e. Tegyük fel, hogy ilyen fizetéssel már fent szeretnél tartani egy normális autót, az is van vagy havi 100e átlagosan, ha mindent beleszámítunk. 400e elment, és igazából csak annyi történt, hogy laksz egy normális, kétszobás lakásban, van egy autód, és tudsz magadnak ruhát, meg ételt venni. A maradék havi 265e Ft-ból pedig tudsz venni magadnak új laptopot ha kell, meg új tévét, és el tudsz menni külföldre nyaralni, esetleg félre tudsz tenni valamennyit. És akkor arról ne beszéljünk, hogy mi történik, amikor családot is szeretnél alapítani, vagy saját ingatlant vásárolni.


Szóval nagyjából 1M bruttóra van szükség egy európai értelmeben vett alsó-középosztálybeli élethez Budapesten. Mindenki döntse el maga, hogy ez így soknak számít, vagy sem. Az biztos, hogy Ferrarit nem vett még senki ilyen fizetésből.

2019. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: nem tudom milyen autó lehet az amire havi 100 ezret kell költeni, de én dobnám ki a pitsába azonnal. Ne röhögtess már, hogy br. 1 millió fizetés kell ahhoz, hogy KÖZÉPOSZTÁLY színvonalon élj ebben a nyomorult országban...

Pontosan azért hívják KÖZÉPOSZTÁLYNAK, mert a társadalom középső rétegeit (legtöbbször és legjobb esetben ez a legnépesebb is) tömöríti. Ha igaz lenne amit írtál akkor kb. nálunk max. 3-4% lenne a középosztály...

Ezek alapján felső vezetők, igazgatók lennének csak képesek megélni...

És többnyire azt ezen az oldalon mindenki ki szokta hagyni a számításból, hogy akik ilyen keresettel rendelkeznek, feltehetőleg nem totál pénzügyi analfabéták. Magyarán a keresetüket nem elköltik, hanem befektetik, legalábbis egy részét biztosan, illetve rengeteg passzív jövedelemmel rendelkeznek. Olyan "apróságokról" nem is szólva, hogy azokban a pozíciókban, amelyekben ilyen fizetéseket osztogatnak, már járnak olyan dolgok, mint céges autó, akár saját használatra is, céges mobil (ha más nem, de telefonszám biztosan), céges laptop, akár saját használatra is. Sok esetben még az albérletet sem kell kifizetni, mert állja a cég.

Ez mind mind plusz felhasználható jövedelem. Azért aki ennyi pénzből itthon csak "alsó-középosztálybeli" életet tud élni az valami nagyon nem jól csinál.

2019. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: Az autó úgy tud 100e Ft lenni havonta, hogy beleszámolsz minden költséget, nem csak a benzint. Keress rá: "Ennyit költesz az autódra valójában". Találsz a totalcaron egy kalkulátort, írd bele nyugodtan, hogy ha veszel 3M Ft-ért egy használt autót, és mondjuk évi 15e Km-t mész vele, akkor mennyi lesz a teljes havi költsége valójában. Nekem 95e jött ki. Pl. az autó értékvesztését is bele kell számolni, hiszen ha le akarod cserélni egy hasonló kategóriájúra, mielőtt gazdaságtalan lesz fenntartani, akkor kb. annyi pénzt kell kifizetned rá pluszban, mint amennyit veszített az árából a régi.


Illetve szándékosan írtam *európai értelemben vett* középosztályt. Ha egyszerűen úgy definiálod a középosztályt, hogy az, aki kb. az ország medián fizetését keresi, akkor itthon ez a kifejezés teljesen kiüresedne, mivel ez egy olyan szomorúan alacsony szám, ami biztosan nem elég semmilyen olyan alapvető dologra, amit egyébként a középosztály szóval kötünk össze. Így hát jól mondod, szerintem Magyarországon jelenleg kb. a tárasdalom 5-10%-a nevezhető középosztálynak. Nincs ez így jól, de ezt látom. Másnak bizonyára más definíció esik jól, nekem ez.


Arról meg valami nagyon furcsa elképzelésed van, hogy így meg úgy más emberek azok, akik "ilyen keresettel" rendelkeznek. Attól, hogy valaki kiváló mérnök egy multinál még egyáltalán nem biztos, hogy sokkal jobban ért a pénzügyekhez, mint egy vidéki tanár, aki pedig a töredékét keresi a fizetésének. Sőt, nem is biztos, hogy érdekli, ő csak szeretne kényelmesen élni, de nem vágyik sportkocsira, meg hajóra az Adrián. Hogy a "passzív" jövedelmekről ne is beszéljünk: számold ki nyugodtan, hogy abból a legjobb esetben is megmaradó havi 250e-300e Ft-ból hány év alatt gyűlik össze a pénz mondjuk egy belvárosi lakásra, amiben airbnb-zni lehet, még ha szuper kamatot is érsz el a meglévő megtakarításoddal. És így is azért saját lakás kéne előbb, ugyebár.


Szintén nem tudom honnan származnak az elképzeléseid arról, hogy milyen pozíciókban adnak ekkora fizetést, de garantálom, hogy nem kap mindegyikük albérletet hozzá a cégtől. :)

2019. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!