Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban érdemes előre...

Önéletrajzban érdemes előre tenni a tanulmányokat, ha szakmai tapasztalat még nem túl impresszív?

Figyelt kérdés
Van egy csomó végzettségem, és 4 nyelvből nyelvvizsgám, de ehhez képest szakmai tapasztalat még nem túl sok. Nyilván azt érdemes kiemelni egy önéletrajzban, ami előnyösebb számomra, nem?

2019. febr. 10. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, egy CV nem olyan hosszú, hogy a felénél feladják. Így is úgy is végigolvassák, sőt kiemelik ami nekik fontos.
2019. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes grafikus önéletrajzokat csinálni, nem csak száraz fekete-fehér szöveges, fényképes önéletrajzot.


2 okból:

1. Jobb rájuk nézni, illetve az infografikák sokszor gyorsabban és a vizualitás miatt "jobban" felfoghatóvá teszi. Illetve látszik rajta, hogy foglalkozol azzal, hogy a munkáltató téged akarjon választani, "eladod magad" ahogy mondani szokták, és nem csak kitöltöttél egy sablont.

2. Az automata szűrő programok. Rengeteg cég HR-es dolgozói, illetve kifejezett HR cégek rendszeresen használnak automata bot programokat, amik ma már akár a csatolt fájl letöltése nélkül is, a kulcsszavakkal rendelkező/nem rendelkező dokumentumokat tartja csak meg, a többit törli. Így ha a sablon szövegeket használod, azok gyakran el sem jutnak valós személyekhez, hanem már egy program kitöröl.


Érdemes ilyen önéletrajzokat nézegetned és megalkotnod egy sajátot (ne másold le a designt egy az egyben):

[link]

[link]

2019. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ilyen önéletrajzokkal képenröhögik az embert. Ezekből nekem az jönne le, hogy az illető nem tud komoly szakmai/tanulmányi eredményeket felmutatni ezért ilyen "csilli-villi" "szuperdizájnos" önéletrajzzal tereli el a munkaügyis figyelmét.
2019. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Ezt nagyon rosszul látod #3-as.

Sőt!


Pont hogy azok csinálnak ilyen önéletrajzot, akik sok dolgot fel tudnak mutatni!

És maga az önéletrajz kapásból tükrözi is a kreativitást, illetve az egyes adobe szoftverek használatát.


Nem az a lényeg, hogy ahogyan te írod "csilli-villi" legyen, hanem hogy kreatív, átlátható, gyorsan értelmezhető de legfőképp ne átlagos/sablonos legyen!


Eredetileg ezeket az önéletrajz típusokat grafikusok használták szakmai melókhoz, de utána olyanok is elkezdték használni, akik olyan helyre jelentkeznek, ahol nem csak "bejöttem, ledolgozom az időm mert muszáj, de mikor mehetek már haza?" a rendszer, hanem ahol olyan munkád van, ami kreativitást igényel.

Értek ezalatt olyan projektmenedzseri munkaköröket, ahol a cégprofil alapján nem lehetséges alapsablonokat átírva problémát megoldani, hanem minden egyes esetben a nulláról kell a tökéletes megoldást találni, lehetőleg órákon, de inkább perceken belül,

vagy netán középvezetői (tényleges, nem csak annak nevezett) munkakörökre, stb.


Természetesen vannak munkahelyek, akik inkább robotokat keresnek, ahol kikötik, hogy Euro-s CV kell, de annak is általában az az oka, hogy utána át akarják őket futtatni a programon, hogy a lehető legkevesebbre kelljen tényleg ránézniük.

Ezeket a kreatív CV-ket azonban a programok nem szűrik ki. Így mindenféleképpen eljut élő személyhez.


Az már más kérdés, hogy az ember milyen munkahelyet akar.

Aki nem ért semmihez, vagy fizikai munkás (félreértés ne essék, nem degradálásként értem, nagyonis elismerem és fontosnak tartom a fizikai munkásokat!), csak monoton excelezgetni akar, vagy callcenterezni, takarítani, adatbevitellel foglalkozni, annak természetesen nincs értelme egy ilyen önéletrajznak.

Aki viszont olyan munkakörre jelentkezik, ahol rengeteget kell kreatívkodni, problémát megoldani, tervezni/szervezni (szellemileg, nem mérnökileg), tárgyalni, meggyőzni, ott egy ilyen önéletrajz kincsnek számít.

2019. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

#4: aki grafikus az érthető ha ilyennel akar kitűnni.

Én pl fejlesztő vagyok, a probléma megoldás közel áll hozzám de a grafikai munka nagyon nem az én világom. Sima egyszerű cv nekem bőven elég volt mindig. A tartalom a lényeg, nem a körítés, legalábbis az én esetemben, pedig nem droid munka.

2019. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!