Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2019-ben havi netto 105. 000...

2019-ben havi netto 105. 000 Ft fizetés egy gyári munkásnak egy multicégnél nem pofátlanul kevés?

Figyelt kérdés

egy Kelet-Magyarországi országrész egyik nagyvárosáról van szó, egy ott lévő amerikai multicégről, ahol a termelés-raktárban meghirdetett betanított pozicíóra bruttó 950 Ft-os órabért fizetnek


+ 3 hónap után még jön ehhez egy 22.000 Ft-os cafeteria


és sűrű túlórákkal kell számolni a cégnél, mert elmondásuk szerint túlóraközpontúak


2019. márc. 13. 12:27
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

#40

"Hát akkor tanulj, ha itthon akarsz boldogulni akkor tanulj és törődj bele, hogy csak akkor fogsz normálisnak minősíthető életet élni, ha informatikus vagy esetleg mérnök. Ezekben az esetekben is rengeteget kell dolgoznod folyamatosan fejleszteni magad. Éveket kell dolgoznod, hogy a családodnak tudd biztosítani a normális életkörülményeket.


Viszont azt is el kell fogadni, hogy az iszonyat kiszámíthatatlan gazdaságban kell élned. Adott, irány az egyetem, szerezz mérnöki vagy IT diplomát, ha kell munka mellett, tanulj nyelvet."


Hát, tudod, szeretem az ilyen "megmondó" embereket - de most alaposan mellélőttél :D

60.-ik életévemben vagyok, beszélek nyelvet, tisztában vagyok vele, hogy kiszámíthatatlan gazdaságban élünk -hiszen vállalkozó volta és többek között épp ebbe rokkantam bele.

A korosztályom nyugdíjkorhatárát felemelték 55-ről 65-re, Dolgoztam vállalkozóként, majd amikor már abból nem tudtam eltartani a még tanuló, kamasz gyerekemet, akkor elmentem alkalmazottnak is: napi 12 órákat dolgoztam fizikai munkát, jól kerestem, belerokkantam, leszázalékoltak, betettek egy olyan kategóriába, ahol most - 30 év munkaviszony után!! - 45 ezret kapok. Ennyi a lakásrezsink. A kutyát nem érdekli, miből élek, mit csinálok - az állam szemszögéből az lenne a legjobb, ha 65 éves kort meg sem érném, felfordulnék, mert akkor nem kell nyugdíjat fizetni.

Nem, nem panaszkodom, de nagyon könnyű odavágni a másiknak, hogy menjen külföldre - ahhoz kell kaució is, meg nem árt egy kis nyelvtudás (nekem van), stb.

Van, aki gyerekestül pl. nem akar/nem tud útnak indulni - érthető - vagy nem akarja az idős szüleit magára hagyni, stb.

2019. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
61%

Csak hogy ahhoz pénz kell, hogy az ember képezze magát. Tanulnék pl én is még egy szakmát, de a fizetősre nincs pénzem, mert épp kijövök a fizuból, ha államin akarok (okj), oda nem jutok el, mert délután és hétvégén is dolgozok. Diploma van, mérnöki, de nem piacképes.

Amúgy keleten nem csak zsákfalvak vannak, megyeszékhelyen se jobb az élet. Persze, ha nem kéne annyi járulékot fizetni a munkáltatónak, talán többet adnának, bár amilyen szarrágó sok vállalkozó azt is lenyelnék.

2019. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem akarlak elkeseríteni, de nálunk a sima operátorok is ennyit visznek haza. Túlórákkal, bónuszokkal és minden szarral együtt! + hozzá jön még 7500 cafeteria.

És ez egy "SZUPERFEJLETT" nyugati megye, egészen pontosan Veszprém megye...

Szóval nyugalom, az ilyen jellegű munkák ennyit fizetnek általában. Olyat keress, ahova kérnek legalább középfokú végzettséget, mert ott br. 195 ezret muszáj kifizetniük.


