Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami szférában (közszféra...

Az állami szférában (közszféra, állami cégek) miért olyan viccesek a fizetések?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint MÁV, Posta, BKV vagy maga a közszféra.



Nálam mindkét szülőm állami cégnél dolgozik.Egyiküknek sincs diplomája, hanem középfokú végzettsége és szellemi munkát végeznek.


Nekem, diplomával, nyelvtudással, közel 2 év tapasztalattal kis híján meghaladja a fizetésem azt az összeget, amit ketten együtt keresnek.Viszont, én a versenyszférában dolgozok.



Én személy szerint, nem is értem, hogy hogyan lehet olyan helyen dolgozni, ahol kvázi a semmiért dolgozol.Ugyanis, nincs motiváció, nincs béremelés, nem nagyon adnak pozíciót.Mi motiválja az ott dolgozókat,hogy jól elvégezzék a munkájukat?



Nálunk félévente van fizetésemelés, évente 50-60 ezerrel nő a fizetésem.Amikor megkapja az ember az emelést, az arra motiválja,hogy jól elvégezze a feladatait.



Gyakran hallom,hogy az ápolók bunkók a kórházakban.De, ez teljesen érthető, nincs, ami motiválja őket.

A világot a számok, a pénz mozgatja, nem pedig olyan emocionális, megfoghatatlan dolgok, mint a "hivatástudat".


2019. márc. 30. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

A közszféra idáig (30 éven keresztül) a biztonságról és az állandóságról szólt.

Ott úgy nézett ki, hogy elindulsz az életben (pontosan meghatározott feltételek között) egy alap fizetéssel, és 2 évente emelnek 1-2%-ot. A munka nem sok, nem nehéz és állandó, kiszámítható. Sok a szabadság.

Ha nem csinálsz nagy butaságot, akkor még 10, 20 vagy 30 év múlva is ott dolgozol, méghozzá olyan körülmények között, amit már 20 éve is sejtettél, és tervezhetsz pl. családot, mert nem zavarnak el emiatt.

Cserébe a fizetés nem túl magas.


Na, EZ szűnt meg pár éve, és ezért tartod ezt furcsának.

Mert most már a közszféra majdnem olyan hektikus, mint a magánszféra, csak nem fizet.

2019. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert a közszféra egy őskövület. A "teljes foglalkoztatottság" idejében találták ki, mára pedig nincs pénze az államnak, hogy fenntartsa.

Továbbá nem halad a korral, abszolut nem versenyképes, amit egy versenyszférában működő cégnél egy ember végez el azt a hivatalokban nemritkán 3-4.


Meg legyünk teljesen őszinték - a közszférában nem a legélesebb kések a fiókban a munkavállalók. Azért vannak ott, mert máshova nem kellenek, ennek kapcsán ki vannak szolgáltatva, mint az itt napi 5 kérdés feltevő munkaügyi troll, aki jól tudja, hogy semmihez nem ért, sír, hogy milyen rosszul fizetik közben tökéletesen tisztába van vele, hogy irodába máshova nem kéne, a kétkezi munka amivel többet kereshetne meg nem fűllik...

2019. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én személy szerint, nem is értem, hogy hogyan lehet olyan helyen dolgozni, ahol kvázi a semmiért dolgozol.Ugyanis, nincs motiváció, nincs béremelés, nem nagyon adnak pozíciót.Mi motiválja az ott dolgozókat,hogy jól elvégezzék a munkájukat?"


Kerdezd meg a kedves edesanyadtol es edesapadtol, hogy miert nem mennek tobb penzert a versenyszferaba dolgozni. Ok tudnak adni neked autentikus valaszt, nem is ertem, miert idegenektol kerded az interneten, nevtelenul. :)))

2019. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Mert rossz a világszemléleted, materializmusra épül, nem mindenkinek a pénz a fontos meg a karrier. Bár hiába is mondanám, máshogy működik az agyunk.
2019. márc. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

"Meg legyünk teljesen őszinték - a közszférában nem a legélesebb kések a fiókban a munkavállalók. Azért vannak ott, mert máshova nem kellenek,"


Az tény, hogy néhány ott dolgozó nem a legpengébb ésszel van megáldva, de ellenben bekerülni is lehetetlen, ha nincs ismerőse az embernek.

A versenyszférában sem tapasztalom azokat a hatalmas fizetéseket, nemrég voltam 2 helyen is interjún, az egyik helyen alkalmi+fekete munkában gondolták a foglalkoztatást 729 ft-os órabérrel, amiből az ebédidőt levonták volna, egy másik helyen minimálbér, ahol egy irodát kellett volna vinni egyedül és nem kevés felelősséggel.

2019. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Én dolgoztam mérnökként az állami szférában és azért hagytam mert konkrétan semmi dolgom nem volt, halálra untam magam. Persze ennek arányában a fizetésem is a béka segge alatt volt. A napi munkát letudtam fél óra alatt, abból 15 perc az volt míg bekapcsol a gép, utána unatkoztam, internet nem volt a gépemen. Lehet sokaknak bejön ez az életmód, de nekem kell az inger.
2019. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó ez melyik cég? :D
2019. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

6-os:

Pontosan ugyanezt éreztem én is, ezért váltottam, amint lehetett.

Bár én nem tudom elképzelni valaki miért tudja ezt a munkamorált szeretni, főleg ha egy tanult emberről van szó, aki keményen megdolgozott a diplomájáért, nem vágyik többre? Én ebben a közegben az ambíció és motiváció teljes hiányát tapasztaltam az emberek részéről, bár szerencsére nem vagyunk egyformák, mindenki végül megtalálja a helyét, ahol jól érezheti magát. :)

2019. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal olyan munkához, amivel versenyszférában lehet elhelyezkedni mind matek vagy fizika érettségi kell, a ponthatár miatt nem árt ha emelt szinten van meg, és később is számít az erős matek-fizika tudás az egyetemen, legalábbis az első években. Én azonban világéletemben utáltam ezeket a tárgyakat (vagy csak szimplán nem érdekeltek) és nem volt meg bennem a "küzdő szellem" tinédzser fejjel hogy ezekre "gyúrjak". Ma 22 éves fejjel teljesen másképp csinálnám.


Biztos van olyan akiben "túlteng" a hivatástudat de inkább olyanok kötnek ki itt akiknek "alacsonyabb szintű" diplomájuk van, nem volt lehetőségük, kedvük, eszük versenyszférás szakokon tanulni. Én igazságügyi igazgatási szervező diplomás vagyok, de ezzel max valami asszisztensként, titkárként, ügyintézőként tudnék elhelyezkedni multinál, csak eddig nem nagyon láttam, hogy keresnének.

2020. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!