Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvettek egy nagy multiba,...

Ha felvettek egy nagy multiba, az üzemorvosnak elmondjam az eltitkolható betegségem?

Figyelt kérdés

A betegség gyógyszerrel karban tartható és eddig nem volt befolyással a munkámra, eltitkolható, de van egy minimális esély rá, hogy a későbbiekben valamikor gondot okozhat. Attól félek, hogy ha elmondom az üzemorvosnak, akkor emiatt mégsem fognak felvenni, mert rosszabbul hangzik, mint amilyen valójában.

Úgy tudom, hogy az üzemorvos nem oszthat meg ilyen információt, csak annyit, hogy alkalmas vagyok-e, vagy sem. Elvileg, de a gyakorlatban ki tudja, mit súg meg még.



2019. márc. 28. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mi az a betegség és mennyire befolyásolja a munkádat.

Nemrég volt itt egy kérdező, akinek a sógora eltitkolta az epilepsziáját, aztán mikor BIZTONSÁGI ŐR-ként egy éjszaka másfél órán keresztül feküdt öntudatán kívül a munkahelyén és ki akarták rúgni, akkor derült csak ki.

Még jó, hogy nem halt bele... Hát arról nem beszélve, hogy a munkáját ugye az alatt a másfél óra alatt nem tudta végezni - pont ezért akarták elbocsátani.

2019. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, de mi van, ha elmondja, és emiatt fel sem veszik? Így még mindig jobban járt.
2019. márc. 28. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a betegség és mi a munkakör?
2019. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Az üzemorvosnak mindenféleképpen mond el! Ő majd megítéli, hogy az adott munkakörre alkalmas vagy-e, ill. az adott munkakör milyen kockázatot jelenthet a számodra. Ha biztosítva vagy és megbetegszel, bukhatod a biztosítást és még ki is rúghatnak ha eltitkolod. Lehet olyan, hogy éjszakai műszakra akarnak majd beosztani, de a betegséged miatt nem lehet. Ha az üzemorvos ezt tudja, ad egy igazolást amit a munkáltatónak el kell fogadnia. Ha eltitkoltad ugyancsak kockáztatod, hogy felmondanak mert nem tudod ellátni a munkakörödet.

Ne kockáztass, nem éri meg!

2019. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod eltitkolni, az üzemorvos kérni fog háziorvosi igazolást a betegségeidről.
2019. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

"A kérdező kommentje:


Oké, de mi van, ha elmondja, és emiatt fel sem veszik? Így még mindig jobban járt."


Nem, nem járt jobban, mert az éjszaka kellős közepén senki nem tudott neki segíteni - akár meg is hallhatott volna.

2019. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az üzemorvos igazából nem csinál semmit. Nekem is van egy betegségem, de gyógyszerrel kezelve van és azóta tünet mentes vagyok mióta szedem. Az üzemorvos rá sem kérdezett, meg sem nézte, pedig nagyon könnyen lekérhető információ.

Szerintem ne mondd el. Ha nem kérdezi akkor nem gond. Feltéve, hogy kezelve van a betegséged, szedsz rá gyógyszert.

2019. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan a szakorvosom mondta, hogy titkoljam az epilepsziámat, amíg lehet.


Egy évtizede problémamentes vagyok, nyilván nem biztiőrnek megyek, de még egy legutolsó irodai melóra sem vennének fel így. Hát ez van.

Én sem szeretnék éhendögleni, vállalnom kell a kockázatot.

2020. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!