Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként egyáltalán van...

Pályakezdőként egyáltalán van esély?

Figyelt kérdés

Jövőre végezek a sulival, a szakmámmal mehetek majd pl. titkárnőnek, amúgy is mindig az szerettem volna lenni. Igaz, nincs felsőfokú végzettségem, de a német nyelvtudásom elégé rendben van, úgyis az ausztriai határ közelébe megyek, így az joggal elvárás, tudom. Számítógépes ismereteim is vannak, jó gépíró vagyok. Hatékonyan kommunikálok, talpraesett vagyok, szerintem a külsőm is rendben van, ápoltság megvan. Tehát minden feltétel a 2 éves szakmai tapasztalaton kívül, ami pedig egy csomó helyen elvárás, ahogy olvastam... Ha mindenhol kell az is, akkor hogy lesz valaha szakmai tapasztalatom??? Ez mindenhol így megy?

Nem tudok már anyámra támaszkodni, jövőre önállóan kell ellátnom, fenntartanom magam... De így hogyan???

Valakinek valami jó tippje, tanácsa?


Lány, 19


2010. júl. 4. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Van aki a pályakezdőket keresi mert ha kiváltja a start kártyát akkor kevesebbet kell utána fizetni.
2010. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy minimum 2 éves szakmai tapasztalat. Elég elkeserítő...
2010. júl. 4. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 1-3, 3-5 év gyakorlattal találkozom mindenhol. És még mindig pályakezdő vagyok. Vagyis lennék. Jelenleg dolgozom, de köze sincs a munkámnak a végzettségemhez. Pedig azért vettek föl, mert h a képességeimmel, meg a végzettségemmel biztos jól tudom elvégezni ezt a munkát. Hát, nem akarom őket ráébreszteni, h tévedtek.

Viszont nagyon szeretnék már váltani.

De amúgy vannak, akik az energikus, friss embereket keresik, mert a pályakezdőkben még ott vannak az ötletek, a fantázia, a lelkesedés, a tenni akarás, a munkaszeretet, stb.

Mondjuk az én pályámon sajnos ez elhanyagolható amellett, h az embernek legyen tapasztalata... :(

2010. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a legnagyobb esélyed akkor lesz ha valaki ismerős beajánl a munkahelyre és főleg ha valami rangja van az illetőnek, mert egy egyszerű munkás nem lesz elég.
2010. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de el foglak :(

Pályakezdőként nagyon nehéz munkát találni.

Ausztriában lehetséges hogy könnyebb dolgod lesz, de itt nálunk nehéz!


Ez tényleg egy ördögi kör.


1. Tapasztalat nélkül nem vesznek fel!

2. Nem szerzel tapasztalatot!

3. Visszatérünk az 1. pontra!



Én pályakezdő diplomásként már azon gondolkozom hogy elmegyek valahova INGYEN dolgozni, hogy legyen tapasztalat...

Vagy letagadom a végzettségeimet és marad a betanított munka... ???

2010. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: sajnos én nem tehetem meg, h ingyen dolgozom akárhol is, mert nem alkalmaznak tapasztalat nélkül. Bár tudnám, miért a pedagógusi pályára rendelt a sors... :(

szóval patt helyzet.

2010. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!