Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általános irodai adminisztráto...

Általános irodai adminisztrátor, adatrögzítő munkákra jelentkezésnél hátrány lehet a folyamatban levő tanulmány?

Figyelt kérdés
OKJ-n szoftverfejlesztést tanulok, de hétvégén, tehát a heti 40 óra munkát nem befolyásolná.
2019. márc. 17. 09:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem gyanús, ha 2 önéletrajz van fent Profession-ön?

Vagy vállaljak addig árufeltöltést, takarítást?

2019. márc. 17. 15:29
 12/15 anonim ***** válasza:
Árufeltöltő azért krtikus mert nehéz olyan helyet találni ahol csak állandó hétköznap keresnek embert. Takarítás szintén. Ahol könnyű állandó hétköznapi melót találni az egy gyári operátor, a gyárak jó része hétfő-péntek periódusban működik, ráadásul tombol a munkaerőhiány. És (legalábbis Dunántúlon biztos) többet hazavisz a gyari melós mint egy szakképesítés nélküli irodai beosztott.
2019. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A gyári meló műszakos + magamat ismerve 1 hét alatt őrülnék bele.



Azért szomorú, hogy ebben a r... országban ezt jelenti a nagy "munkaerőhiány".



Diplomával, B kategóriás jogsival, nyelvtudással, tanulékony emberként, jól ismerem az Excelt, a Wordöt, de amit nem tudok fejből, arra rá szoktam jönni és irodai munkában 2,5 év tapasztalatom van.


Így gyári munkásnak? Szuper.

2019. márc. 17. 16:34
 14/15 anonim ***** válasza:
Az irodai adminisztrátor is ugyanolyan segédmunka, mint az árufeltöltés és az operátori meló, és egyik sem jobb vagy rosszabb. Szimplán azért nincs hiány az irodai segédmunkásból mert nem mindegy hogy egy karton üdítőt, vagy 10 kilós alapanyagot kell megemelned vagy a 100 darabos A4-es papírt a nyomtatóba. Én is irodában (illetve raktárban, termelésben, kamionok között flangálok) dolgozok logisztikusként, és egyszerűen becsülendőbbnek tartom ha értéket állítsz elő melósként, mint pötyögöd az unalmas excel táblát. Egyébként nálunk vannak 1-2 szakosok is, részmunkaidősök, rehabilitáltak, diákok is, és többet hazavisznek nettóban is akár, mint a viccdiplomások átlag bruttó bére. (Felvi alapján) De te döntésed, de számíts rá amíg releváns végzettséged nincs hozzá, nehezen kerülsz be jobb irodai helyre, kivéve ha protekciód van.
2019. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem kell jobb.


Ne fizikai munka legyen, hétfőtől-péntekig, ülőmunka, nappal és kapjam meg a nettó 150-et.



Az eddigim is pocsék volt, ezért is jöttem el.



Nem nézem le a gyári melósokat, mert az ember, mint olyan nem ettől függ, pl az EQ többet ér.

Pont fordítva.

A beleölt munkát (NEM magamat, hanem a munkát magát) szeretném többre becsülni.

Nem ezért angolozok szinte minden nap, nem ezért tettem le a jogsit és mentem a hétvégén is egy kört csak gyakorolni, nem ezért van diplomám, végzettségeim. Nem ezért gyakoroltam néha otthon az Excelt, rajta az alapvető (de a mi mindennapi munkánk során nem szükséges) függvényeket.

2019. márc. 17. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!