Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha IT diplomáské...

Mit csináljak ha IT diplomásként sem találok állást Budapesten? Adjam még lejjebb a bérigényeimet?

Figyelt kérdés

Friss diplomás mérnök informatikus vagyok. Számos állásbörzén voltam már, rengeteg helyre beadtam a magyar és angol nyelvű CV-m, de sehol senki. Pedig annak ellenére, hogy pályakezdő vagyok, sokat foglalkoztam már pl. Java, JavaScript, C# programozással, illetve az ezekre épülő keretrendszerekkel. Adatbázisokkal is sokat foglalkoztam. Mégsem találok sehol állást. Mi ez a propaganda, hogy informatikus hiány van? Sehonnan sem írnak vissza.

Elvileg egy kezdő szoftverfejlesztő piaci bére Budapesten bruttó 400 ezer forint körül van. Célravezető lenne az, hogy a motivációs levélben mostantól odaírom, hogy mélyen piaci ár alatt is dolgozok? Mondjuk bruttó 300 ezerért is? Akkor jobban visszaírnának?



2019. márc. 17. 21:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, csinálj LinkedIn profilt, szerintem ott csak levadászna valami IT-s cég.
2019. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%

Pedig bruttó 400 tényleg nem elszállott.

Valami baj a CV-dben lehet. Van benne elég kulcsszó? Írsz benne projektekről vagy gyakornoki munkákról? (Mit jelent nálad a "sokat foglalkoztam"?)

Gondolom junior pozíciókat pályázol meg? Mert ha mediort meg seniort, nem csoda hogy nem hívnak be.

2019. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Mindenhol hangsúlyozom, hogy pályakezdő vagyok és junior developer állás érdekelne. Kihangsúlyozom azt is, hogy gyorsan fejlődőképes vagyok, jól beszélek angolul, jók a soft skilljeim is stb. A "sokat foglalkoztam" pedig azt jelenti, hogy jó sok modern online kurzust is elvégeztem az egyetemi tárgyak mellett. Amit kevesen mondhatnak el, mert a legtöbbjük csak egy 2-essel át akart vergődni minden tárgyon és mellette abszolút leszarta. Tehát az átlagnál bőven többet foglalkoztam a dologgal.
2019. márc. 17. 21:58
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg valakivel az önéletrajzod, valószínűleg valami nem stimmel vele. Amúgy voltál valahol gyakorlati helyen? Netán van valami programocska, amit összedobtál otthon? A szakdolgozatodban olyan problémát boncolgattál, ami hasznos lehet a munkaerőpiacon?
2019. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
76%
Lufthansa systems epp gozerovel keres mindenfele app supportos, devops-os, fejleszo embereket: [link]
2019. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
14%
Írd bele, hogy "szaréhúgyé kódolok" 8)
2019. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
15%
Én TTK-val is találtam 0 programozói tudással, csak adatbázis és scriptelés ment. Valamit te rontasz el.
2019. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Jó de azt azért ne hangsúlyozd, hogy pályakezdő vagy, látják úgy is. És írd bele a kurzusokat és minden ilyet. A Linkedin is jó ötlet.
2019. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Bár nem értem mi a halál phaszát lehet elrontani egy önéletrajzban? O.o

Nem írtam bele olyat, hogy tömeggyilkos vagyok és legfőbb hobbim beteg kóbor kutyák elütése egy terepjáróval, meg semmi ilyesmit. Leírtam milyen iskolákba jártam, milyen végzettségem van, milyen nyelvismereteim vannak, mikkel foglalkoztam eddig és milyen állást szeretnék, és hogy van jogsim is, meg stb. Mit lehet ezen elrontani?

2019. márc. 17. 23:04
 10/43 anonim ***** válasza:
34%

"Nem írtam bele olyat, hogy tömeggyilkos vagyok és legfőbb hobbim beteg kóbor kutyák elütése egy terepjáróval"


A helyedben lehet, hogy kipróbálnám.

Ha egyszer így nem vesznek föl sehova, talán majd úgy :D


Amúgy ha minden kötél szakad, gyere a MÁV-hoz. Nagy projektek vannak az informatikusoknak. Pl. szoktak menni kiskocsival, hogy kicseréljék a nyomtatópatronokat a fénymásológépekben.. :P

2019. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!