És hogy még jobban megnyugtassalak, ez az oldal 0%-ban megbízható bérek, fizetések terén. Itt mindenki hazudik. Aki normálisan keres az felfelé, aki szarul az lefelé lódít, panaszkodik. Meg persze vannak a szimpla trollok. Bárki bármit leírhat, mert anonim az oldal. Én egyébként most 10 milliót keresek nettóban.

Holnap már csak 65 ezret fogok. Holnap után 340 ezret...

2019. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim válasza:
96%

én havi 23 ezer dolcsót keresek


14/f orvosmérnökvállalkozoinformatikus

2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

#43

" Itt mindenki hazudik."


Én nem hazudok... tényleg 45 ezret kapok...

Egyébként sem szoktam hazudni - még egy névtelen oldalon sem. (41-es)

2019. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

# 41/45 Időpont ma 21:26


Akkor csak tapasztaltad, hogy hosszú ledogozott évek után sem lehet sok esetben normális életkörülményeket megteremteni itthon. Még úgy sem, hogy az ember művelt és nyelveket beszél.


Akkor miért akad ki bárki azon, hogy az emberek a jobb élet reményében külföldet ajánlják?


Senki sem jó kedvében, dúdolva hagyja itt családját, barátait, szülőföldjét. Mindenki itthon szeretne normális körülmények között, kiszámítható/tervezhető életet élni. De, ha egyszer erre még a rohadt sok munka, tanulás sem adja meg az esélyt számos esetben akkor mit tehet az ember?

2019. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

"De, ha egyszer erre még a rohadt sok munka, tanulás sem adja meg az esélyt számos esetben akkor mit tehet az ember?"


Erre volna tippem, de azt nem írhatom le, mert hiába névtelen az oldal, de

1.- ha akarnak, bárkit meg tudnak találni - és ez nem összeesküvés elmélet

2.- kitiltana a Gyakori

2019. márc. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

#46

Vagy tényleg úgy gondolod, hogy ez így normális állapot és a jelen lévő helyzetet hagyni kell és beletörődni?


"Habár felül a gálya, s alul a víznek árja, azért a VÍZ AZ ÚR! " - Petőfi

2019. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%

A kapitalizmus így működik.

Mindenki annyit kap amennyit érdemel.


Ha nem tetszik menj máshova dolgozni. Ha van valaki aki elvállalja annyiért az adott munkát, akkor az a munka ennyit ér PONT

Ha nincs, akkor meg úgyis kénytelen emelni, és többet fog adni.


Ez BASIC gazdasági tudás, de a tény, hogy az itt sírók még ezzel sincsenek tisztában pontosan megmutatja miért keresnek annyit, amennyit, mert hülyék...



És ne gyere azzal, hogy ki fogja akkor összeszerelni az autót, mert teljesen irreleváns. Majd akkor összeszereli egy kicsi kínai, pakisztáni vagy egy robot.

Alapból kvára el vagy tévedve, ha azt hiszed azért hozzák ide az autógyárakat, mert olyan jó munkát végzel... azért hozzák ide mert olcsó vagy. Ha majd annyira drága lesz a munkaerő, hogy nem éri meg, szépen összepakolnak, és elmennek oda, ahol olcsóbb. Így működik a piac.

Amúgy meg tedd össze a két kezed, hogy legalább ennyiért alkalmaznak, mert nem lesz ez így mindig, nyakunkon a válság...

2019. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó!


Tényleg, így van, egy pék aki süti a kenyeret, vagy akár egy tűzoltó egy rendőr, 130 kezdő fizuval tényleg ennyit ér akik kockára teszik értünk az életüket???

Vagy azok akik szemetet szállítanak, postások, stb stb ők tényleg ennyit érnek, vagy akik a gyerekeket tanítják, tanárok, óvónénik óvóbácsik stb???

Ja meg majd megcsinálja helyettük más, ja akkor érdekes lesz pakisztániak fogják tanítani a gyerekeinket.

2019. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!