Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak állásinterjún...

Mit mondjak állásinterjún miért nem csatoltam képet az önéletrajzomhoz?

Figyelt kérdés
Már elküldtem az önéletrajzomat és nem küldtem képet, pedig kértek. Ha megkérdezik mit mondjak? Azt nyilván nem fogom, hogy elfelejtettem, mert komolytalannak gondolnak. Van valami frappáns válaszod?
2010. júl. 4. 19:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

de kérdés, h eleve nem is akartál küldeni, szóval tudatosan nem küldtél, vagy csak későn vetted észre, és cikinek tartod pótolni?

mert ha az utóbbi áll fenn, ne tartsd cikinek. Én is csináltam már ilyet, elküldtem még egyszer.

igazából ha kukacoskodni akarnak veled, tök mindegy, mit mondasz, vagy magyarázod -e vmivel, h először nem küldtél.

Ha meg szimpatikus vagy nekik, akkor nem fognak ügyet csinálni egy fényképből.

2010. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
nem fognak behívni interjúra hiányos pályázat esetén ne aggódj
2010. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
utolsónak igaza van, semmit nem kell mondjál, mert nem fognak behívni
2010. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Az utolsó kettővel azért vitatkoznék.

Amikor én az első állásomra jelentkeztem akkor nagyon érdekes volt a helyzet. Kiírtak egy munkakört, amit be kellene tölteni. Nézegettem egy ideig. Nem pont az volt, mint amivel én szerettem volna foglalkozni, de gondoltam mit veszíthetek, ha jelentkezem rá? Úgyhogy fogtam megírtam, hogy engem érdekelne ilyen jellegű munka. Leírtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni és mi az, amiben nagyon ott vagyok. (na meg adtam be önéletrajzot, és persze a szükséges dokumentumokat is benyújtottam) Aztán utólag vettem észre, hogy elfeledkeztem a fényképről meg még valami papírról (már nem emlékszem mi is volt az). Na, mondom ez nagyon nagy. Úgyhogy fogtam és egy elnézést kérő levéllel benyújtottam még egyszer. Én is azt hittem, hogy huh, hát így tuti nem vesznek fel. De csak 3 ember hívtak be elbeszélgetésre. És mind a hármunkat felvették.

Szóval csak azt akarom, hogy ha az egyéb dokumentumokból kiderül, hogy nagyon ott vagy a szakmában akkor, a fotó már nem olyan fontos. Ha elkezdenek kekeckedni, akkor már mindegy. nem azon az egy képen múlott volna. A fotót csak azért igénylik, hogy lássák egészséges vagy-e? Pl.: meg vannak-e a lábaid, nem vagy-e terhes. Ilyesmi. bár persze múlik azon is, hogy hol kívánsz elhelyezkedni. Ha egy „rendes” vállalatnál akkor biztos lehetsz benne, hogy nem ezek lesznek a döntő dolgok, hanem az, hogy ott bent hogyan teljesítesz. Ha közszférában kívánsz elhelyezkedni, akkor meg… nos, oda inkább ne menny. Barátnőmtől tudom, hogy ott ilyenek a legfontosabbak: ki locsolja meg a virágot? (természetesen tisztelet a kivételnek. aki kivétel az viszont másik 15 ember munkáját végzi)

2010. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát! Amúgy tanári állásról van szó, egy általános iskolában. Nem hiszem, hogy a közszférában ennek ilyen nagy jelentősége lenne, hogy annyira tolonganának a jelentkezők. Néhány hónappal ezelőtt is megpályáztam egy állást szintén közszférában és nem tudtam elmenni az interjúra mert kislányom pont akkor hirtelen megbetegedett és kétszer is felhívtak, hogy mikor tudnék menni helyette. Csak sajnos egyéb ok miatt azt az állást nem tudtam elfogadni.
2010. júl. 5. 11:17
 16/16 anonim ***** válasza:
kócos és ronda volt az előző képen az azelötti pedig már 6 éve készült
2010. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!