Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Néhány HR-es miért annyira hülye?

Néhány HR-es miért annyira hülye?

Figyelt kérdés

Az aktuális munkahelyemen néha előfordul hogy késő éjszakáig dolgozunk ha egy projekt vége felé járunk, ezért ilyenkor délelőtt alszok és ez nem tudható soha előre.


Délelőtt 11-kor hívtak egy helyről ahová jelentkeztem és hallani lehetett a hangomon hogy éppen akkor ébredtem fel.


A HR-es hölgy már ezen elnevette magát, olyan csodálkozó, fura hangon.


Lement a telefonos előszűrés, de nem jelentkeztek erre én felhívtam őket.


Megkérdeztem a hölgyet volt e valami probléma stb., erre azt mondja hogy ne sértődjek meg de mennyire vegyen engem komoly szakembernek ha délelőtt 11-kor alszok?


WTF!!!!



2019. ápr. 1. 09:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Én a 8-assal értek egyet.

Menjenek a pcsába az ilyen típusú szelekcióval.

Óvodás, jellemzően primitív, egyszerű emberekre jellemző előítélet, hogy normális ember reggel 6-kor fent van, este 8-kor fekszik, aki meg nem, az sz.r ember. Ha valaki úgy gondolja, hogy ettől lesz "normális", értékes munkaerő valaki, nos, valójában az ér ennyit.


Nyilván vannak olyan munkakörök, ahol ez elsődleges szempont. Például egy boltos, egy ügyfélszolgálatos nem jöhet azzal, hogy miért kéne nekem 8-kor kezdenem, mikor jönnek a vevők, az ügyfelek.


De hát pont a kicsit több észt igénylő munkakörökben nem kéne ennek akkora szempontnak lennie, azokban az szokott a lényeg lenni, hogy az előírt határidőre megcsinálta-e az ember a munkát magas szakmai színvonalon, vagy nem.


Ahol ilyen munkát várnak el, de ezt a merev, hülye szemléletet erőltetik közben, ott én személy szerint nem is szívesen dolgoznék, szóval ez csak megkönnyíti a szelekciót. A kisfszomat se érdekli, hogy ők mit tartanak normálisnak az ő szintjükön, nekem fontosabb, hogy normálisan ki tudjam pihenni magamat. Nem ők fogják a gyógykezelésemet finanszírozni, ami a kialvatlanság miatt jön majd elő, mellesleg ilyen állapotban sokkal rosszabb munkát végez a munkavállaló, még ha a papírforma meg is van. Ha ezt nem képesek belátni, az az ő bajuk, majd lesz helyettük normálisabb munkáltató, ahol szívesebben dolgozik az ember.

2019. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Néhány"

LMAO

Ez elégé finom megfogalmazás volt, 95%-uk sík hülye, használhatatlan, 0.

2019. ápr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mégis ők azok, akiknél be kell vágódnod első körben azzal, ha be akarsz a munkahelyre kerülni, és ahogy az ügyfelek esetében is, sajnos neked kell nyelned. Úgyhogy ha te 11-kor még alszol, akkor ne várd, hogy a lábad csókolgassák, amiért azt merték feltételezni, hogy akkor kelsz és fekszel, amikor a dolgozó emberek 90%-a.
2019. ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
8-as és 11-es hozzászólásával értek egyet. Nekem pl. eszembe nem jutna ez alapján szelektálni. Meg egyébként is, aki mondjuk 2 hétig lazsál, sokáig alszik mert megteheti az netán nem tud átállni korai kelésre ha már munkába kell állnia vagy mi? Nyilván de. Egyébként ebédidő előtt tök hülyeség telefonálgatni, mármint illetlenség konkrétan (szerintem).
2019. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az elmaradott magyar közegben ahol megy a nagy hulyites a női hátrányos helyzetről, a női élettartam 10 evvel magasabb,hamarabb mehetnek nyugdíjba is,ott elég nőnek születni+kapcsolat a HR allasokhoz, végzettség,tapasztalat,tudás nem szükséges.Linkedinen 100-bol 95 HR Generalista nő,és 100bol 70 HR Direktor nő,sokszor HR végzettség nélkül.Pl Sopronban sincs férfi HRes helyette nők vannak pl biológus,anadragogia stb.

vegzettseggel.Szokasos magyar dolog,a tudás számít legkevésbé nő legyen+ kapcsolat legyen.

2019. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!