Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2019-ben havi netto 105. 000...

2019-ben havi netto 105. 000 Ft fizetés egy gyári munkásnak egy multicégnél nem pofátlanul kevés?

Figyelt kérdés

egy Kelet-Magyarországi országrész egyik nagyvárosáról van szó, egy ott lévő amerikai multicégről, ahol a termelés-raktárban meghirdetett betanított pozicíóra bruttó 950 Ft-os órabért fizetnek


+ 3 hónap után még jön ehhez egy 22.000 Ft-os cafeteria


és sűrű túlórákkal kell számolni a cégnél, mert elmondásuk szerint túlóraközpontúak


2019. márc. 13. 12:27
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
0%

50:

A világ pontosan így működik. Az, hogy te tanulatlan, tudatlan pleb mit gondolsz a lőtéri kutyát se érdekli.


Még olyan alap fogalmak jelentésével sem vagy tisztában mint "valaminek az értéke", akkor miről beszéljünk?

2019. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
81%

49-es te BASIC idióta vagy. PONT.

Van egy X cég, Y bevétellel. Munkaerőt keres Z összegért, de senki nem vállalja. Attól még ő nem fog tudni Z+ fizetést adni, mert nicns miből! Szóval nem jelenti, hogy a meghirdetett munka értéke annyi lenne amennyit ez a cég fizet!

Magyarországra meg NEM azért jönnek elsősorban a külföldi cégek, mert olcsó a munkaerő... ha így lenne akkor inkább továbbmennének Afganisztánba vagy Kongóba...

Ide azért jönnek mert:

1. relatíve közel van

2. relatíve fejlett

3. része a világgazdaságnak

4. a világ fejlett részén található

5. képzett a munkaerő (világviszonylatban nézve)

6. ehhez képest olcsó a munkaerő

7. van kiépített viszonylag jó inrastruktúra

8. állami támogatások

9. viszonylag felvevő piac is, még ha nem is túl nagy

stb.

2019. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
Mi itt nyugazon epp a gazdag keletieket irigyelkuk, mi 16 orst dolgozunk hetvegen es unnapnapon is megszakitas nelkul ezert pedig a bejelentett 4 órás minimalbert kapjuk
2019. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
0%

52:

Attól még hogy ide hánysz valami oltári nagy fasságot, még nem fogsz okosabbnak látszódni.


1, Irreleváns, amúgy meg jah az Amerikai piacra gyártott termékeknél tényleg relatív közel van /LMAO


2, Kit érdekel...


3, Mint ahogy a világon minden ország része a világ gazdaságnak, ki gondolta volna? :O


4, Kit érdekel.


5, Sure, szalag munkák a képzettség igényükről híresek :))))


6, Ezt mondtam én is.


7, Részlet kérdés.


8, Mint ahogy mindenhol máshol is adnak...


9, A felvevő piac ami itt van gyakorlatilag 0.


Szal jah. tl.dr: amelyik érved nem teljesen fasság az átváltható pénzre(költségre), így elmondható, hogy azért jönnek ide mert ocsó.

2019. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
60%

#54-es látszik, hogy te egy roitka idióta tahó vagy, szóval kár veled vitatkozni. Leírtál egy totál közhelyes baromságot s utána itt vered rá magad. Ha az lenne igaz amit írsz, akkor mindenki valamilyen elmaradott afrikai országban gyártatna...

De érdekes módon mégsem így van...

És képzeld el a szalagmunkához is kell egy alap értelmi szint, képzettség. Talán ha betennéd a fogyatékos fejedet egy gyárba meglátnád és megtapasztalnád. Nem véletlenül várnak el legalább érettségit egy normálisabb gyárban is (pl.: AUDI).

Meg ha szerinted részletkérdés, hogy van kiépített infratstuktúra akkor menj el a Szaharába autókat gyártani, kíváncsi leszek.

2019. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

"És képzeld el a szalagmunkához is kell egy alap értelmi szint, képzettség."


"Az emberek akiknek az IQ értékei 81 és 90 között van képesek kitanulni az alapiskolát és jól elhelyezkedni a kézzel végzett foglalkozásokban és tevékenységekben. Gyenge,átlagon aluli inteligenciáról van szó. A népesség 10%-át érint."


na ez pont elég a szalagmunkához. Tudom én is dolgoztam autógyárban szalagmunkások között. Szerencsére nem sokáig.

2019. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
80%
Itt az oldalon eléggé lenézik az egyszerű dolgozókat, nemhiába aki úgy van pakol külföldre, külföldön nem ennyire lenéző bunkók az emberek mint itt.
2019. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

#57

Pontosan. Magam is megdöbbentem, hogy tegnap pl. a Cápák között című műsorban milyen lenézően mondták a "cápák", hogy "soha nem tudnám elképzelni, hogy egy TAKARÍTÓ CÉGBE szálljak be, ruházzak be" olyan lenézéssel mondták, mintha a takarítás valami utolsó dolog lenne- pedig a tiszta levegő éppen, hogy Magyarországon nagyon fontos lenne!! Az egyik legszmogosabb, legkörnyezetszennyezettebb ország vagyunk - sajnos :-(

2019. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim válasza:
#9: csak közlöm, hogy több diplomás mérnök és szakfordító is vagyok, és az üzemben a soron a dolgozó legalább nettó 50-100 ezerrel kap többet, mint én
2019. jún. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!