Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan nehéz irodai női...

Miért olyan nehéz irodai női állást találni?

Figyelt kérdés

Hiaba mondjak h 3,8 % a munkanelkulisegi ráta sztem fals adat. Akkor nem jelentkeznének 100 an irodai munkara ....Zala megyéről beszélünk ill arról hogy 3 idegen nyelvismerettel rendelkezek és alapban azt mondják nem sokan tudnak ennyit mint én mégsem kapkodnak utánam és nem válogathatok......mellesleg 40 éves múltam nem vagyok kiöregedve az álláspiacon?

Ugy volt h en vagyok a befuto az utolso jelentkezoig. Azt az ismerősöm, h szimpatia dontott ugy veszi ki.És szerinte túltoltam az a masik csaj akit választottak, szerenyebb. Akkor ezek szerint ez nem azt jelenti h nyomoroncabb vagyok? Egybol meg akartam nezni a facebookon de nem tudták a nevét, az volta célom, osszehasonlitsam magam. És megnezzem mit tud mennyivel fiatalabb nalam. Szerencse sok esetben meghatarozo es nem rosszabb vagyok hanem max nem kellene ilyen ramenosnek,gorcsosnek lennem? Ez a "tultoltam" vajon ezt jelenti? Tul eroszakos ramenos es igy a gorcs is picit lathato? Talan picit nagyobb alazat az celravezetobb? Jelenlegi munkahelyen nincs fehér bejelentés (szürke) kevés a fizetésem és sok a hülye p*csa.... egytől szeretnék különösen szabadulni de ő behízelegte magát odafent és ő nem fog felmondani....



#munkahelyváltás #sikeres felvételi
2019. jan. 4. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem fals adat. Irodai munkára sokan jelentkeznek, kényelmes, nem fizikai munka, normális időbeosztás, nincs több műszak, nem kell hozzá speciális végzettség. Nyilván egy gyári 3 műszakos munka nem álommunka ehhez képest.

A 3 nyelvvizsgád meg nem biztos, hogy számít, egy csomó olyan irodai munka van, amihez nem kell egyáltalán idegen nyelvismeret.

2019. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Létezik az a jelenség amit leírtál, hogy a csinosabb, fiatalabb a befutó, a többi nem számít. De ezeket ki lehet szűrni, kisvárosi környezetben kellene hogy legyen egy kialakult kép a potenciális munkalehetőségekről, és a munkát kínáló cégekről, illetve pozíciókról a saját munkakörödben. Ezek alapján el kell dönteni, hogy hova érdemes jelentkezni, vagy nem is azt hogy hova érdemes (mindenhova érdemes), de legalább azt, hogy melyek az esélyesek számodra.

Továbbá a nyelvismeret önmagában kb. annyit ér, mint a 8 általános. Az, hogy tudsz írni, olvasni, megszólalni 2-3 nyelven a magyaron kívül, önmagában nem képvisel értéket. Akkor visel értéket, ha egy munkakörben kamatoztatni tudod a nyelvtudásod. Onnantól kezdve hogy beleírod az önéletrajzodba a nyelvtudást, esetleg meg is győződik róla az interjúztató egy rövid párbeszéddel, nem érdekli őket, csak a szakmai tudásod. Egy olyan pozícióban pedig ahol nem kell használni a nyelvet, pont annyit ér a nyelvtudás, mintha beleírnád a CV-be hogy szabadidődben dokumentumfilmeket nézegetsz a Natgeon.

Ha valaki rámenős az állásinterjún az nem jó. Egyrészt már az interjún megfelelési kényszert surgároz, másrészt valóban idegesítő. Csak arra kell válaszolni amit kérdeznek és ami a munkával kapcsolatos. Csak önmagadat kell adni, semmi extra. Az hogy ideges vagy és ez látszik rajtad, nem érdekli őket, egy ilyen szituban (interjú) mindenki ideges, teljesen normális.

2019. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Mi köze a munkanélküliségnek a pályázatok számához?

Külsős üzletágigazgatót kerestünk, 50 pályázatot kaptunk, a jelentkezők közül senki, de senki nem volt munkanélkül - mindenki valahonnan jött volna.

2019. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
lehet így van de mérhetetlenül sza*r a helyzet és kemény a verseny. Külföldön nem ez van. Aki akar dolgozni tud is. Én pedig a családi körülmények miatt külföldre menni nem tudok .:(
2019. jan. 4. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Az ország másik végében keresek irodai munkát, a nyáron megszűnt a munkahelyem. Most már nagyon reménytelennek érzem a helyzetem, eleve alig hirdetnek, ami van, onnan meg válaszra sem méltatnak 99%-ban, jelentkeztem könnyebb fizikai munkákra is, de ott se jobb a helyzet, közben meg a csapból is az folyik, csak az nem dolgozik, aki nem akar, itt vagyok, szeretnék, de egyszerűen nincs hol :(
2019. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Sokat dob a statisztikán a külföldre menekült 1,2 millió dolgozó korú, illetve a munkaügyi hivatal értelmetlenségét belátok száma, akik nem regisztrálnak, vagy nem mennek be 3 havonta és kikerülnek a rendszerből.

A kimutatást tovább szépítik a közmunkán levők és a kamu képzéseken részt vevők, hát ezért ilyen szép ez a ráta.


Másrészről, ha 38%-os lenne, akkor is lekommunikálnák a 3,8%-ot, majd ha borulna a bili ráfognák valakire, hogy elírta a tizedest és kész!

2019. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Irodai munkanal azert sokszor szamit a helyesiras, illetve a kerek, ertelmes mondatok fogalmazasanak a kepessege. Nem is merek tippelni, hogy a harom idegen nyelv ismerete milyen szintu lehet, ha a magyar ilyen.

Illetve a kepzettsegedrol egy szo sem esett a leirasodban, ez is lehet hianyossag.

2019. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Irodában nincs munkaerőhiány mert kényelmes általában végzettség se kell hozza. Ez van fogadd el.


3 műszakba valószínű hamarabb felvesznek:) vagy eladónak csak az nem olyan kényelmes csajos melo, ugye?

2019. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Lehet elkerulte a figyelmedet, de 3 nyelvet beszél. Sztem Te sem, én sem akarnék 3 műszakba menni 3 nyelvismerettel sem eladónak...
2019. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

keress mast. Hadd a szar irodakat.

Vmi normalis porgõs életrevalóbb melót.

2019. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!