Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodás menedzsmentrol...

Gazdálkodás menedzsmentrol építőmérnök szakra váltani?

Figyelt kérdés
Megéri ? 23 vagyok, gmből megvan három félévem.
2019. márc. 19. 05:12
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Noway, az egy teljesen piac képtelen szak
2019. márc. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gazdmen nem az ?:D
2019. márc. 19. 06:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha megvannak a tárgyak eddig mindhárom félévből, akkor inkább már ezt végezd el, már csak 2 év. Egyébként az építőmérnök szak tényleg az építészmérnök szak ,,alatt'' van, hasznosságban. Akkor inkább már utóbbit lenne érdemes választani.


A GM-t akkor hagynám ott max, ha önköltségesen lennék és valóban távol állna tőlem a gazdasági terület és az ahhoz kapcsolodó betölthető irodai munkák.

2019. márc. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Kíváncsi vagyok, hogy a válaszadók közül hányan dolgoznak építőmérnökként. :)

Én ebben a szakmában dolgozom és alapvetően azt látom, hogy most hatalmas hiány van a szakemberekből pályakezdő szinten is. Jelenleg rengeteg a beruházás, Budapest környékén iszonyatosan sok építésvezetőt keresnek pl., de egy műszaki ellenőri jogosultsággal akár simán jól megél az ember, ahogy kisebb tervezési munkákból is. Azt kell eldönteni, hogy milyen irányba mész. Az infrastruktúra akkor is piacképes lesz, amikor a nagy beruházások (társasházak, irodaházak, komplett új városrészek, stadionok) alább hagynak. Infrastruktúrán belül is ezerféle lehetőség van, út, vasút, víziközmű, vízgazdálkodás, stb.

Szerkezetépítőként szorosan együtt dolgozik az ember építészmérnökökkel, hiszen ők álmodnak nagyot, ez tény. Mélyépítőként sincs ma itthon gondja az embernek.

A hídépítő képzésnek ma Magyarországon nem látom piacképes értelmét, ez tény.

Aztán még a mérnök diplomáddal a kezedben is dönthetsz, hogy inkább a létesítmény üzemeltetés irányába indulsz, a kivitelezésben dolgozol, vagy tervező asztal mögé ülsz. Rengeteg lehetőség van a szakmában, a lényeg hogy folyamatosan képezd magad és mozdulj együtt a piaci igényekkel.

Megjegyzem amellett, hogy én JELENLEG jó választásnak tartom az építőmérnöki képzést, befejezném azzal párhuzamosan a GM-t is. Az igazán ütőképes párosítás, ha a mérnök nem hülye gazdasági kérdésekben sem. ;)

2019. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gazdmanagement tlejesen életképes szak főleg egy erős angollal
2019. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én tavaly végeztem GM-en, sikerült elhelyezkednem és nettó 310 ezer plusz cafi a fizetésem, ami 24 évesen elég jó szerintem
2019. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy építősként van munka. Én is ezt mondom szintén építősként. De azt is hozzáteszem, hogy mérnök fizetéseket elnézve sokkal többet mész ugyanannyi pénzért mit mondjuk egy gép iparban vagy lassan akármelyik màs iparágban dolgozó társad. Éb szeretem csinálni, de érzem, hogy ilyen miatt nincs ember. Sok cégben (pláne kivitelezésben) elvárt a heti 6 napos 10 órás munka idő, plusz ugye helyszínekre való utazás. Nincs ember, de cserébe kisajtolják a maradékból is a szuflát. Sztem egy gazdmen képzéssel és megfelelő nyelvtudással többre mész. Legalábbis lesz olyan céged aki 40 órában is megfizet rendesen.
2019. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt: Én meg úgy néz ki, hogy talán sikeresen váltok az épîtőiparról építőmérnökként. Szeretem, de ez a helyes döntés. Következő válságkor ( lesz, és rengeteg hírlap foglalkozik evvel) sztem sajnos megint seggre ül az iparág. És rossebb se akar tengődni 5-10 éveket pár jó évért cserébe. Mert 2008 után sztem minden 2.embert simán szélnek eresztettek és a többiek is csak apróért dolgoztak. Stabilabb ès kiegyensúlyozottabb irányba pályát váltani sztem nem szégyen.
2019. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szintén építőmérnökként szólnék hozzá. Tény ami tény teljes mértékben ki vagyunk téve az aktuális gazdasági helyzetnek de ha rugalmas tud lenni az ember akkor a mélyponton is megtalálja a helyét. Nézzük meg az előző válságot tény a kivitelezések megtorpantak, de a tervezés akkor is folyamatosan ment, még most sem értük be az akkor elkészült terveket:) (infrastruktúra).
2019. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Tény, hogy én a kivitelezés világából üzemeltetésre nyargaltam át pár éve, ezt viszont nagyon szeretem. Ebben az irányban a munkahelyek megmaradása akkor is biztos, ha a beruházások alábbhagynak. A tervezés is élni fog, ahogy említette más, de én ezt az irányt a kezdő bérek miatt anno teljesen elkerültem és kerülöm a mai napig is mostmár ugye több okból.

Ismerősi körben nem látom élesen, hogy az építők bére jelentősen lemaradna más hasonló korú és tapasztalatú mérnökök béréhez képest, pedig elég nagy a baráti társaságunk tele mindenféle mérnökkel. :)


Az a helyzet, hogy a két irány napi tevékenységei merőben mások, összehasonlíthatatlanok. Én hiába lennék közgazdász, ha megőrülnék a négy fal között. És hiába lennék mondjuk építésvezető, ha megőrölnék egy építkezésen. Én a két irány kombinációjában hiszek, de kinek a pap, kinek a paplan... :)

2019. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!