Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy egyszerre munkaerőhiány és munkanélküliség van egy és ugyanazon a területen (IT)?

Figyelt kérdés
Mondják a cégek, hogy jaj mekkora hiány van, nem találnak embert. Mégsem írnak vissza a jelentkezőknek, akik pontosan olyan végzettséggel és tudással rendelkeznek ami nekik elvileg kell. Én is itt vagyok egy munkanélküli informatikus akinek sehonnan sem írnak vissza Budapesten, pedig azon belül is elvileg a legkeresettebb szoftverfejlesztői pályára szeretnék menni. Ezzel nem vagyok egyedül, akik most végeztünk az egyetemen azon hallhatóknak 80%-a ugyanezzel a problémával küzd. Már több hónapja munkanélküli és hiába hirdetik magukat a cégek, nem válaszolnak a jelentkezésekre. Mi lehet ennek az oka? Hogy lehet egyszerre munkaerőhiány és echte munkanélküliség is egy adott területen?
2019. márc. 22. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Mert minőségi munkaerőből van hiány.

Elkezdték a tömegoktatást ami cart se ér, nyilván a munkaerőpiacnak nem rájuk van szüksége.

2019. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Mekkora mintán jött ki ez a 80%? :P


Mennyi tapasztalatod van és milyen területeken? A legtöbb programozó már 1-2 év tapasztalattal rendelkezik gyakornokként, mire befejezi az egyetemet. Teljesállásba mi is inkább olyanokat veszünk fel, akik már tapasztaltabbak.


Ettől függetlenül valami nagyon el van rontva annak a CV-jében, akit tartósan nem hívnak be sehova még interjúra sem.

2019. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sosem jártam ilyen egyetemre, mégis van munkám és napi átlag 3 munkaajánlatot kapok...
2019. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A frissen végzett informatikusok nagy részének vissza sem írnak a cégek, akik informatikust keresnek? Hmmm... Ennek csak egy oka lehet. A szabadkőművesek.
2019. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hány év munkatapasztalatod van? Angol, német milyen szinten megy?
2019. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2019. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

"80% ugyanezzel a problémával küzd"


Vicces. :) Én Corvinuson végeztem Gazdinfón , öcsém az Eltén programtervező infón, legjobb barátom a BME VIK-en. Mindhárom egyetemen nagyjából 99%-os az első három hónapban elhelyezkedettek aránya az évfolyamon. (Már persze azokat leszámítva akik már a végzés pillanatában is főállásban dolgoztak)

2019. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

"azon belül is elvileg a legkeresettebb szoftverfejlesztői pályára szeretnék menni. "

Na látod itt a probléma. Mire megkapod a diplomád már ott kellene lenned a pályán néhány projekttel a hátad mögött és akkor nem kellene itt panaszkodni.

Akit igazán érdekel a szakma az úgy megy az egyetemre hogy már legalább 2-3 programnyelvet ismer. Aki meg azt várja az egyetemtől hogy majd megtanítanak neki valamit az úgy jár mint te.

2019. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez elég fura.


Én leginkább autodidakta tanulom, ismerősök néha segítenek ebben vagy abban.

Járok OKJ-ra, lassan leginkább csak a papír miatt, mert annyira haladok magamól is - meg ehhez sokszor kellenek az ismerősök is.



Voltam az állásbörzén, kvázi bemutatkozni és be is adtam egy kis őszinte kísérőlevéllel egy-két álláshirdetésre.

Hát, eddig csak pozitív visszajelzés fogadott és talán pár hónap múlva el is tudok helyezkedni.


Az állásbörzén maguktól megállítottak. Több cég bővít majd és akár átképez (más programnyelvre).

Egy helyre behívtak interjúra, azért nem meglepő módon nem kaptam meg az állást, de nagyon pozitívak voltak.

2019. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Én személy szerint bölcsészből lett menedzserként csak a baráti körömön tudom szondázni a dolgot. 5 éve végeztünk többé-kevésbé egyszerre. Senki nem a csodálatos jegyeiről volt híres, de életrevalóságból kiválóra vizsgázott a társaság. Már az a haverom is 5 beosztottas projekt menedzser, akit egyszer kivágtak az egyetemről. Ha infósként nem találsz munkát, akkor valszeg az van a cv-den, hogy nemierőszaktevő sorozatgyilkos vagy.
2019. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!