Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja mindenki hogy az...

Miért mondja mindenki hogy az egyetem erősebb meg a diploma?

Figyelt kérdés

Járok egyetemre, sok ujgazdag is van akik csak beülnek egy órára eloadasra vegigbeszelik , mobiloznak stb.

Ez még oké,de 180 kreditet kell teljesiteni egy félév során.Vagyis 30 kreditet felevenkent.

Ezáltal nagyon kevés orak vannak, van amikor csak egy előadás van es ennyi.

Tehát konnyu, pláne konnyu szakon es rengeteken vannak. Nagyon sokan.

Ezzel szemben egy okj képzés oda is jártam ahol heti 5 tanitási nap van, napi 6-7 ora, + gyakorlat,meg nyári kotelező 160 óra gyakorlat.

Egyetemen nincs ennyi elmélet es idopocsekolasnak tartom azt is hogy csak egy előadás van mondjuk egy nap és akkor minek bemenni?

Tehát hiába 3 és félév ha 180 kredit teljesithető másfél év alatt is akár és akkor lenne ugy mint a okj sulikban hogy heti 5 napot bent vagyunk. Csak ugye vannak ráépülös tantárgyak és direkt igy csinálják hogy még véletlenül se csináld meg másfél év alatt mert pl aki fizetős szakon van, mondjuk 300 ezer ft/félév, és ha másfel ev alatt vegeznenk a 3 és félév alatt akkor az bevétel kiesést jelentene az egyetemnek.

De igy meg időpocsékolás, nem erős az egyetem aztán vegez valaki meglesz a tucat diplomája aztán munkát utána nem fog kapni mert tű lesz a szénakazalban.


2019. márc. 19. 18:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
180 kreditet 6 felev során.
2019. márc. 19. 18:23
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván ez a komoly valamire való szakokra értendő, nem a büfészakokra...


Nem véletlen nincs okj-s gépészmérnök meg okj-s sejtbiológus.

2019. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem az orvos stb, diplomákat mondom, hanem fokent gazdasagi, bolcsesz, stb. Kepzeseket.
2019. márc. 19. 18:36
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Az igaz, hogy a gazdasági képzés egyetemen nem nagy szám, de a gazdasági OKJ az egy ******* nagy vicc.
2019. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Mind a kettő felesleges 8 altalanos azt menni kell a gyárba
2019. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gyarba sem mehet már akárki,mivel egyre kevesebb a betanitott munkás, ami pedig egy 8 altalanos vegzettsegu ember megtud csinalni, pl. Csomagolas akarmi robotok csinaljak mert hosszutavon megeri a gyarto cegnek.


De az okj kepzes szerintem hasznosabb mint a diploma persze nem tucat okj. Peldaul festo mázoló, gyogymasszőr , hegesztő tehát amik nem tucat szakmák . Ezekkel talál is munkát az ember.

2019. márc. 19. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:

"Csomagolas akarmi robotok csinaljak mert hosszutavon megeri a gyarto cegnek."


Van azért még éppen elég kis köpedelem csóró magyar cég, akiknek nincs pénze robotizálni, és marad az olcsó minimálbéres munkaerő.

2019. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Amarmit mondasz a segedmunkanak van jövője
2019. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
56%

Ne kamuegyetemek büfészakjait vedd alapul.

Javaslom, nézz be a BME-re egy terek, sziltan, vagy könyvvizsgálat órára.

Garantáltan kiég az agyad.

2019. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert erősebbek, még a legszarabb büfészakkal is jobbak az esélyeid sokszor. A maradék meg már azon múlik mennyire tudod eladni magad.


Én végeztem főiskolát meg OKJ-t is. Utóbbinak sokkal kevesebb értelmét láttam és csak időpazarlás volt. Nagyon a béka segge alatt van az oktatás szintje. Na találd ki melyikkel sikerült normálisabb munkahelyen elhelyezkednem.

2019. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!