Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van esély tanárkén...

Szerintetek van esély tanárként magasabb fizetésre?

Figyelt kérdés

Tanári diplomám van (matek-fizika), de még nem dolgoztam a szakmában. Persze tudtam, hogy szarul fizet, de azt hittem, az elhívatottság tudja majd kompenzálni, de ebből sajnos nem élek meg.

Most jelenleg fizikai munkát végzek, de valamikor visszamennék tanítani.

Gondolkodtam, megpróbálom az interjún jelezni, hogy 130000 nettónál picit több kéne, mondjuk 180000.

Szerintetek van rá esély, hogy megadják? Főleg hogy elvileg hiány szakokról beszélgetünk.

Vagy állami sulinál ez felejtős?


2019. márc. 27. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magániskolában igen.


Az államit felejtsd el.

2019. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Állami iskolában a bér nem tárgyalás kérdése. Bértábla van, és annyit kapsz, amennyit érsz aszerint. Senkit nem érdekel, hogy mennyit szeretnél.


Ha jól tudom 3%-ot adhat bónusz ként az intézményi vezetőség, de nyilván nem egy kezdőnek fogják oda adni az első naptól, ráadásul egy bizonyos keretet van az egész iskolára összesen.


Amúgy van olyan tanár, aki 300k-t visz haza nettóba. Persze ahhoz kell sok év tapasztalat, megfelelő minősítés meg egyéb pótlékok, de jah, nem itt fogod megszedni magad.

2019. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Államinál nem. Kötött bértábla van, nem a dirin múlik. Viszont magániskolában tudtommal van alkutér.

De tényleg 130 ezer lenne a fizu? Mert az nagyon sovány.

2019. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jah, én is pont ettől féltem.

Akkor magán sulikat nézegetek.

Jobb is, ha nem marad tanár, hátha akkor észbe kapnak. (Bár szerintem akkor sem fogják emelni a fizut. Legfeljebb törlik a tantárgyat. 😄)

2019. márc. 27. 10:25
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, 130000 a kezdő, egyetemi diplomával.

2 év múlva kell egy portfoliót írni, ami után megemelhetik.

2019. márc. 27. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elhivatottság kompenzálja? Látszik, h a pályavalasztasig neked se volt f*ngod se az életről. Elhivatottságból nem tudod kifizetni a rezsit.
2019. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Tarts magánórákat, nem tudom mennyi most a tarifa 10 éve vidéken 2500at fizettem matekból 1 óráért, szerintem 3000et is megadják.
2019. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a két tantárgyból biztos van igény korrepetálásra, vizsga felkészítésre. Én nyelvtanár vagyok, 3500 Ft-ot kérek egy óráért, ráadásl skype-on tanítok, tehát itthonról dolgozom. 1 évet dolgoztam közoktatásban, épp elég volt.
2019. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6-os, szerintem egy átlag 18 évesnek még vannak illúziói. 😀 Nyilván próbáltak lebeszélni, de szartam én akkor bele.

Ja, a magánóra jó ötlet, néha szoktam is bevállalni embereket. Mondjuk én ezt csak úgy mellékesen tudom elképzelni, főállás mellett.

Kell az, hogy kijárjak valahová dolgozni, emberek közé menjek.

2019. márc. 27. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elképesztő, hogy csak ennyire vannak megbecsülve a tanárok az országban... Pedig kb. a jövő generációja rajtuk múlik.
2019. márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!