Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vagyonőrök! Volna egy kérdésem...

Vagyonőrök! Volna egy kérdésem hozzátok, miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztaljátok-e az alvállalkozó munkaadóknál, hogy csak TB-t hajlandóak fizetni? Oké, hogy emelnek lényegesen az órabéren, de semmi más járulékot, köztük a legfontosabban, nyugdíj járulékot nem hajlandóak fizetni? Miért fogadják ezt el sokan? Mi lesz később így, ha az ember megidősödik, beteggé válik és nem lesz nyugdíja se, semmi? Az alvállalkozók nagy része addigra meg fog szűni, legtöbb esetben ha gond van csődeljárást indítanak maguk ellen és felszívódnak. A be nem fizetett járulékok után bottal üthetik a nyomát, mert egy megszűnt cég után nem tudnak semmit behajtani. Nem egy ilyen eset volt az eltelt években is, hogy a nyugdíjba nem tudták beleszámítani az éveket mert nem volt ez az fizetve az illető után és behajtani sem tudták a cégtől, mert megszűnt idővel. Miért él mindenki a mának csak? Mit lehet tenni ez ellen? Ki hogy gondolja?

2019. márc. 20. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Meglepően sok ember él így a mának. Nem csak vagyonőröknél fordul ez elő hogy nem fizetnek utánuk nyugdíjjárulékot.

Volt olyan cikk is a neten hogy felmerült az alanyi jogon járó nyugdíj gondolata, mert olyan sok embernek nem lenne nyugdíja.

2019. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Ez a helyzet a takarítónál, a karbantartóknál, a segédmunkásoknál és sorolni lehetne, ahova z adócsaló alvállalkozók befúrták magukat ott szívás van! Nekem is az a bajom, hogy egy korrekt cégnél voltam, de átvett minket egy alvállalkozó és azóta úgy érzem megint pácban vagyok. Ezért vagyok kíváncsi ki hogy látja a dolgokat. Hiába több az órabér, tudnék nyitni magán nyugdíj bánatot, de az állami ami lényeges lenne, mert azt ők fogják elszámolni, amit félreteszel az megtakarítás, az valamennyit tud kamatozni, attól függ milyet kötsz. Engem ez azért kicsit aggaszt, mert mindig annyira bizonytalan minden. Én nem szeretnék még 70+ évesen is dolgozni, rengetegen vannak idősek akik még nyugdíj mellett is dolgoznak, de mi van azokkal akik már nem bírják fizikummal? Nem vagyunk egyformák.
2019. márc. 20. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Azert mennek bele sokan ebbe, mert nincs más lehetőségük. Végzettség semmi, jó munkára kilátás sincs. Viszont enni kell, számlákat fizetni kell, gyereket nevelni kell.
2019. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

20 év múlva ígtyse-úgyse úgyse lesz nyugdíja senkinek, így igazából irreleváns.

Tegyél félre az öreg éveidre...

2019. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség, hogy se így, se úgy nem lesz nyugdíj. Ez csak riogatás, a sok majom meg elhiszi. Azért mondják ezt, hogy a sok adócsaló sza.rházinak ne kelljen a dolgozók után fizetniük, a sok birka meg bólogat nekik. Hogyan teszel 20 évre félre? Az inflációt mi képen számolod rá? Amit ma elteszel, az szerinted 20 év múlva mit fog érni? Komolyan ennyire nem gondolkozik senki?
2019. márc. 21. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Az "ennyire nem gondolkozik senki" azok után a kommentek után amit ide hánytál elégé erős tőled.


De amúgy meg csak reménykedj a nyugdíjba nyugodtan, majd elmúlik :)

2019. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, bár én sem tudom mit is vártam erre az oldalra látogatóktól. Kevés értelmesebb arc van itt, a kommentekből is látszik meg a hozzászólások mennyiségétől. Ha neked nem számít kívánom, ne is legyen neked soha majd nyugdíjad és az utcán tengesd az életed, ha ilyen a hozzáállásod.
2019. márc. 21. 13:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Sorrendben válaszolva:Igen,tapasztaltam.Azért fogadom el,mert nem akarok éhen dögleni.Nem hiszem,hogy megérem a nyugdíjat.Ha véletlenül mégis,max. felakasztom magam.Azért élek a mának,mert nincs más választásom.Tenni?Itt?Semmit.Nem gondolkodom,káros az egészségre.
2019. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szunyo37 válasza:
Azért, mert a vállalkozó nem fizet utánad járulékot, csak a TB járulékot, azért nem te vagy a felelős. Minden munkaszerződést, és kilépő papírokat el kell rakni, és azzal tudod bizonyítani, hogy jár neked, és jogosult vagy a nyugellátásra. Az hogy ezt az elmaradt összeget az állam hogy tudja behajtani, az már ő gondja. Utána jártam a dolgoknak, és lekértem a nyugdíj intézettől, hogy hány évem van leigazolva. Összesen két évem hiányzik. Másrészről meg az ügyfélkapun le lehet ellenőrizni.
2019. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!