Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az építőmérnök, építészmérnökö...

Az építőmérnök, építészmérnökök fizetése miért olyan alacsony és miért egyre alacsonyabb?

Figyelt kérdés
És maga a hivatás miért vesztett ennyit a megbecsültségéből?
2019. febr. 8. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Én három év után most váltok szakmát. Úgy érzem, hogy még mindig megéri, mert elég sok munkával eltöltött idő vár még rám.


Röviden: Kevesebb pénzért sokkal több az elvárás mint akármelyik más mérnök szakma esetében. Heti 60 órával talán megközelítettem azt mint mondjuk TALÁN egy villamosmérnök.



Meg szerintem jelenleg azért van meló (habár még mindig kevesebb álláshirdetés van mint más műszaki területeken) de szerintem a következő recessziónál sajnos megint sggre ül az iparág. Legalábbis az elemzéseket olvasva.

2019. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem egyre alacsonyabb, de valóban kevés. Míg egy villamosmérnök elmehet egy multihoz, kezdőként is sok feladatot el tud látni. Egy építésznek be kell ülnie valaki alá, tanulni, nagyon hátráltat egy kezdő, nem fizetik meg. Ráadásul sznob szakma, nincs összetartás, sok a lenézés, fikázás. Szidjuk egymást. Nincs egyféle megoldás, nincs jó megoldás, mindenkinek megvan a maga elképzelése. Rengeteg a jogszabály, értelmetlen szabályozás, könnyű h<lyének tűnni az ügyfél előtt. A szakágak is szidnak minket, minden a mi hibánk. Sokaknál gond a határidő. Az építészek művészek is ennek minden negatívumával. Kivitelezésben sok a lehúzás, átverés.


Szóval nem egyszerű. De én imádom, hiába nehéz.

2019. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Kevesebb pénzért sokkal több az elvárás mint akármelyik más mérnök szakma esetében. Heti 60 órával talán megközelítettem azt mint mondjuk TALÁN egy villamosmérnök."


Ezt esetleg kifejthetnéd bővebben, főleg az első mondatot.

2019. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Belefektetett munkaórák, (heti 6 nap kivitelezésben simán megvan nagy cégnél, és jellemzően ez 10 óra+utazások), és ezen a vonalon maradva a helyszíni melónál azért elég komoly felelősséged van.

Legalábbis mondjuk gépész ismerőseim ahogy beszéltük ebbe simán igazat is adtak. (meg mondjuk bszogattak is, hogy ideje már váltanom).

2019. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Tervezésről meg az építőiparban nem is beszélnék, az nevetséges sajnos.
2019. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsőre félreértettem akkor, de így már tiszta.


Az alatt mit értesz, hogy az építőiparban nevetséges a tervezés? Nem az építőiparban dolgozom ugyan, de így elsőre furcsa volt ezt hallani.

2019. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyit saccolsz egy villamosmérnöki fizetésnek #1-es?
2019. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

MSC-vel egy kis gyakornoki tapasztalattal van gépész és villamos kolis ismerőseim közül is olyan aki BP-en 300 nettóval kezdett. Nem mind, de aki eljárt pár interjúra és nem adta könnyen magát azok közül jópáran kezdtek így.


Hozzávetésképpen pár éve nekünk építős vagy építészként a 200 nettóért kellett anno így kepeszteni. Már aki nem tervezgetett vidéken 150-ért. Habár most azért picit talán jobb a piac mint pár éve itt is.


Jó hát sajnos az építőipar itthon az ilyen nagy autó gyártó meg hasonló cégekkel egyszerűen nem tud versenyezni.

2019. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!