Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak állásinterjún...

Mit mondjak állásinterjún miért nem csatoltam képet az önéletrajzomhoz?

Figyelt kérdés
Már elküldtem az önéletrajzomat és nem küldtem képet, pedig kértek. Ha megkérdezik mit mondjak? Azt nyilván nem fogom, hogy elfelejtettem, mert komolytalannak gondolnak. Van valami frappáns válaszod?
2010. júl. 4. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Például mondhatod azt, hogy az elmúlt 3 hónapban (6 hónapban) nem készült rólad igazolványkép (merthogy csatolni azt illik nem a bulisat) és nem akartad megtéveszteni a munkaadót.
2010. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem fogják megkérdezni, nem tisztük, hogy számonkérjenek. A fenti igen gyenge kifogás, hiszen bármelyik fotóboltban 5 perc alatt lehet csináltatni. Az állásinterjúra - ha ennek ellenére behívnak - vigyél magaddal egyet.
2010. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

off: nincs otthon digifényképezőgéped vagy valamelyik ismerősödnek? hipp hopp be tudod illeszteni az önéletrajzodba. nem okoskodni akarok, de ha kérnek akkor küldj képet, ugyanis 1 meghirdetett állásra (bár nem tudom milyen munkakörről van szó) több százan is jelentkezhetnek. na most nyilván nem fognak behívni 100 embert meghallgatásra, kinek van ennyi ideje,energiája őket meghallgatni, ezért első körben úgy szűrik ki a jelentkezőket, hogy pl. nem csatolt képet, helyesírási hibát vétett, kértek bérigényt de nem írt. stb.

szóval bocs,hogy okoskodtam, csak jót akarok.

2010. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem készült??? Mármint azt mondod, hogy a kérdező nem ment el fényképet csináltatni, nem tette meg ezt az alapvető és egyszerű lépést? Hát ez se tünteti fel jó színben a kérdezőt...

Talán arra érdemes utalni, amiért nyugaton már nem kérnek fényképet és nevet az önéletrajzra: hogy a külső ne befolyásolja a döntésüket, fel se merülhessen a diszkrimináció esélye. Ha ezt jól adod elő (azaz hogy az ő érdekükben történt ez), akkor még van esélyed jól kijönni a helyzetből...

2010. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Kérem ne haragudjanak! Csak annyi munkám/megrendelőm volt, hogy nem értem rá eme csip-csup üggyel foglalkozni. Kérem nézzék el nekem ezt a hibát.


De szerintem hivatkozhatsz családi okokra. ennek senki nem fog utánna nézni. Pl.: a haldokló nénikédet kellt ápolnod, meg meg kellet szervezned a temetését.

Vagy bármi.

2010. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak: ne haragudj, de pont azért mert csip csup ügy illene 10 percet rászánni egy képre. ha lecsippcsuppozod a munkáltatónak ezt a kérdését, akár sértésnek is veheti. a kérdezőn kívül a többi jelentkező rászánta az időt és energiát.

a temetéses indokot sem találom jónak.

2010. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Az elsőt csak olyan vicc-félének szántam :)

Nyilván nem mondhatja ezt.

2010. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod, h nem szeretnéd, ha ez alapján döntenének, vagy ez befolyásolná őket a döntésben, mert a végzettségedet és a hozzáértésedet nem egy fénykép igazolja. Ellenben egy személyes találkozó alatt ők is megbizonyosodhatnának arról, hogy te vagy a legalkalmasabb az adott munka elvégzésére.
2010. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
jó értelek :)
2010. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kifogás elég gyenge...

Én is voltam így, h kimaradt a fénykép, későn vettem észre mire már elküldtem, így el is küldtem megint, már a képpel.

Küld el szerintem még egyszer, hátha...

2010. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!