Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok (munkahelyv...

Ti mit csinálnátok (munkahelyváltás)?

Figyelt kérdés

Egy 2 fős irodában dolgozok, át akarok menni egy másik céghez ahol kb. 1000 ember dolgozik. Sűrűn van felvétel és sok munkakör van, van előrelépés.

A mostani hely valamivel nívósabb, de max akkor kereshetek sokat ha a főnököm nyugdíjba megy és én lépek a helyére. Minimum 10 év.

Itt nagyon sokat kell dolgozni.

A másik helyen is sok a hajtás, viszont ott elméletileg vannak szünetek. tán 8:30 alatt 90 perc, itt nálunk 8 óra alatt fél óra ebédszünet ennyi.

Nem is igazán akarom ragozni.


Lényeg, hogy a főnököm nyáron szabira megy 1 hónapra, addig nekem kéne 2 ember helyett dolgozni (engem meg sem kérdezett, hogy mennék e)

Én úgy döntöttem addig váltok.


Viszont nem akarok hülye sem lenni.

Ugye van 1 hónap felmondási idő.

Ha meg lefoglalna mindent nyaralás stb. akkor tuti nem találna addig embert, és azért ennyire paraszt nem vagyok.

Van félretett pénzem.

Ha ezt jelzem akkor magam alatt vágom ki a fát.

Ha nem hanem mondom mondjuk júniusban, hogy megvan az új hely, akkor meg szemét vagyok.


Persze közben biztos találnék más munkát, gyár vagy bármi tróger munka (sztem kicsit jót is tenne a sok irodai ülés után), de az ismerősök mind mondják hogy az lutri.


Félretett pénzem van, majdnem fél millió + én kaukcióztam a házat, és 3-an lakunk, szóval még szívességi alapon is kaphatnék hogy ne haljak éhen (családtagok).

Valamint nem dohányzok + befektetésen is van 250 körül.

Sztem év végéig elvergődnék.


Csak sajnos anyám és a testvérem is azt mondja, hogy ne legyek olyan mint apám, hogy mindig a pihenésen járjon az eszem. Igen ez a cél, de azért hogy lazább helyen keressek ugyanannyit. Ahol jobb az előrelépés + a mindennapok is jobbnak tűnnek.



26 F



2019. márc. 12. 10:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

"át akarok menni egy másik céghez ahol kb. 1000 ember dolgozik. Sűrűn van felvétel"


Számomra ezzel majdnem mindent elmondtál... Ahol sűrűn van felvétel, az azt jelenti, hogy SEMMIT nem tesznek azért, hogy a dolgozó jól érezze magát és ott maradjon.


"Itt nagyon sokat kell dolgozni.

A másik helyen is sok a hajtás,"


Akkor??? Csak az előrelépés miatt nem mennék.

Mondjuk a fizetésbeli különbségről (ha van) és a napi utazási időről - munkahely távolsága - semmit nem írtál, de azok alapján, amit leírtál biztosan nem váltanék.


" itt nálunk 8 óra alatt fél óra ebédszünet ennyi."


Ez szinte minden munkahelyen így van :-) Ha a másik helyen több a szünet, akkor benne van a pakliban, hogy jóval stresszesebb is.


Megmondom őszintén, én nem igazán látom, a másik hely miben lenne jobb??

2019. márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

kb ugyanott van

emberfüggő szerintem


ott csak back office feladatok vannak


én itt egy személyben vagyok titkárnő, ügyfeles, és back office-os


az nem gond ha sok a munka, dolgoztam dinnyeföldeken is.

inkább az hogy ha 3 helyről jön az infó, és mindent azonnal oldjak meg.

2019. márc. 12. 10:50
 3/23 A kérdező kommentje:

+ még a konfort zónából való kilépés

hiányzik egy kis adrenalin az életemből

2019. márc. 12. 10:51
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Jó hosszú a kérdés, de valójában mi a kérdés? Ha úgy érzed, a másik hely megfelelőbb lenne számodra, akkor pályázol, és ha felvettek, felmondasz a jelenlegi helyeden. Ez a menete.
2019. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz a másik helyre és kiderül, hogy egyáltalán felvennének-e.

Addig felesleges is a többin filózni.

Ha felvettek és itt kötelező lesz letöltened a felmondási időt, akkor letöltöd. Többre nem kötelezhet a főnököd.

Ha most jelentkezel a másik helyre, akkor még nyár előtt lezajlik az egész, nem pont a főnök szabijára fog esni.

Egyébként én úgy tapasztaltam eddig, hogy kis családias helyen sokkal jobb dolgozni, mint egy több száz, vagy ezer fős cégnél. Sokkal rugalmasabb, mindent közvetlenebbül, egyszerűbben el lehet intézni.

2019. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Fogod magad és jelentkezel a másik helyre és ha felvesznek beadod a felmondásod. Azt meg magasról letojod hogy a jelenlegi főnököd hogy fogja megoldani a jövőjét, mert már a felmondási idő lejárta után nem rád tartozik.

Amíg fel nem vettek ne szólj, sajnos olyan világban élünk ahol jobb ha csendbe marad az ember...Még így is tudják szívatni az embert a felmondási idő alatt :(

2019. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Keres másik állást, és pont egy hónappal a főnököd szabija előtt mondj fel.
2019. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A rugalmasabb sokszor azt jelenti, hogy bent kell maradni tovább. Amit nem fizetnek ki rendesen, egyedül az a pozitivum, hogy ha pl orvoshoz kell mennem akkor kimehetek.

Persze ez nem rendszeres.


Meg a rugalmasság, ha nincs meló akkor persze hazamehetsz hamarabb, de ha van akkor bent kell maradni sokáig.

Így nem lehet még 4 óra utánra se semmi programot, csak estére.

2019. márc. 12. 11:40
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire akarsz váltani, válts. Ha nem érzed jól magadat a jelenlegi helyeden, vagy másra vágysz, válts.

Most alkalmas erre az idő, nem később.

2019. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

Látom szépen lehúztatok, de abszolút nem érdekel (1-es), ugyanis a leírtak alapján nem győzött meg a kérdező, hogy a másik hely jobb lenne (fizetésről meg semmi nem derült ki, továbbra sem).

biztatjátok, hogy mondjon fel, hagyja ott - persze, kibicnek semmi sem drága - csakhogy! Nem az első eset, hogy a gyakorin leírja valaki, hogy felmondott, elment másik helyre - épp nemrég volt ilyen, pedig még 25 %-os béremelést is felkínáltak neki, de nem fogadta el) - aztán a másik helyen kiderült, hogy nem is olyan szép a leányzó fekvése, ott is felmondott és visszamnet az eredeti helyére - szerencséje volt, visszavették- - csak épp ugyanannyi pénzért, mint amennyiért előtte dolgozott. Most szánja bánja, hogy nemet mondott a 25 %-os béremelésre. Máskor is olvastam, hogy nem jött be az új hely, stb.

és igen, bizony, hogy úgy van, hogy egy családi vállalkozás sokkal kellemesebb légkörű, normálisabb, mint egy olyan hely, ahol nagy a fluktuáció - az nyilván nem véletlen. de csak küldjétek - nem nektek fog fájni... :D

2019. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!