Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy egyszerre munkaerőhiány és munkanélküliség van egy és ugyanazon a területen (IT)?

Figyelt kérdés
Mondják a cégek, hogy jaj mekkora hiány van, nem találnak embert. Mégsem írnak vissza a jelentkezőknek, akik pontosan olyan végzettséggel és tudással rendelkeznek ami nekik elvileg kell. Én is itt vagyok egy munkanélküli informatikus akinek sehonnan sem írnak vissza Budapesten, pedig azon belül is elvileg a legkeresettebb szoftverfejlesztői pályára szeretnék menni. Ezzel nem vagyok egyedül, akik most végeztünk az egyetemen azon hallhatóknak 80%-a ugyanezzel a problémával küzd. Már több hónapja munkanélküli és hiába hirdetik magukat a cégek, nem válaszolnak a jelentkezésekre. Mi lehet ennek az oka? Hogy lehet egyszerre munkaerőhiány és echte munkanélküliség is egy adott területen?
2019. márc. 22. 16:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azért mert nincs munkaerő hiány IT területen.


Fizetőképes KERESLET nincs. Munkaerő kínálat az van.


Kb. olyan azt mondani, hogy it területen munkaerő hiány van, mint azt mondani, hogy hiány van Lamborghiniből azért, mert te nem tudsz fél milláért venni egyet...

2019. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mert a cégek tapasztalt munkaerőt keresnek nyelvtudással nettó 200.000-ért. Na, ebből hiány van.

Ellenben van kínálat pályakezdőkből meg olyan tapasztalt szakemberekből, akiket meg is kéne fizetni.

Egyébként hogy miért nem írnak vissza a cégek? Alapvetően azért, mert a HR béna. Én 5 éve kerestem utoljára munkát, akkor sem volt egyszerű, bár állítólag most könnyebb. Székesfehérváron az összes multihoz beregisztráltam. 2 évig senki nem hívott be. Senki. Kénytelen voltam már pesti állásokat pályázni, na oda több helyre be is hívtak, bár amikor meghallották, hogy ingázni akarok, és nem költözöm, az már nem tetszett.

Mikor végre felvettek egy fehérvári multihoz, a főnököm mondta, hogy spanyolul beszélő embert folyamatosan keresnek, és nagyon-nagyon nehezen találnak bárkit. Mondtam, hogy az önéletrajzom 2 éve bent van a HR-nél, egyetlen egyszer sem hívtak. A rendszerükben többször is konkrét ajánlatra is jelentkeztem, arra sem voltak hajlandók, hogy írjanak, hogy bocs, de nem. Ide is fejvadász nyomott be.

Az előző munkahelyemen dettó ugyanez volt, állítólag a helyre, ahova mentem 2 jelentkező volt összesen. 5 éve nettó 330.000 Ft, 100 % üzemanyag térítés, igaz, hogy a lakóhelyemtől 40 km-re, de ha térítik a benzint, szerintem százával lettek volna jelentkezők. Nem is tudtam a cégről, fejvadász nyomott be oda is.

Szóval hiába is küldözgeted az önéletrajzodat ezekhez a cégekhez, hacsak nincs éppen abban a pillanatban neked való állás, megy a kukába, egy hóna múlva meg sír a HR, hogy nem találnak embert.

2019. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!