Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltottatok már hasonló...

Váltottatok már hasonló körülmények között munkát?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,jelenleg a harmadik munkahelyemen dolgozok már közel 2 éve.

Nagyon rendesek a főnökeim, a munkatársaimmal is jóba vagyok, szeretem csinálni a munkámat.

Viszont nem jövök ki a fizetésből.Tudok félretenni, de nem eleget.

Lenne több lehetőségem is többet keresni, de egyrészt félek váltani másrészt meg túl jól érzem magam ezen a munkahelyen.

Nem tudom eldönteni,hogy mit csináljak, az ez előtti munkahelyemen szemét volt a főnök, és gyűlöltem nem csak ott dolgozni, de úgy "ámblokk" dolgozni is.Itt meg szeretek bejárni, ritkán van rossz napom.


Itt nincs lehetőség több pénzt keresni, se túlóra se a hétvége nem játszik, pedig még ahhoz is lenne kedvem.

Két helyen viszont nem szeretnék dolgozni mert egy perc szabadidőm sem lenne.


2019. ápr. 4. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Kevés az infó!


Milyen szakmád van?

Más helyen mennyivel tudnál többet keresni?

Hol laksz?

2019. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Fiatal vagy, most kell megalapoznod a jövődet, fejlődni. Ha nem jössz ki a fizetésedből és nincs előrelépési lehetőség, akkor nem vagy jó helyen.

Az, hogy jól érzed magad, nagyon fontos. Viszont ebből nem lesz házad, nem tudsz családot alapítani. Addig kell fejlődnöd és keresned, amíg jó helyet nem találsz és meg is tudsz élni belőle. Ha bekényelmesedsz, akkor sehová nem fogsz haladni, később semmilyen lehetőséged nem lesz. 40 évesen nem lesz jó váltani. Inkább most nyalj be még 1-2 rosszabb munkahelyet, mint később.


Nem csak jó munkahely van kevés fizetéssel vagy rossz jó fizetéssel, meg lehet találni az ideálisat, csak tenni kell érte.



Saját példa: Én 32 vagyok, most születik a babánk. Most vállaltam munkát másik városban, költözik a kiscsalád, 1 hónappal szülés előtt. Az új helyen sokkal jobb fizetést ajánlottak, sokkal több de több fejlődést ígérő feladattal. Mikor a főnökömnek elmondtam, ráígért az új fizura. Visszautasítottam. Ha eddig nem adta meg, akkor csessze meg, az új helyen valószínűleg gyorsabban gyarapszik a fizetés. És bár nagyon kényelmes volt a régi hely, ha nem lépek tovább, ha nem használom ki a lehetőségeket és nem fejlődök, akkor örökre beragadok és besavanyodok. Félek az új helytől, de csak előre szabad nézni, és csinálni keményen.

2019. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Ha jól érzed magad, az megfizethetetlen!!


Persze, fontos a pénz is, de gondolkodj már: egy kicsit többért megérné egész nap esetleg stresszben tönkre menni egy rossz légkörű melóhelyen?!


NEM!!


Örülj a szabadidődnek, a szerencsédnek!


Áruld már el, hogy mi a szakmád, mit dolgozol?


Mert én is ilyen helyen szeretnék dolgozni és inkább kevesebbet költök, csak nyugalmam legyen!

2019. ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
#3: Mért ne kereshetne többet ÉS érezhetné magát ugyanolyan jól vagy jobban egy másik munkahelyen? Több pénz nem feltétlenül jelent rosszabb munkakörülményeket.
2019. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
A legfontosabb az, hogy jól érezd magad, azzal nem leszel előrébb ha pár tízezerrel többet keresel.Próbáld meg növelni a bevételeidet, másképpen. A bizonytalanság meg nem ér meg ennyit. Maximum akkor érné meg kockáztatni, ha kapnál egy jól fizető lehetőséget külföldről. Én most fogok váltani, de nem jó érzés, hónapokig kerestem másik melót, aztán kezdhetek mindent elölről, minden új lesz, meg nem ismerek majd senkit az új helyen, bizonytalan az egész, meg ismételten a létra aljáról indulok, viszont a pénz több lesz. Ennyi.
2019. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Én az előző helyről egyrészt a pénz miatt jöttem el 2 éve

majdnem 1,5x annyit keresek (igaz azóta nőttek a bérek is). Viszont olyan szinten stresszes vagyok, hogy nem jövök ki jól a családommal sem. Szerintem hosszú távon orvosra, gyógyszerre többet kell majd költeni ha a lelki eredetű dolgok rámennek az egészségemre.

Mert ott 8 órából dolgoztam 6-ot ténylegesen, itt a főnökömmel egy irodában vagyok, és folyton pakolja az asztalomra az aktákat.



Szóval nem minden a pénz. Inkább kitanulok valamit, vagy visszább veszek a költségből.

Most egy példa, sokat fáj a hátam és ezért járok masszőrhöz, a régi helyen nem jártam.

Már ha azt nézzük hogy mostanában nagyon sok cukros üdítőt meg mindenféle édességet nassolok. Pénzben sem jó.


Szóval én most elterveztem, hogy lenyelvvizsgázok. A meló helyett meg keresek egy lazábbat.

2019. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván olyan helyre ne menj, ami az interjú során nem szimpatikus. Aránytalanul nem szabad túlvállalni magad és nagyon fontos a munkakörnyezet, szakmai környezet.

Valóban nem minden a pénz. De ahogy írtam, ha valahol nincs fejlődési lehetőség, ott már nincs mit csinálni.


De tényleg ismerni kellene a munkakört és a lehetőségeket pontosabb tanács adásáért. 2-es voltam.

2019. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!