Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az nem röhejes amikor valaki...

Az nem röhejes amikor valaki havi 300-400 ezres fizetését soknak gondolja?

Figyelt kérdés
Ausztriában egy pénztáros többet keres.

2019. ápr. 1. 14:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Az én 120ezres fizum mellett nem. 😞

Meg amúgy sem..Ma azért itthon ennyiből középszinten bőven, biztonságban meg lehet élni...

2019. ápr. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szoftvermérnökként 400-at keresek, és soknak gondolom. Nevess ki.

3 éve dolgozom, anyukám 35 év munkaviszony után a felét keresi...

2019. ápr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Inkább az röhejes, hogy mindig a világ pár legszerencsésebb országához mérjük magunkat. Ausztria még európai viszonylatban is kőgazdag, alig néhány ország ad jobb megélhetési lehetőséget a világon. Havi 400 ezer forint jövedelemmel simán az emberiség felső 10%-ában van az ember gyereke, ami ha Magyarországon költ el, akkor vásárlóerő-paritáson még jobb is a helyzet.


Én 600k körül keresek, havi 200k fix megtakarítás mellett utazom egy évben olyan 50 napot, plusz tartok fenn egy háztartást, járok étterembe, magánórákra, sportolni, sörözni. Ez bőven magasabb életszínvonal, mint amit a legtöbb új-zélandi, brit, amerikai, francia vagy épp japán ismerősöm megengedhet magának.

2019. ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%
De röhejes. Havi nettó 1milka alatt mindenki pleb
2019. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy röhejes kérdező.

300 ezer Ft-os nettó havi fizetés a lakosság legalább 60-70%-nak csak álom. 400 ezer körüli nettó bér pedig 85-90%-nak.

Ne abból indulj ki, hogy van pár "kirakat/sláger" szakma, amivel JELENLEG jól lehet keresni! A legtöbb ember ma is valamilyen gyárban operátor, vagy átlag szellemi dolgozó.

És gondolj abba is bele, hogy nem csak Budapestből és néhány szerencsésebb vidéki városból (Győr, Sopron, Kecskemét...) áll az ország, hanem sok kisebb település, és rengeteg extrém elmaradott térségből.

2019. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Alföldön ez mondjuk sok. De van itthon olyan város ahol ez alap.


pl: Sopron-ban 300 ezer Ft-os fizetés az szinte kevés. Boldog boldogtalan aki makog valamit németül megkeresi legalább az 1000-1500 euróját. Szakmával 2000-t is.


És munkát még mindig talál kint az, aki legalább társalgás szinten megtanul németül.

2019. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nevetséges a 300-400 ezres fizu.
2019. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!